Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak najlepiej dla dziecka....


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z którym sobie całkowicie nie radze mianowicie moi rodzice :( każą mi dokładać się "do życia" 200-300 zł miesięcznie i jest to dla mnie spory problem. W mojej miejscowości trudno o prace. Fakt dorabiam sobie trochę ale to tylko na wakacje :( co z sytuacją kiedy pojdę do szkoły?? We wrześniu zaczynam 3 klasę technikum a oni mi każą rezygnować ze szkoły jeśli nie znajde pracy "po szkole" :( gdzie pojęcie że rodzice chcą dla dziecka jak najlepiej?? Warto też dodać że nie jesteśmy biedną rodzina i moi rodzice zarabiają łącznie ok. 6000zł :( Boję się że będe musiał rezygnować ze szkoły:( na argumenty że nikt z mojego wieku nie musi spełniać tych warunków mowią cytuje: "gów.. mnie to obchodzi!! albo sie dokładasz albo możesz sobie szukać miejsca na dworcu!!" dodam że w domu robię wszystko co mi rodzice każą oraz to że nie dostaję od nich żadnych pieniędzy. Boję się że sobie po prostu nie poradze :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum mattuwix18,

 

Wg mnie tutaj wcale nie chodzi o pieniądze, tylko o to, że rodzice chcą Cię podporządkować sobie. Przypuszczam też, że odreagowują na Tobie swoje życiowe frustracje i dlatego chcą byś był im podporządkowany, zależny od nich. :(

Niestety są bardzo niewielkie szanse na to, by rodzice zmienili swoje zachowanie, skoro nie dostrzegają problemu. Poza tym ta zmiana nie jest zadaniem dla Ciebie.

Jaki masz kontakt z dziadkami? Z dalszą rodziną? Może pozwoliliby Ci zamieszkać u nich, byś mógł w spokoju skończyć szkołę, a z czasem zacząć życie na własny rachunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To straszne, ze rodzice naklaniaja Cie do rzucenia szkoly a rzecz jakichs 300 zl. Tym bardziej, ze dochod maja nie maly wcale. Moja mama zebym mogla skonczyc studia dzienne pracowala na dwa etaty, dorabiala w weekendy. Teraz sie jej odwdzieczam dorzucajac sie wlasnie do zycia, sprawiajac jej przyjemnosci. Ostatecznie poszukaj sobie pracy w wakacje. Dobrze, ze im pomagasz w domu. To powinno im wystarczyc - pomoc w domu i nauka. Kompletnie ich nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×