MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
84
64%

Nie
25
19%

Zaszkodziła
22
17%

Liczba głosów : 131

przez Vengence 18 wrz 2016, 15:22
nowakowski84 napisał(a):Witam! mam pytanko czy mirtazapina i mianseryna mogą nasilać Zok i poranne lęki?
Oczywiście, że może, miałem to samo, potrwa z tydzień, góra dwa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez nowakowski84 20 wrz 2016, 10:53
Witam! tylko ja tak mam od jakiegoś roku, wcześniej na mirtazapinie a teraz na mianserynie to samo. A na tych lekach najlepiej śpię oprócz ketrelu.
dodam że rano biorę jeszcze Elicea 10mg. Parę lat do tyłu jak chodziłem na terapię brałem sam escitalopram i spałem bez niczego.
Na benzo tolerkę mam tak wyrobioną że masakra, hydroxyzyny 25mg to cała paczka i jak placebo lekkie zmulenie i nic, jedynie na wiekszych dawkach ketrelu śpię no ale na drugi dzień to jest rzeźnia jakaś. Proszę o poradę i pomoc jak zejść z tych leków i zacząć spać normalnie. Moja pani doktor mówi że natrualny sen najlepszy a z drugiej strony każe mi brać 100mg albo wiecej ketrelu. a ja już nie daję rady przez tą bezsenność. Aha dodam że pracuję umysłowo i muszę mieć z rana trzeźwy jasny umysł a nie zamulony jakimiś neuroleptykami???Dzięki to tyle.

przez Grabarz666 20 wrz 2016, 14:54
nowakowski84 napisał(a):Na benzo tolerkę mam tak wyrobioną że masakra, hydroxyzyny 25mg to cała paczka i jak placebo lekkie zmulenie i nic, jedynie na wiekszych dawkach ketrelu śpię no ale na drugi dzień to jest rzeźnia jakaś. Proszę o poradę i pomoc jak zejść z tych leków i zacząć spać normalnie. Moja pani doktor mówi że natrualny sen najlepszy a z drugiej strony każe mi brać 100mg albo wiecej ketrelu. a ja już nie daję rady przez tą bezsenność. Aha dodam że pracuję umysłowo i muszę mieć z rana trzeźwy jasny umysł a nie zamulony jakimiś neuroleptykami???Dzięki to tyle.

Próbowałeś trazodon lub opipramol?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomek0700 20 wrz 2016, 15:59
fobik123 napisał(a):Nie.To nie są ssri gdzie zdycha sie.

kurcze a mi się wydaję, że miałem. Totalny brak apetytu i biegunka, ok. 2 tygodnie takie coś miałem.

przez Birchmen 21 wrz 2016, 10:08
Birchmen, Dodaj do mirty, 50mg tisercinu,gwarantuje Ci że zaśniesz.

Mocniej uwala niz 50 mg chlora? A moze chlora zwieksze z 50 na 100?
Ps. I tak tesknie za kwetiapina :twisted:

Kurcze mam juz dosyc zycia... Siora do mnie przyjechaala z daleka na pare dni zeby pobyc troche razem bo rzadko sie widzimy a ja /cenzura/ mecze sie ta depresja i slabym snem i nic mi sie nie chce,. Na wszystko narzekam, czuje sie jak jakeis scierwo i zachowuje sie jak rozkapryszony dzieciak. Ja taki nie jestem!! /cenzura/ mac!! I tak nie wroce do kwety bo za ladnie sila zapierdala w przysiadach!! Wczoraj dojebalem 20 sztuk squatow na 165 i jestem mega zadowolony!!! Po tym scierwie spal bym lepiej ale z treningow nie bedzie nic....
fobik123, gwarantujesz glowa ze ten tisercin mnie ujebie? Przespie po tym ciagiem te jebane 8 godzin?

przez Grabarz666 21 wrz 2016, 10:39
Birchmen napisał(a):I tak nie wroce do kwety bo za ladnie sila zapierdala w przysiadach!! Wczoraj dojebalem 20 sztuk squatow na 165 i jestem mega zadowolony!!! Po tym scierwie spal bym lepiej ale z treningow nie bedzie nic....

