Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, oczywiście mam na myśli tylko małe dawki wenli i pewnie się w tym temacie mogę mylić, że działa bardziej na noradrenalinę niż fluo, ale fluo jest chyba najmniej selektywna z SSRI.

A tak swoją drogą czuję jakbyśmy wszyscy błądzimy w ciemnościach niczym ślepcy i wzajemnie po omacku udzielamy sobie rad o tym co nam się wydaje :blabla: Ale z drugiej strony jak inaczej walczyć z tym cholerstwem? Ja już nic nie rozumiem, jeden dzień mogę mieć niezły a za kilka dni dolina i podwkurwienie, że nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz Święty Boże... :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko próbuje zrozumieć, czemu dwa leki z tej samej grupy tj. fluo i paro mogą działać tak różnie. Ale wydaje się, że to pytanie ma pozostać bez odpowiedzi i pozostaje cieszyć się z tego, że fluo działa :D:D

Może spróbuj podnieść sertralinę do większej, zalecanej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałem teraz przez parę miesięcy na mitrozapinie 30mg myślałem że działa słabiutko ale teraz dopiero jak odstawiłem to wiem że mitra podtrzymywała mnie przy życiu.

 

Chyba do niej wrócę ale w połączeniu z bupropionem, 30mg mitry przed snem i 150 well z rana, zobaczymy co będzie się działo. Dużym plusem mitry jest to że funkcje seksualne zostają w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid widzisz, że fluoksetyna prawie 4,5 raza słabiej działa na noradrenalinę niż paroksetyna która Ci nie pasowała. Paroksetyna to najsilniej działający na noradrenalinę SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się jak potrafi aktywizować niektórych mirtazapina. A przez problemy ze snem niektórzy porzucają valdoxan. Pozatym tylko valdoxan działa na 5-ht2c bez działania na 5-ht2a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co Valdoxan nie na mają kieszeń. Zresztą, im dłużej w obiegu, tym gorszą ma prasę. Też słyszałem, że mirta potrafi aktywizować. Ale skutek uboczny w postaci tycia, jest dla mnie nie do przyjęcia. Chociaż już mianseryne bardzo lubiłem, uczucie błogości, budzenie się wypoczętym bez napięcia i pełnym energii.

 

-- 19 gru 2012, 20:17 --

 

miko84, uważasz, że forma wchłania mirtazapiny - rozpuszczalne w jamie ustanej, tabletki standard - mają wpływ na skutki uboczne w postaci tycia? Czemu akurat tylko ten lek przeciwdepresyjny jest dostępny w takiej formie. Czy coś to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie na co bardziej działa Mirta: na serotoninę czy noradrenalinę, skoro jednych pobudza a innych seduje. Na mnie chyba bardziej sedatywnie działała mimo wszystko mianseryna. Jestem na małej dawce a mimo to źrenice mam jak 5zł a może to przez SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid na mircie, witamy! :smile:

Co to się z nami porobiło -skaczemy jak pasikoniki po lekach, od których uciekamy, zamiast oczekiwać wybawienia...Z lekami źle, bez leków jeszcze gorzej, chce mi się z tego wszystkiego śmiać, więc chyba nie jest źle. :D Żeby jeszcze coś się chciało sensownego w życiu robić zamiast siedzieć całymi dniami na forum i oglądać głupią TV :105: Do wszystkiego muszę się zmuszać, nie pomagam w przygotowaniach świątecznych :pirate: i generalnie mam wyje.ane na wszystko, ale to lepsze niż ciągłe lęki, stres i bezsenność :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, no ja daleko od fluoksetyny nie odskoczyłem, bo ta mirta to ma być do niej ozdobny dodatek :D - z rozpędu na podpisie usunąłem. A tak poważnie to po fluo mam problemy z zasypianiem plus jaka nieprzyjemna akatyzja za dnia (chociaż nastrój ok). Mirta ma to łagodzić - przynajmniej w tym pierwszym miesiącu na fluo po przerwie. Apetyt mam przeogromny, jem co niemiara, nawet w pracy obiad zamówiłem. Wszystko smakuje. Także chce ją brać jak najkrócej - zobaczymy jak z wagą będzie. Może uda się bez drugiego leku, albo zamienić na mianserynę, Trittico lub jakiś stabilizator.

