Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

@acherontia styxmoże to pogorszenie jest tylko przejściowe, buspiron działa na serotoninę i trochę też na dopaminę, ja bym jeszcze z tydzień poczekał i spróbował zwiększyć dawkę o te 5 mg. Za każdym razem kiedy podnosiłem dawkę czułem lekką różnicę, poza chwilowym lękiem na korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zburzony napisał:

@acherontia styxmoże to pogorszenie jest tylko przejściowe, buspiron działa na serotoninę i trochę też na dopaminę, ja bym jeszcze z tydzień poczekał i spróbował zwiększyć dawkę o te 5 mg. Za każdym razem kiedy podnosiłem dawkę czułem lekką różnicę, poza chwilowym lękiem na korzyść.

No ja po 3 tygodniach mam się odezwać do lekarki swojej i jej dać znać jak tam i wtedy zdecyduje 🙂 także jeszcze tydzień pobiorę tak jak mówiła 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominiczkaobecnie biorę buspiron z innymi lekami ale kiedyś brałem go solo I po paru tygodniach odczułem pewną poprawę w kwestii leku. Ale pamiętam że i wtedy i teraz była przez pewien czas nerwowość, napięcie nawet trochę zwiększony lęk. Po jakimś czasie to minęło. Teraz biorę 2x15 mg i czuję tok chociaż nastrój mam lekko gorszy niż przed braniem leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaburzony dziękuję za szybką odpowiedź. Dopytuje się ponie

Teraz, zburzony napisał:

@dominiczkaobecnie biorę buspiron z innymi lekami ale kiedyś brałem goh solo I po paru tygodniach odczułem pewną poprawę w kwesii leku. Ale pamiętam że i wtedy i teraz była przez pewien czas nerwowość, napięcie nawet trochę zwiększony lęk. Po jakimś czasie to minęło. Teraz biorę 2x15 mg i czuję tok chociaż nastrój mam lekko gorszy niż przed braniem leku.

waż lek biorę od tygodnia. Po zażyciu tabletki czuje lek wolnopłynący, który

nakręca moją nerwicę. Mam natrętne myśli, czy to minie, czy będzie lepiej, kiedy to minie. Mam taką spinę, ponieważ za tydzień wracam do pracy. Boje się jak będę funkcjonować. Leki powodują, że tracę kontakt z rzeczywistością. Aktualnie biorę 3 x 5 mg.

A czy leczycie się równocześnie psychoterapia, czy farmakoterapia również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dominiczkaja korzystam od zawsze tylko z leczenia farmakologicznego ale planuję zacząć również psychoterapię, zawsze lekarze mówili że jest mi niezbędna ale miałem to gdzieś, teraz jednak pewien problem, konkretnie ZOK kur*wsko utrudnia mi życie i nie mam wyjścia.

Co do buspironu to wyraźnie mam gorszy nastrój od kiedy go biorę o to nie mija, zacznę od zmniejszenia dawki z 30 na 20 mg, jeśli nie będzie poprawy zjadę do 10-15 albo całkiem odstawię wpizdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zburzony napisał:

Co do buspironu to wyraźnie mam gorszy nastrój od kiedy go biorę o to nie mija, zacznę od zmniejszenia dawki z 30 na 20 mg, jeśli nie będzie poprawy zjadę do 10-15 albo całkiem odstawię wpizdu.

Witam w klubie. Pogorszenie nastroju o którym pisałam kilka dni wstecz. Ja biorę 20mg i jest to samo, ale spróbuj, może u Ciebie 20mg inaczej zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dominiczka napisał:

A czy leczycie się równocześnie psychoterapia, czy farmakoterapia również?

Psychoterapia głównie + farmakoterapia. Z czego uważam, że za poprawę ogólnego samopoczucia odpowiada  u mnie w 70% psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acherontia styx napisał:

Witam w klubie. Pogorszenie nastroju o którym pisałam kilka dni wstecz. Ja biorę 20mg i jest to samo, ale spróbuj, może u Ciebie 20mg inaczej zadziała.

Przy 20 też było tak dlatego zwiększyłem, jutro wezmę już tylko 3x5 mg ale czuję że będzie niewypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 19:55, zburzony napisał:

Przy 20 też było tak dlatego zwiększyłem, jutro wezmę już tylko 3x5 mg ale czuję że będzie niewypał.

Rozmawiałam (a raczej pisałam) przed chwilą z moją lekarką. U mnie Spamilan zostaje, bo jeśli chodzi o huśtawki to je wyeliminował. Nastrój prawdopodobnie trochę się trochę obniżył przez to, że zadziałał stabilizująco, ale jeśli nie jest źle, to lek działa.

Działania antydepresyjnego on nie ma żadnego, także jeśli brałeś go w celu poprawy nastroju to totalne pudło :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było ok. Dzisiaj cały dzień czuję lęk wolno płynący, czuję się tak sztucznie pobudzona.  Jak bym miała ADHD. Czuję, że muszą się często ruszać, aby rozładować namiar buzującej we mnie energii. 12 dzień na Spamilanie 15 mg. Mam wrażenie, że to on mnie tak pobudza, czy to możliwe? Wizyta u lekarza 12 września🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acherontia styxzupełnie już go odstawiłem, nastrój totalnie mi siadł, ciągle był ten cholerny niepokój w tle, eksperyment zakończony porażką. Ja jednak trochę liczyłem na antydepresyjne podbicie działania, naczytałem się też że zwiększa ilość dopaminy w jakiś sposób. Też trudno mi powiedzieć czy taki zjazd jaki zaliczyłem to efekt samego buspironu czy kombinacji z innymi lekami, cholera wie. Nie biorę go drugi dzień i jest minimalna poprawa na razie, obym szybko doszedł do siebie i nie musiał wpierdzielać alprazolamu w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzony no moja lekarka mi napisała, że on w ogóle nie działa antydepresyjnie, także na poprawę nastroju nie ma co liczyć w jego przypadku.

