Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dobór leku - prośba o pomoc


rowling610

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo jestem nowy i chciałbym życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku ;)

 

A teraz moje główne utrapienie :)

 

Mam 18 lat, od długiego już czasu mam stany lękowe oraz stany depresyjne. Czasami zdarza mi się mieć nawet lęk paniczny. Byłem już u paru lekarzy, na terapiach i różne tam, przepisali mi parę leków (zwykle są to odpowiedniki tego samego preparatu ;/) ale żaden nie działa albo mi szkodzi. W dodatku mam zespół Gilberta, więc chciałbym dobrać jakiś lek, który mniej szkodzi na wątrobę a co za tym idzie, nie jest to lek o przedłużonym działaniu, który jest kumulowany w wątrobie (np. Zoloft lub tego typu).

 

A więc chciałbym abyście podali nazwy leków, z których będę mógł wybrać jakiś dla siebie. Już dużo leków przerobiłem i nie mogę znaleść odpowiedniego a nie chce się poddawać.

 

A więc dla jasności i czytelności, mam:

 

-stany lękowe;

-stany depresyjne;

-czasami lęk paniczny;

-zespół Gilberta (właśnie dlatego chcę aby lek nie kumulował się w wątrobie).

 

Troszeczkę namociłem tutaj ale mam nadzieję, że zrozumiecie jakoś te moje wypociny :) Jakbyście mogli mi udzielić rady i podać jakieś leki pasujące do tych objawów to bym o nich dokładniej poczytał, skonsultował się z lekarzem i może akurat trafiłbym wreszcie na odpowiedni dla mnie.

 

Jeszcze raz życzę Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok i oby nasze problemy psychiczne zniknęły (łatwo powiedzieć :)).

 

Czekam z niecierpliwością na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale już pomysłów nie mam, brałem Zoloft, Fevarin, Hydroxyzine, Doxepin i jeszcze pare. Po prostu już nie wiem co można by było wypróbować. Jak zna ktoś jakieś leki to by było fajnie, bo już kompletnie nie wiem co wypróbować a bez leków ciężko strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna jest metabolizowana w wątrobie do kilku metabolitów, w tym głównie do aktywnego metabolitu – norfluoksetyny.

Fluoksetyna jest intensywnie metabolizowana w wątrobie i wydalana przez nerki. Nie uszkadza wątroby jeśli ktoś z nią nie miał problemów wcześniej, ale w tej sytuacji to lepiej nie...

 

p.s. Powiedz psychiatrze o wątrobie, on najlepiej dobierze Ci lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×