Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia czucia


igła

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam bardzo wiele objawów typowych dla nerwicy, ale niepokoi mnie jedno - trwałe zaburzenia czucia. Chciałabym Was zapytać czy może też macie coś podobnego? Taka niedoczulica, zaczęło się u mnie parę lat temu od pleców, zupełnie niechcący wyczułam kompletnie zdrętwiały kawałek skóry, dalej - paluch i fragment przedramienia, a parę dni temu (po imprezie) - w sumie z dnia na dzień osłabło mi czucie w całej prawej ręce i w prawej części brzucha. Ogólnie nie jest to nic uciążliwego, ponieważ jest to bardzo delikatne odrętwienie skóry, ale jednak postępuje ;/ Zauważyłam, że nasila się (tzn mocniej drętwieje) to od stresu(!), ciepła, wysiłku fizycznego i alkoholu, ale nigdy nie znika zupełnie.. Oprócz tego od podobnych czynników sztywnieje mi prawa dłoń - napinają się mięśnie i ogólnie ręka jest mniej sprawna i jeszcze bardziej znieczulona, no ale to nie jest ciągłe uczucie. Byłam niedawno u neurologa, który nic nie stwierdził, ale kazał mi się zgłosić do kontroli. Doszłam do wniosku, że nie będę się bawiła w diagnozowanie, tylko od razu udam się do psychiatry.. ale właśnie całkiem niedawno "popsuło" mi się czucie w tej prawej ręce i na brzuchu i teraz nie wiem czy uderzać tylko do psychiatry czy jednak bawić się dodatkowo z neurologiem.. a boję się że jak zacznę narzekać na coś takiego to mnie skieruje do szpitala, bo jednak brzmi to nieciekawie, pomimo że takie kłopotliwe wcale nie jest:) dziwne po prostu.. i teraz moje pytanie - czy macie podobne niedoczulice? czy takie coś może się pojawić od nerwicy i trwać pomimo zupełnego wyluzowanie psychicznego?:) z góry dzięki za odpowiedzi! pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×