Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co ze mną jest nie tak?


kasia321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż moje życie wygląda fatalnie, w zasadzie go nie posiadam. Nie potrafię rozmawiać z chłopakami. Zresztą nie tylko z chłopakami tak jest, czuję się jakbym miała fobię społeczną. Nie potrafię nawiązywać kontaktów, wydaje mi się, że ludzie mnie nie lubią. Jestem brzydka i gruba. Ostatnio trochę schudłam, ale i tak nie potrafię siebie zaakceptować. Najbardziej dobija mnie to, że nikomu się nie podobam, chłopacy traktują mnie jak powietrze. Wiem, że to pewnie wydaje się jakbym miała 13 lat, ale ja juz nie potrafię tak dłużej wytrzymać. Mam 2 przyjaciółki, z którymi się zadaje, ale przy nich wyglądam jak zero. Codziennie patrze w lustro i widzę grubaskę, brzydulę itp. Bardzo rzadko mam dobry humor. Wiem, że nie powinnam się użalać się nad sobą ale to trwa już zbyt długo. Myślę często o samobójstwie. Nie wiem jak mam wgl zdefiniować siebie. Opisać swój konkretny problem. Nie da się, ponieważ ja mam mnóstwo problemów ze sobą. Nie chce się użalać się nad sobą, dlatego nie opowiadam o tym rodzinie czy przyjaciółkom. Chciałabym, aby ktoś wypowiedział się na ten temat. Czy mam depresje i dlatego jestem ciągle niezadowolona, ciągle płaczę itp? Czy to przez to, że nie potrafię zaakceptować swojego ciała i umysłu? Może ktoś zna jakieś poradnictwa internetowe czy coś w tym stylu? Pewnie nic mi nie jest i przesadzam z tym wszystkim, ale po prostu musiałam to wyrzucić z siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia321, Witaj na forum :D

 

Myślę, że jednak powinnaś zwierzyć się rodzicom ze swoich problemów. Powinni Cię wesprzeć.

Wygląd zawsze można zmienić, stosować dietę, ćwiczyć. Wtedy można poczuć efekty, wzrośnie Twoja samoocena. Chociaż samoocena pozornie nie ma nic wspólnego z wyglądem, a jednak...

Nie wierzysz w siebie i tu jest problem.

Czy rodzice Cię wspierali kiedykolwiek? Zwracałaś się do nich z pomocą? Jak wyglądają Twoje relacje z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia321, Witaj piszesz ,że masz depresje nie akceptujesz siebie jesteś zdiagnozowana?czy to Twoje odczucia?Masz problem z samooceną.Potrzebujesz pomocy jeśli masz myśli samobójcze tym bardziej.Nie bagatelizuj tego.Powinnaś z kimś o tym porozmawiać i zacząć się leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×