 

Ja jako augumentację antydepresantów brałam lit w dawce poniżej dawki minimalne lub minimalną i na mnie fajnie działał. Moja lekarka też stosuje booster z esketaminy w formie jednorazowego podania Spravato, ale to już drogi interes.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zburzony napisał:

Jedno co zyskałem to pewność że buspiron nie dla mnie i nie będzie kolejnych prób. Kitu nie chcę brać ale kiedyś całkiem dobrze działała na mnie karbamazepina, może zasugeruję dr'owi 

Brałam całkiem niedawno. To jest stary dobry lek, ale wchodzi w interakcje ze wszystkim. U mnie po 2 tyg. poszła w odstawkę przez wysypkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzień jak zażywam Spamilan. Wczoraj po południu pojawił się lęk wolnopłynący. Cała noc nieprzespana, byłam pobudzona. Dzisiaj brak lęków : ) Ale po nie przespanej nocy źle funkcjonuje. Odkąd powróciły stany lęków mam problemy z zasypianiem. Potrafię nie spać dwie, trzy doby, poczym przesypiamy całą noc. I zauważyłam, że jak mam nie przespane  noce lęku brak, a jak prześpię całą noc lęki wracają jak bumerang. Zobaczymy jutro. Oby ten Spamilan zadziałał, bo te lęki i zarwane noce wyczerpują mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odstawiłem buspiron w cholerę, co raz bardziej ciągnął mi nastrój w dół i zwiększał lęk, z tym że nie potrafię powiedzieć ile w tym działania samego buspironu a ile winy combo leków które biorę. Pewnie też za szybko zwiększałem dawkę ale mniejsza z tym, to był tylko eksperyment i się nie powiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 6ty dzien, spamilan 30 brany w trzech czesciach po 10. Do wenlafaksyny 150, ktorej dzialanie oslablo a inne ssraje etc nie dzialaja na mnie. Mam okropne uboczne, zawroty glowy, wymioty, mdlosci, szum w uszach. Kiedy to minie i zacznie dzialac bo serio wykończe sie :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EwaC a czemu taka duża dawka od razu? Ja jak wchodziłam na ten lek, to przez pierwszy tydzień brałam 2x5mg, dopiero później weszłam na docelową czyli 2x 10mg. A po kolejnych 2 tyg. dopiero miałam dać znać lekarce czy coś zadziałał czy nie. W każdym razie około miesiąca musisz mu dać na rozkręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, acherontia styx napisał:

@EwaC a czemu taka duża dawka od razu? Ja jak wchodziłam na ten lek, to przez pierwszy tydzień brałam 2x5mg, dopiero później weszłam na docelową czyli 2x 10mg. A po kolejnych 2 tyg. dopiero miałam dać znać lekarce czy coś zadziałał czy nie. W każdym razie około miesiąca musisz mu dać na rozkręcenie.

Dzieki. Tak zdecydowala psychiatra, ktora szczerze chce bym pozbyla sie stanow lękowych. Zaczynala od 3 razy 5 i co 2- dni zwieksza. Dzisiaj pierwszy dzien na 30 i chyba to za duzo jednak dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, EwaC napisał:

Dzieki. Tak zdecydowala psychiatra, ktora szczerze chce bym pozbyla sie stanow lękowych. Zaczynala od 3 razy 5 i co 2- dni zwieksza. Dzisiaj pierwszy dzien na 30 i chyba to za duzo jednak dla mnie. 

Znaczy się na ten lek można wchodzić szybko, zwiększanie co 2-3 dni jest ok, ale może dla Ciebie po prostu za szybkie. Cofnij się na 1-2 dni do niższej dawki i zobaczysz jak będzie na niższej. Np. 10mg - 5mg- 10mg, czy jakoś tam poustawiaj sobie, żeby było trochę niżej. Jak będzie lepiej na niższej, to przetrzymaj z 2-3 dni na takiej niższej dawce i dopiero wejdź na 3x10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest tu ktoś kto stosuje obecnie ten lek?Jestem 9 dzień na dawce 15mg(1-1-1) i odkąd biorę ten lek odczuwam pobudzenie,nie jakieś nachalne ale mam problemy straszne żeby zasnąć.Dodatkowo w ciągu dnia odczuwam niepokój natomiast od godzin wieczornych znika ale ciężko zasnąć.Podobno ten lek może pomóc na lęk uogólniony?Biorę go razem z escitalopramem 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 07:48, dominiczka napisał:

@zaburzony dziękuję za szybką odpowiedź. Dopytuje się ponie

waż lek biorę od tygodnia. Po zażyciu tabletki czuje lek wolnopłynący, który

nakręca moją nerwicę. Mam natrętne myśli, czy to minie, czy będzie lepiej, kiedy to minie. Mam taką spinę, ponieważ za tydzień wracam do pracy. Boje się jak będę funkcjonować. Leki powodują, że tracę kontakt z rzeczywistością. Aktualnie biorę 3 x 5 mg.

A czy leczycie się równocześnie psychoterapia, czy farmakoterapia również?

Ja miałem stan splątania po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×