Podobne obserwacje miałem na chlorprotyksenie (łącznie 75 mg), mocno skoczyła mi siła w ćwiczeniach wielostawowych (przysiady, martwe ciągi, wyciskanie) w przeciwieństwie do mirtazapiny 30 mg, mimo, że po obydwu lekach przytyłem (chlorprotyksen 9 kg, mirtazapina 13 kg). Dziwne...

przez Birchmen 21 wrz 2016, 11:33
Grabarz666 napisał(a):
Birchmen napisał(a):I tak nie wroce do kwety bo za ladnie sila zapierdala w przysiadach!! Wczoraj dojebalem 20 sztuk squatow na 165 i jestem mega zadowolony!!! Po tym scierwie spal bym lepiej ale z treningow nie bedzie nic....

Podobne obserwacje miałem na chlorprotyksenie (łącznie 75 mg), mocno skoczyła mi siła w ćwiczeniach wielostawowych (przysiady, martwe ciągi, wyciskanie) w przeciwieństwie do mirtazapiny 30 mg, mimo, że po obydwu lekach przytyłem (chlorprotyksen 9 kg, mirtazapina 13 kg). Dziwne...

No dziwne troche. Ja bym w mircie upatrywal wiekszy "anabolizm" tymbardziej ze chlor w pewnym sensie negatywnie dziala na dopamine i podbija prolaktyne(podobno). Ja obecnie ani nie zwiekszam wagi ani nie zmniejszam i zauwazam ze sila lekko idzie do przodu tak jak planowalem. Wstyd sie przyznac ale waze obecnie 110 kilo przy kaloriach 3300-3900 w zaleznosci od aktywnosci, narazie nie obcinam kalorii bo mam nasilenie depresji jak obcinam i nie moge spac a redukcje i tak planuje dopiero od 1 marca :) Z obserwacji typu leki a silownia to musze powiedziec ze kweta = mniejsze i slabsze miesnie a mirta/miansa = negatywny wplyw na wydolnsc tlenowa, o reszcie nie moge zlego slowa powiedziec. a nie!!! zapomnialem. Gdy odstawilem ssri to bez zmian w diecie poszlo mi od razu pare kilo sily w cwiczeniach. Ciekawe jaki mechanizm za to odpowiadal. zmniejszenie serotoniny a zwiekszenie dopaminy??

-- 21 wrz 2016, 10:45 --

Ps. Propo treningu to wymyslilem teraz taki plan w ktory bardzo mocno wierze i moze to tez troche daje bo podobno wiara w to co sie robi pomaga ;)
Glowne zalozenia trenigu to: Prawie same cwiczenia zlozone, przepltanie ciezkich cwiczen zlozonych na dana partie( doggcrapp(?)), wysoka intensywnosc + progresja nieliniowa i od 20 do 6 powtorzen w seriach. Trening jest mojego autorstwa i jest to hybryda HIT, DoggCrapp i 5/3/1. Jesli ktos wie o jakich systemach pisze to wie jaki zapierdol mam na treningach ;)

-- 21 wrz 2016, 12:24 --

Nie wytrzymam tego samopoczucia :( Mam ochote zrobic sobie krzywde, siora przyjechala ze szwagrem i nie dali mi spac a teraz caly czas cos chca ode mnie. nie nawidze siebie, mam ochote sie zabic.
https://www.youtube.com/watch?v=avF7qL_MmhI

przez Grabarz666 21 wrz 2016, 13:27
Birchmen napisał(a):No dziwne troche. Ja bym w mircie upatrywal wiekszy "anabolizm" tymbardziej ze chlor w pewnym sensie negatywnie dziala na dopamine i podbija prolaktyne(podobno).

Ja również, neurolepy podwyższają prolaktynę i obniżają poziom testosteronu, więc powinny w pewnym sensie działać katabolicznie...

