Skocz do zawartości
Nerwica.com

Serdecznie witam wszystkich!


Villeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zaglądam na forum od dwóch miesięcy ale dopiero teraz postanowiłem się zapisać. Czytam te forum gdyż wierzę, że mi pomaga!

 

Zapewne nerwicę miałem już dawono ale teraz dopiero mi ją zdiagnozowano lub próbuje się diagnozować. Zaczęło się od bólu oka i oczodołu. Na pogotowiu oddziału okulistycznego stwierdzono, że mam bardzo dobry wzrok i abym na wszelki wypadek zgłosił się do internisty i neurologa. Od tego monemtu zcząłem szukać w internecie co tez może mi dolegać? Znalazłem, wiele oj wiele. Studiowałem te strony godzinami, wbijałem sobie do głowy wszystko co znalazłem na temat moich wymyślonych chorób. Po tygodniu zaczęły się zawroty, ale takie dziwne. Trafiłem na neurologię, wszystkie badania OK, dla pewności TK. Także w porządku. Stwierdzono zespół depresyjny. Oczywiście nie do końca wierząc nadal szukałem tak przez następny tydzień od wyjścia ze szpitala. Przypałętały się dziwne stany, gonitwa mysli lub zupełnie coś odwrotnego jakby otępienie, zniechęcenie itp. Trafiłem do psychiatry, sam chciałem. Dostałem lek na depresję ale po tygodniu (wiem ze leki te zaczynają działać po 4 - 6 tyg) zgłosiłem się do drugiego psychiatry w celu uczestniczenia w psychoterapi. Niby mój stan się poprawił, ale nadal budzę się z ogromnym słyszalnym(dla mnie) biciem serca, mam tiki mięśni itp. Ale najbardziej boję się tego co zdaża mi się dość często: wyłączaniem myśli, uśpieniem, tak jakbym stał obok siebie, otępieniem (ja tak to nazywam, bo funkcjonuję w miarę normalnie w tych stanach), drugi raz pobudzeniem = gonitwą mysli. Mam lęk właśnie przed tym. Wszystkie inne dolegliwości juz nie wywołują we mnie aż tak ogromnego lęku jak właśnie te opisane chwilę wcześniej. Pierwszy jak i drugi psychiatra stwierdzili nerwicę lękowo - depresyjną. Boję się, że nie wyjdę z tego ale staram się!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów i chcę podziękować za możliwość uczestniczenia w życiu tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×