Skocz do zawartości
Nerwica.com

prezentacja z polskiego,teorie psychologiczne


kopfschmerz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem i pomyślałam, że może ktoś na tym forum będzie w stanie mi choćby troszkę pomóc.

Wybrałam na prezentację ustną temat: "Znaczenie i wpływ teorii psychologicznych na kreowanie wizerunku bohatera literackiego. Omów zagadnienie na wybranych przykładach."

Niedługo muszę oddać już bibliografię, a ja dalej nie wiem od czego zacząć, na jakie teorie psychologiczne się powołać i jakie wybrać książki.

Proszę pomóżcie!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem i pomyślałam, że może ktoś na tym forum będzie w stanie mi choćby troszkę pomóc.

Wybrałam na prezentację ustną temat: "Znaczenie i wpływ teorii psychologicznych na kreowanie wizerunku bohatera literackiego. Omów zagadnienie na wybranych przykładach."

Niedługo muszę oddać już bibliografię, a ja dalej nie wiem od czego zacząć, na jakie teorie psychologiczne się powołać i jakie wybrać książki.

Proszę pomóżcie!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze możliwość zmiany tego tematu? Bo przyznam szczerze,że......ten temat strasznie ciężki jest,bo jaki wpływ teorie mogą mieć na wizerunek bohatera literackiego jakiegokolwiek?

To pisarze - tworząc daną postać musieliby mieć w głowie cały obraz psychologiczny postaci.A wątpie,żeby np. Szekspir kierował się teoriami psychologicznymi tworząc np. Hamleta,bo owych teorii jeszcze nie było;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze możliwość zmiany tego tematu? Bo przyznam szczerze,że......ten temat strasznie ciężki jest,bo jaki wpływ teorie mogą mieć na wizerunek bohatera literackiego jakiegokolwiek?

To pisarze - tworząc daną postać musieliby mieć w głowie cały obraz psychologiczny postaci.A wątpie,żeby np. Szekspir kierował się teoriami psychologicznymi tworząc np. Hamleta,bo owych teorii jeszcze nie było;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze możliwość zmiany tego tematu? Bo przyznam szczerze,że......ten temat strasznie ciężki jest,bo jaki wpływ teorie mogą mieć na wizerunek bohatera literackiego jakiegokolwiek?

To pisarze - tworząc daną postać musieliby mieć w głowie cały obraz psychologiczny postaci.A wątpie,żeby np. Szekspir kierował się teoriami psychologicznymi tworząc np. Hamleta,bo owych teorii jeszcze nie było;p

 

 

Niestety nie mam już możliwości zmiany :D

Mi ten temat bardzo się spodobał, interesujący, ale jak przyszło do pisania.. to bardzo trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jeszcze możliwość zmiany tego tematu? Bo przyznam szczerze,że......ten temat strasznie ciężki jest,bo jaki wpływ teorie mogą mieć na wizerunek bohatera literackiego jakiegokolwiek?

To pisarze - tworząc daną postać musieliby mieć w głowie cały obraz psychologiczny postaci.A wątpie,żeby np. Szekspir kierował się teoriami psychologicznymi tworząc np. Hamleta,bo owych teorii jeszcze nie było;p

 

 

Niestety nie mam już możliwości zmiany :D

Mi ten temat bardzo się spodobał, interesujący, ale jak przyszło do pisania.. to bardzo trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas - mam nadzieję,że nie żartowałeś z tym polonistą :).Moja polonistka w żaden sposób nie nakierowała mnie na temat ani nie pomagała mi w niczym : mieliśmy listę 50 tematów do wyboru.......i nie dość,że żaden temat mi nie pasował ( :mrgreen: ),to jeszcze potem okazało się,że jak chciałem wybrać dany temat,to okazywało się,że z 20 osób wybrało też ten sam temat i musiałem z niego zrezygnować....I w końcu dorwałem się do jakiegoś tematu i z pomocą innej polonistki przygotowałem się do matury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny86, ale mówisz o czymś zupełnie innym. Temat to i ja sama wybrałam bo nie widzę powodu, żeby ktoś mnie nakierowywał, w końcu wypada wybrać coś, co nas interesuje. Ale po wybraniu tematu, jeśli nie jest on prosty, trzeba porozmawiać z polonistą jak on to widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×