Birchmen napisał(a):Wstyd sie przyznac ale waze obecnie 110 kilo przy kaloriach 3300-3900 w zaleznosci od aktywnosci, narazie nie obcinam kalorii bo mam nasilenie depresji jak obcinam i nie moge spac a redukcje i tak planuje dopiero od 1 marca :)

Duża waga i dużo kilokalorii...
Ja obciąłem kilokalorie do 2300 kcal (bardzo mocno ograniczyłem cukry proste - głownie słodycze), w tym 2 g białka na 1 kg masy ciała i waga powoli spada. Nie mniej jednak bardzo ciężko walczy się z mirtazapinowym głodem po 1 h od spożycia tabletki.
Pełna remisja

Wenlafaksyna 25 mg
Mirtazapina 22.5 mg
Pregabalina 150 mg

Żeń-szeń właściwy + amerykański (wyciąg) 550 mg
Kwas α-liponowy 500 mg
Trening siłowy
Cytrulina 5 g
Kreatyna 5 g

http://naukowy.eu/

przez Birchmen 21 wrz 2016, 14:10
Grabarz666 napisał(a):Duża waga i dużo kilokalorii...
Ja obciąłem kilokalorie do 2300 kcal (bardzo mocno ograniczyłem cukry proste - głownie słodycze), w tym 2 g białka na 1 kg masy ciała i waga powoli spada. Nie mniej jednak bardzo ciężko walczy się z mirtazapinowym głodem po 1 h od spożycia tabletki.

No waga spora, musze naprawic metabolizm zeby jesc tyle co tera ale wazyc mniej ;) jak uda mi sie wreszcie schudnac to ci wyle fote bo tera to nie ;)
Jesli chodzi o slodycze to jem rzadko bo zle wplywaja na cukier i wogole sa chujowe. Jem czysta diete a smieci od czasu do czasu i wliczam w kcal wszystko co zjem. Najczesciej jem smieci po ciezkim treningu nog czy plecow zeby dobic kalorie szybko. Co do glodu po mircie to mysle ze jest on do zniesienia. Ja biore juz to pare lat i powiem ze nie pobudza mi az tak apetytu albo poprostu mam lepsza kontrole nad tym co wiecej to zauwazylem ze na niskich kcal tez sie lepiej spi po niej. Mozna tez przyprobowac if-a :) bo skoro godzine po mircie chce sie zrec to mozna wladowac cale kcal na wieczor ;)

-- 21 wrz 2016, 13:23 --

Kurcze normalni ludzie nie maja takich rozkmin w stylu ze jak zjem ponizej 3000 tys kcal to nie moge spac x) Dlaczego ja mam tak? /cenzura/ mowia ze po silowni sie lepiej spi... powinni dopisac, pod warunkiem ze sie najebie wegli i tluszczy na noc ;)

przez nowakowski84 21 wrz 2016, 17:23
Birchmen napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):Duża waga i dużo kilokalorii...

No waga spora, musze naprawic metabolizm zeby jesc tyle co tera ale wazyc mniej ;) jak uda mi sie wreszcie schudnac to ci wyle fote bo tera to nie ;)
Jesli chodzi o slodycze to jem rzadko bo zle wplywaja na cukier i wogole sa chujowe. Jem czysta diete a smieci od czasu do czasu i wliczam w kcal wszystko co zjem. Najczesciej jem smieci po ciezkim treningu nog czy plecow zeby dobic kalorie szybko. Co do glodu po mircie to mysle ze jest on do zniesienia. Ja biore juz to pare lat i powiem ze nie pobudza mi az tak apetytu albo poprostu mam lepsza kontrole nad tym co wiecej to zauwazylem ze na niskich kcal tez sie lepiej spi po niej. Mozna tez przyprobowac if-a :) bo skoro godzine po mircie chce sie zrec to mozna wladowac cale kcal na wieczor ;)

-- 21 wrz 2016, 13:23 --

Kurcze normalni ludzie nie maja takich rozkmin w stylu ze jak zjem ponizej 3000 tys kcal to nie moge spac x) Dlaczego ja mam tak? /cenzura/ mowia ze po silowni sie lepiej spi... powinni dopisac, pod warunkiem ze sie najebie wegli i tluszczy na noc ;)
fobik123 napisał(a):
nowakowski84 napisał(a):Witam! mam pytanko czy mirtazapina i mianseryna mogą nasilać Zok i poranne lęki?

