Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy nerwica??


johnnyre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Od pewnego czasu mam problemy ze zdrowiem. Najpierw miałem wysokie skoki ciśnienia i ataki paniki z tego powodu. Dostałem leki na cisnienie unormowało sie w miare, zrobiłem wszystkie badania które wykluczaja podłoże somatyczne. Byłem u wielu kardiologow i intenistów ostatnio u neurologa. Zero rozpoznania w kierunku nerwicy i depresji. Pani profesor kardiolog ktora przepisała mi leki na serducho dała mi pramolan zebym wieczorem łykał. Moje skoki ciśnienia wygladały na nerwowe. Skoki i panika wzywanie karetki. Przechodził ten stan jak przyjezdzali dawali mi cos kontrolnie pod jezyk ostatnio relanium i było ok. Nie narzekam teraz na serce skoków nie mam ale moje objawy to ciagły niepokój, momenatmi lęk, nastrój słaby. Ogólnie kryzys. Najgorsze ze poporstu wiem ze kolejny dzien bedzie pod tym samym znakiem niepokoju. Co z tym mam zrobić. Pramolan biore 10 dni. Proszę o ewentualna porade.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Twoje objawy przypominają objawy nerwicy, ale tak po kilku słowach to trudno odpowiedzieć na pewno. Zresztą nikt tutaj nie jest władny do stawiania diagnozy, więc rada jakiej możemy Ci udzielić, to żebyś poszedł do specjalisty. Napisz trochę więcej o objawach, co to za lęk? Jaka jest Twoja sytuacja życiowa?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy aktualne:

Uczucie niepokoju (martwienie sie cała ta sytuacja chorobą lekami które biorę)

Zimne stopy

Drażliwość

Momentami lęk

Napięcie mieśni nóg

Ból nóg po rozluźnieniu.

Uczucie zagrożenia

Problemy ze spaniem

 

Wydaje mi sie ze odkąd zacząłem brać prochy jest gorzej. Wcześniej ataki miałem w dzien a w nocy sobie spałem nie miałem lęków itp, Były skoki cisnienia czasami panika napięcie w dzień ale teraz mam rozbity już cały dzień. Biorę leki na nadcisnienie i pramolan w dawce 50 mg na noc (zalecana była dawka 100 mg na noc)

 

Pije duzo melisy syrop sodomix biore potas magnez witamine B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nerwica, na bank nie jest to deprecha. Ale i tak witaj w klubie. Masz nizsza dawke bo startujesz kuracje - zaden doswiadczony lekarz nie wystartuje Cie od najwyzszej dawki, zawsze zaczyna sie stopniowo. Kuracja psychotropami to nie jest popijanie wapna i lykanie witaminek w przeziebieniu. To ze jest Ci teraz gorzej to tez jeden z objawow na poczatku kuracji - lek jeszcze nie wyrobil wlasciwej rownowagi, musisz byc cierpliwy. A teraz inna sprawa: jak juz dojdziesz do jakiejs rownowagi zapisz sie do psychiatry, zarejestruj sie najlepiej juz teraz bo troche pewnie poczekasz w kolejce. Nie boj sie wizyty u psychiatry, fajnie jest czasem zrzucic co Ci lezy na watrobie ;)

btw watrobe masz zdrową, tak tylko sie pisze, wiesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki tak własnie zrobiłem. Dziwi mnie tylko to ze bez leków nie miałem tak nasilonych objawów. Nie towarzyszył mi lęk przez cały dzień tylko były jakies godziny z tym lękiem. Spałem bez problemowo. Zaczołem brac leki pramolan od 10 dni a podobno działa dopiero po 14 mniej wiecej i co i sie rozyspałem już całościowo. Rzuciłem palenie 2,5 tygodnia temu paliłem 10 lat. Ale jak wczesniej rzucałem nigdy nie miałem takich objawów. Nerwice możan wyleczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×