Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLAC/APE vs VBR vs MP3 320. Czujecie różnice?


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

nawet przy słuchu absolutnym ...

 

-- 02 cze 2012, 18:45 --

 

placebo. mi też się tak wydawało... Co nie zmienia faktu, że lepiej się czuje z flacami, gdyż wiem, ze to całe albumy, a nie składaki z neta (czesto różnej jakości przy tym samym bitrate) odpowiednio wytagowane ;)

 

-- 02 cze 2012, 18:46 --

 

zrób sobie ślepy test. na 1000 % polegniesz;P 90% ludzi polega ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam tak samo... ;) Wszystko przesłuchane i skatalogowane...

 

-

 

nawet jak jest taki sam bitrate i spacja w tagu tylko w 1 kawałku sie nie zgadza to wywalam ;P (często całą disco jak było z jednego miejsca ;P )

 

-- 02 cze 2012, 18:56 --

 

właściwie dlatego mi flac'i odpowiadają. Na 1000 albumów, do tej pory tylko 1 z błędem miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak miałem lepszy sprzęt grający to nie potrafiłem rozróżnić mp3 od flaca. Ani 128kbps od 320. Dlatego teraz skupiam się na samej muzyce, a nie na tym co i jak gra, czy jest to zwykła mp3 czy format arcybezstratny, puszczony na sprzęcie wartym więcej niż moja cała chałupa. Czytaliście kiedyś o tym, że pewien audiofil zaprosił swoich znajomych (również audiofili) na odsłuch swoich nowiutkich kabli, za kilkadziesiąt tysi :) W przerwie pozamieniał po kryjomu te kabelki na drut z wieszaka na ubrania. Nikt się nie zorientował.

Jest też fajna stronka (obecnie tylko w archiwach, już nie działa): http://web.archive.org/web/20080501193329/http://audiovoodoo.alatar.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami, pomiędzy 128 a 320 ja osobiście odczuwam różnicę - charakterystyczne charczenie przy wyższym poziomie głośności. No i pomiędzy FLAC'iem a mp3 320 czasami też odczuwam różnicę, głównie pod odtwarzaczem DVD (stary philips) podłączonym do TV (kilkuletni Samsung).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Generalnie w przypadku metalu bardzo to słychać. Co do różnicy pomiędzy mp3 a APE/FLAC, to WYDAJE mi się, że bas jest taki bardziej ''soczysty'' (na korzyść flac'ów oczywiście).

 

-- 06 cze 2012, 16:35 --

 

ciekawe ustawienie equalizer'a mi wyszło. Ktoś z was ma głośniki 2.1 ? ;) Mam Logitechy z2300 (niestety nie szybko się to zmieni;/

Jedyne ustawienie na którym te upierdliwe dudnienia są do zniesienia ;)

 

-- 06 cze 2012, 18:07 --

 

mały update. 1,5 godziny zabawy eq i najlepsze ustawienie dla muzki metal/rock/punk dla głośników 2.1

equi.jpg.3933d828d86921ef54b93d0c509c0cec.jpg

Snap1.thumb.jpg.af4c8b9cd9a70638f37387bd22243344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×