Tak,mi mirta niestety nasila Zoki ale CFR zajebiście dziala na depresje więc wole miec zoki i nie miec depresji. :P
Grabarz666 napisał(a):
nowakowski84 napisał(a):Na benzo tolerkę mam tak wyrobioną że masakra, hydroxyzyny 25mg to cała paczka i jak placebo lekkie zmulenie i nic, jedynie na wiekszych dawkach ketrelu śpię no ale na drugi dzień to jest rzeźnia jakaś. Proszę o poradę i pomoc jak zejść z tych leków i zacząć spać normalnie. Moja pani doktor mówi że natrualny sen najlepszy a z drugiej strony każe mi brać 100mg albo wiecej ketrelu. a ja już nie daję rady przez tą bezsenność. Aha dodam że pracuję umysłowo i muszę mieć z rana trzeźwy jasny umysł a nie zamulony jakimiś neuroleptykami???Dzięki to tyle.

Próbowałeś trazodon lub opipramol?
niestety nie działają już.Ale dobra za miesiąc jade na terapie od alkoholu to i tak mi pewnie wszystko odstawia.jedna pani doktor mi powiedziała ze ta bezsenność to z wyniku objawów odstawiennych od benzo i alko. No ale jak tu spać.

przez Grabarz666 21 wrz 2016, 19:23
nowakowski84 napisał(a):niestety nie działają już.Ale dobra za miesiąc jade na terapie od alkoholu to i tak mi pewnie wszystko odstawia.jedna pani doktor mi powiedziała ze ta bezsenność to z wyniku objawów odstawiennych od benzo i alko. No ale jak tu spać.

UUUUU to grubsza sprawa...
Z leków GABAergicznych spróbuj baklofen lub pregabalinę/gabapentynę.
Z opioidów naltrekson lub namelfen.
Z neurolepów tiapryd (chociaż neurolepów nigdy nie polecam).

Polecam do przeczytania wpis z bloga J. Vetulaniego:
https://vetulani.wordpress.com/2013/09/12/alkoholizm-i-jego-leczenie-farmakologiczne/

przez Ashton 22 wrz 2016, 20:03
Wróciłem po paru dniach pauzy do Mirtazapiny wieczorem 30mg. Przez tydzień trzymałem michę+bieganie i 3kg mniej, wiec myślę, ze problem wagi da się jakos ogarnąć.

Nie wiem co jest do chvja, ale czuję się źle psychicznie. Niby podniosłem dawkę fluoksetyny z 20mg na 40mg z nadzieją, że będzie lepiej, ale nic to nie dało. Do tego Opipramol doraźnie, bo nie mam żadnego benzo i lipa.
Co roku gdy kończy się lato i nadchodzi jesień nastroj leci mi masakrycznie, do tego napięcie i lęki.

przez Grabarz666 23 wrz 2016, 16:39
Ashton napisał(a):Przez tydzień trzymałem michę+bieganie i 3kg mniej, wiec myślę, ze problem wagi da się jakos ogarnąć.

Też tak uważam.

Ashton napisał(a):Niby podniosłem dawkę fluoksetyny z 20mg na 40mg z nadzieją, że będzie lepiej, ale nic to nie dało.

Wcale mnie to nie dziwi.

Ashton napisał(a):Co roku gdy kończy się lato i nadchodzi jesień nastroj leci mi masakrycznie, do tego napięcie i lęki.

Mam podobnie, z tym, że spadki nastroju nie są duże, na szczęście - po prostu jest mniej słońca. Choć zależy to, oczywiście, od zestawu leków.

przez Ashton 23 wrz 2016, 18:22
Grabarz666 napisał(a):
Ashton napisał(a):Niby podniosłem dawkę fluoksetyny z 20mg na 40mg z nadzieją, że będzie lepiej, ale nic to nie dało.

Wcale mnie to nie dziwi

Grabarz dlaczego Cię to nie dziwi?

Sortuj wg