Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie mam gustu, ale ten film jest jak do tej pory moim faworytem, a obejrzałem ich setki. To po prostu trzeba zobaczyć.

 

Na poprzedniej stronie wrzuciłem jeszcze dwa, więc gdyby ktoś nie wiedział co zrobić z wolnym czasem, myślę że warto rzucić okiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w kinie na Oppenheimerze i MEGA! Polecam bardzo!
Co prawda dla mnie mógłby być krótszy o dobre 20-30 min i nic by na tym nie stracił, ale ja, która ma problemy z obejrzeniem 1,5h filmu na raz (bo mnie szybko nudzą filmy), wysiedziałam ponad 3h w kinie nie nudząc się przy tym,
Moment testu bomby atomowej i moment w którym do Oppenheimera docierają konsekwencje zrzucenia na Hiroszimę bomby, do której wynalezienia się przyczynił dla mnie najlepsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Oppenheimera byłem nastawiony mocno sceptycznie, jak do wszystkich filmów biograficznych i gdyby nie tematyka, nic nie zmusiłoby mnie do obejrzenia go. Dzięki wypasionej obsadzie filmowej okazał się całkiem ok i jakoś przełknąłem całość, a z 3h materiału wyrzuciłbym bez zastanowienia 2 😅 (kilkadziesiąt minut było w sumie naprawdę ciekawie zrealizowanych). Jednak jak widać filmy biograficzne to całkowicie nie moje klimaty, więc moja ocena nie ma tutaj znaczenia.

 

Gdyby kogoś interesowała tematyka stricte rozwoju bomb atomowych, a następnie wodorowych (tysiące razy silniejszych), mogę polecić to, co prawda z napisami na pół ekranu, ale jest 🫱

 

TRINITY AND BEYOND

 

Dokumentalny, Historyczny

⭐ 7,9/10

1995

 

Historia broni jądrowej od 1945 do 1963 roku.

https://www.cda.pl/video/93610560

 

Ciekawostka: najsilniejsza zdetonowana przez ZSRR bomba wodorowa (termojądrowa/fuzyjna) - Tzar Bomba o masie 27 ton i sile 58 Mt (58,000 kt, dla porównania "Little Boy" zrzucony na Hiroshimę miał moc 15 kt) pomimo zrzucenia jej na całkowitym odludziu na północy Syberii, w promieniu do 800 km od wybuchu wyleciały szyby z okien w domach, a fala sejsmiczna okrążyła planetę trzykrotnie. Taką broń masowego rażenia ZSRR mogła dostarczyć samolotem w dowolne miejsce na Ziemi już w latach '70 ubiegłego wieku.

Z czystej ciekawości po przeprowadzeniu symulacji zrzucenia takiej broni na naszą stolicę wszystko w promieniu 5 km od wybuchu, wszystko wyparowałoby w ułamku sekundy. W promieniu 9 km wszystkie, nawet wzmacniane konstrukcje zostałyby zrównane z ziemią. Dalej w promieniu ponad 20 km większość budynków wciąż uległaby zawaleniu i rozpoczęłyby się masowe pożary. Do 60 km od epicentrum rozeszłaby się już tylko niewielka fala ciśnienia łamiąca z impetem szyby w oknach oraz wzrost temperatury występujący natychmiastowo po detonacji, który wywołałby oparzenia trzeciego stopnia z początku często bezbolesne, ponieważ niszczą nerwy bólowe, lecz powodują poważne blizny, lub kalectwo i mogą wymagać amputacji. Szacunkowa liczba ofiar takiego teoretycznego wybuchu wniosłaby ok. 2,5 mln. Błysk światła byłby widziany z odległości 1,000 km.

Edward Teller uważany za ojca bomby wodorowej przyznał w wywiadach, że miał plan na stworzenie stacjonarnej termojądrowej broni defensywnej o sile rażenia 10 Gt (10,000 Mt), ale ostatecznie zrezygnował z tego szalonego pomysłu.

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 19:35, Fobic napisał(a):

Do Oppenheimera byłem nastawiony mocno sceptycznie, jak do wszystkich filmów biograficznych i gdyby nie tematyka, nic nie zmusiłoby mnie do obejrzenia go. Dzięki wypasionej obsadzie filmowej okazał się całkiem ok i jakoś przełknąłem całość, a z 3h materiału wyrzuciłbym bez zastanowienia 2 😅 (kilkadziesiąt minut było w sumie naprawdę ciekawie zrealizowanych). Jednak jak widać filmy biograficzne to całkowicie nie moje klimaty, więc moja ocena nie ma tutaj znaczenia.

No ja ogólnie za filmami nie przepadam 😂 fakt, że ten mógłby być krótszy i tu się zgadzam, bo niektóre wątki mnie totalnie nie interesowały, ale sama historia ciekawa no i film  ma swoje dobre momenty, tu się nie da zaprzeczyć :D 

Teraz muszę książkę przeczytać, żeby zobaczyć co lepsze :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOYAANISQATSI

 

Dokumentalny

⭐8,0/10

1982

 

Film przedstawia zbiór niezwykłych obrazów z życia Ziemi i ludzi.

https://www.cda.pl/video/237187fb

 

Ciekawostka: nie licząc ścieżki dźwiękowej, w tym filmie nie pada ani jedno słowo. Przygotujcie się więc na niecodziennie doświadczenie. Wnioski i spostrzeżenia pozostawiam Wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Childhood's End (2015) - Ziemia została objęta rządami przez obcych. Przybysze gwarantują wszystkim pokój, bezpieczeństwo oraz dobrobyt. Rolnik Ricky (Mike Vogel) zostaje łącznikiem między Ziemianami a kosmitami, wyznaczonym przez dowódcę obcych Karellena (Charles Dance). Wkrótce przybysze podają prawdziwy cel swojej wizyty na naszej planecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 16:56, cynthia napisał(a):

Przez anime nie mogłam przejść.

Miałem tak samo.

 

Z anime kiedyś byłem wkręcony w oglądanie Dragon Ball Z i czekałem na każdy odcinek, kiedy jeszcze leciał w tv.

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film skupia się na trzech ważnych wydarzeniach z życia Steve'a Jobsa – wypuszczeniu Macintosha (1984), prezentacji komputera firmy NeXT (1988) oraz premiery iMaca (1998).

Nie poznasz z tego filmu życiorysu Steve'a Jobsa, ale zobaczysz jak wyglądały jego relacje z ludźmi: pracownikami, rodziną.  Nie żałuję, że go obejrzałam w tv, ale do kina bym na niego nie poszła. Mówiąc krótko: przeciętny film. 

55 minut temu, 94. napisał(a):

 

Warto? Nie oglądałem, ale ostatnio właśnie sobie wpisałem na listę do obejrzenia.

Jak wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×