Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy pomoze coś kontakt z psychologiem?


yojiona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem nowa użytkowniczką, do zarejestrowania sklonily mnie moje problemy. Zastanawiam sie czy udać sie o pomoc do psychologa, ale mam obawy ze wyolbrzymiam swoje problemy. Pisze z mysla, ze pomozecie mi w podjeciu decyzji zwiazanej z psychologie....

 

Zacznijmy od poczatku, wczesne dziecinstwo spedzilam wychowana przez samodzielna matke. Przez fakt ze byla samotna matka nawiazala sie miedzy mna a mama blizsza zazylosc. Zawsze powtarzala ze mamy tylko siebe i na innych nie mozna polegac. Bedac dzieckiem, niezmienne takze jak nastolatka nie mialam grupy znajomych, zawsze bylam sama, nie wychodzilam ze znajomymi niegdzie. Mialam jedna kolezanke i tylko z nia wychodzilam, wyjezdzalam i rozmawialam. Jednak zawsze potrafilam sluchac ludzi nigdy nie potrafilam rozmawiac z nimi. Posiadalam dwa swiaty, jeden w ktorym zylam, drugi ten w mojej glowie. Wyobrazalam sobie inne zycie, takie z przyjaciolmi, i czasami stawal sie dla mnie bardziej prawdziwy ten wyobrazony. W wieku 18 lat poznalam obecnego mojego meza, w pewnym sensie od wyciagnal mnie z domu. Zaczal wyciagac mnie na impezy, do kina, do znajomych. Zaczelam zyc troszke inaczej, wyszlam za mąż pol roku temu. Mieszkamy razem, oczywiscie jako przykladna pani domu, gotuje sprzątam i piore, naprawiam. Czyje ze nie jestem tym kim bym chciala być. W pracy mam problemy z kontaktami miedzy pracownikami, jestem starsznie zamknieta, rozmawiam z dwiema kolezankami, przy wiekszej grupie ludzi boje sie odezwać. Wydaje mi sie takze ze mam napady lekowe miedzy wieksza grupa ludzi.Gdy wybieram sie sama do sklepu, i zauwaze ze ktos na mnie zerka odrazu strasznie sie pocę,trzęsa mi sie rece i sie czerwienie:( tak samo sie dzieje gdy wspólpracownik w pracy zwraca się bezpośrednio do mnie. Nie czuje sie pewna siebie, mam male kompleksy związane z wyglądem. Swoje problemy odreagowuje zajadajac. Moj maz poglebia moje kompleksy, niestety. Czuje sie strsznie bezradna.

 

Czy to jest podstawa dokontaktu z psychologiem, czy on bylby w stanie mi chodz troszke pomóc. dzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo psychoterapie

u psychoterapeuty jesli masz mozliwosc poniewaz jest roznica pomiedzy psychologiem,a psychoterapeutą.Przepracujesz swoje problemy i zobaczysz, ze swiat stanie sie bardziej przyjazny

tego Ci życze powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dziwnym podejściem doo osób nerwicowych przez psychoterapeutów .Chodzi o to że znerwicowanym proponuje się terapię mającą umożliwić wgląd w przyczyny choroby .To ma pomóc w pozbyciu się objawów .Dlaczego jednak osoby które na codzień znamy z naszego otoczenia żyjące podobnie a czasem mające znacznie większe problemy i znacznie bardziej mające potencjał do rozwoju nerwicy są zdrowe i jej nie mają .Coś musi byc na rzeczy i tak myślę nad tym czemu nikt nie przeanalizuje czemu tak sie dzieje i co chroni takie osoby przed rozwojem choroby? Odkrycie tego mechanizmu znacznie lepiej przyczyniło by się do skutecznego leczenia niż terapia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×