Ciebie nie ssie w żołądku ma mircie? Nie masz wrażenia, że jesteś opuchnięty?

 

-- 20 gru 2012, 21:12 --

 

Tańczący z lękami, poza tym, ja z każdym nowym lekiem zaczynam doceniać fluo. Gdybym nie miał teraz nawału obowiązków a np. 2 miesiące szkolnych wakacji (które odeszły już do przeszłości dawno temu), to z chęcią bym sprawdził sertralinę i moklobemid. Czy działając aktywizująco jednocześnie nie wywołują wewnętrznego napięcia jak fluo. Pamiętam, że kiedyś wenla tak działa to czasu aż przestała... a potem już było tylko poszukiwanie farmakologicznego świętego grala. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, moim zdaniem dobry pomysł, żeby ja dorzucić w niewielkiej dawce, jako lek uzupełniający kurację. Z tą akatyzją to słyszałem, że po fluo jest o nią najłatwiej na początku.

W pierwszych dniach brania miałem takie dziwne uczucie w żołądku, jakby gorzej mi się jedzenie układało albo coś z trawieniem, ale już się przyzwyczaiłem. Co do apetytu ja nie miałem z nim problemu przed mirtą, ale byłem na 10mg mianseryny, która też odrobinę go pobudzała. Największy apetyt mam popołudniami i wieczorem. Rano jem znacznie mniej. I od prawie 3mcy jak spożywam mirtę nie przytyłem ani kilograma, a nawet chciałbym. Dodatkowo biegam po 30min co 2 dzień, oczywiście się nie chce, ale wierzę, że to również trochę pomaga w walce z Madame Depresją...

 

-- 20 gru 2012, 20:28 --

 

a jak właściwie wenla przestała na Ciebie działać? Nie pobudzała czy lęki powróciły? Ja po 3 miesiącach poczułem właśnie jakieś naładowanie w sobie i nie wiem czy to choroba wróciła czy wenla źle na mnie działała, więc odstawiłem i wpadłem w wielkie g.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, z tego co pamiętam to... po prostu przestała działać. Wróciła senność, bierność i brak energii, możliwości koncentracji. Spałem od 19 do 8, zasypiałem w autobusie, piłem po 10 kaw dziennie i ciągle byłem zmęczony. Koszmar, uwierz lęki, stres czy napięcie są dużo mniej dokuczliwe. Ale przestała działać po 3 latach stałego brania 150 mg. Pomimo zwiększenia dawki do 225mg, nic się nie poprawiło. Potem stopniowe odstawienie i włączenie fluo.

To ciesz się, ze nie tyjesz. Po mircie fajnie się śpi, ale jutro pewnie zobacze kg więcej na wadze, więc to raczej nie dla mnie. Nie wiem jak ją można brać solo, przecież strasznie zamula, powoduje jakąś amotywację przeniesienie do krainy snów nawet z otwartymi oczami mam wrażenie, że śpię.

Mam nadzieję, że fluo się ułoży, a do tego czasu na akatyzję i problemy ze snem może spróbuje Lerivon w mini dawce 10mg (mniejsze ryzyko tycia). Zobaczę jak będzie jutro sen na samej fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid nie wydaje mi się żeby miało jakikolwiek wpływ. Nie próbowałem oryginału w postaci remeronu ale jeśli on był tak zrobiony to inni pewnie muszą robić tableki podobnie. To bardzo praktyczne bo można brać lek bez popijania.

 

Tańczący z lękami jest dobrze, anhedonia znika, mam większą motywację i spokój. Nie ma tego wewnętrznego napięcia.

 

Lek blokuje receptory serotoniny a przez to zwiększa poziom dopaminy i noradrenaliny. Jeśli przez blokowanie receptorów systemu danego neuroprzekaźnika można powiedzieć, że działa na dany system to mira działa dość solidnie na serotoninę. (chociaż w zupełnie inny sposób niż SSRI).

 

elfrid - smak a mircie, właśnie o to chodzi. Wrócił mi smak potraw, wszystko smakuje i o to chodzi. Uważam, że apetyt jest ściśle powiązany z motywacją i anhedonią. Trzeba tylko uważać jeśli ktoś ma skłonność do tycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×