Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOCY! :(


doma7656

Rekomendowane odpowiedzi

otóż mój problem polega na tym, że strasznie się zacinam... boję się kupić bilet w autobusie, przeczytać coś na głos przed całą klasą ;( boję się też powiedziec niektórym osobą ''dzień dobry czy dobranoc'' i jest mi strasznie z tego powodu wstyd... gdy jestem u mojego chłopaka to jego mamę moge normalnie powiedziec ''dzień dobry'' a gdy przychodzi kolej na to, że mam powiedzieć te dzień dobry jego tacie to jestem strasznie zakłopotana i długo myślę nad tym czy mam powiedzieć czy nie... staram sie unikać jego taty tylko dlatego, że boję się, że nie wyjdzie mi coś i się po prostu nie wysłowię. w październiku mam praktyki w hotelu i strasznie mogę się, że mogę je oblać przez tą moją wadę... duzo potrafię ale nie potrafię się wysłowić przed nauczycielką itp. nie wiem już co mam robić ;( czy da się naprawić moją wymowę?;( bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doma7656, witam na forum :D Radzę Ci przejść się do psychologa, choćby szkolnego, pogadać z nim o tym problemie, zapewne za bardzo się przejmujesz, stresujesz, starasz aby przed niektórymi osobami wypaść dobrze. Czy tak masz zawsze przed znajomymi, czy przed osobami obcymi także? Powinnaś bardziej z dystansem, na luzie podchodzić do ludzi, wiem, że łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Dlatego przydałaby Ci się pomoc psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może być wywołane przez stres.. Obawa, że źle przy kimś wypadniesz, ciągle to przerabiam. Jednak pomyśl sobie, że każdy czasem może się zapomnieć, że nie musisz ciągle się kontrolować.. Przydałaby się też pomoc psychologa. Myślę, że spokojnie możesz z tego wyjść. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×