Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Fobic napisał(a):

Wam ten buspiron coś pomaga? Mi przez miesiąc leczenia 3x dziennie rozluźniał mięśnie na 30 minut i tyle, co dziwne. Od samego początku, za każdym razem. Żadne działanie przeciwlękowe nie rozwinęło się w ciągu miesiąca.

Ja go nie miałam włączonego p/lękowo dlatego o takim działaniu nie mogę się wypowiadać. Moja lekarka wykorzystała go inaczej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

No ja się szykuję do odstawienia. W sumie dla mnie dobrze, bo jakieś pół roku temu i tak go chciałam odstawić, ale moja lekarka się wtedy nie zgodziła. Teraz nie będzie miała wyjścia :D

Zawsze jest jakieś wyjście 😈

 

26 minut temu, Fobic napisał(a):

Wam ten buspiron coś pomaga? Mi przez miesiąc leczenia 3x dziennie rozluźniał mięśnie na 30 minut i tyle, co dziwne. Od samego początku, za każdym razem. Żadne działanie przeciwlękowe nie rozwinęło się w ciągu miesiąca.

Jeszcze nie wiem, dopiero zaczynam znajomość z buspironem. Dostałem posiłkowo do ssri właśnie na napięte i zesztywniałe mięśnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto próbować tego leku jeżeli dotychczasowe leczenie pięcioma ssri, snri, neuroleptyki, mirtą, trittico, pregabaliną i innymi nic nie pomaga? Tracę już nadzieję że cokolwiek pomoże, chodzę na terapię, ale mam poczucie że niewiele to daje, nie mam apetytu, choć staram się zdrowo odżywiać, pracuję, mam wspaniałą dziewczynę, którą boję się że za niedługo stracę przez swoje wieczne zamulanie. Moje stany lękowe są już nie do zniesienia i czuję co raz mocniejszą depresję... Komuś dał coś ten lek? Chciałbym żeby w końcu coś minimalnie zaskoczyło... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 08:23, Regular. M napisał(a):

Czy warto próbować tego leku jeżeli dotychczasowe leczenie pięcioma ssri, snri, neuroleptyki, mirtą, trittico, pregabaliną i innymi nic nie pomaga? Tracę już nadzieję że cokolwiek pomoże, chodzę na terapię, ale mam poczucie że niewiele to daje, nie mam apetytu, choć staram się zdrowo odżywiać, pracuję, mam wspaniałą dziewczynę, którą boję się że za niedługo stracę przez swoje wieczne zamulanie. Moje stany lękowe są już nie do zniesienia i czuję co raz mocniejszą depresję... Komuś dał coś ten lek? Chciałbym żeby w końcu coś minimalnie zaskoczyło... :(

Myślę, że sam Spamilan na stany lękowe, które jak określiłeś "są już nie do zniesienia" to trochę może być za mało, ale to tylko moja opinia. Tarczycę badałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tarczyca i wszelkie inne hormony były badane, wszystko w normie. Morfologia i kluczowe witaminy także. Ostatnio jest trochę lepiej, może przez rozwiązanie kilku stresujących spraw, ale i tak w poniedziałek na wizycie u lekarki pogadam o zmianie leku, może w końcu coś zaskoczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 3x5 mg i 10, może przez chwilę i 15 ale nie jestem pewien. Nigdy nie brałem go samego. Nie sprawdził się u mnie, recenzje tutaj ma kiepskie. Mój lekarz powiedział nawet że buspiron dobrze wygląda na papierze ale nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zburzony napisał(a):

Brałem 3x5 mg i 10, może przez chwilę i 15 ale nie jestem pewien. Nigdy nie brałem go samego. Nie sprawdził się u mnie, recenzje tutaj ma kiepskie. Mój lekarz powiedział nawet że buspiron dobrze wygląda na papierze ale nie działa.

Ciekawe czy wchodzi w interakcje z mirta 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acherontia styx napisał(a):

Teraz to nie ma się co przymierzać nawet do tego leku bo od 3 miesięcy jest niedostępny w hurtowniach. Ja musiałam przez to odstawić.

Wow sporo w moim mieście na kto ma lek pokazuje że jest dostępny w dawce 10 chyba w jednej aptece no i w domu mam chyba pół opakowania w dawce 5 ale jak mówisz że nie ma go nigdzie od 3 miesiący to szkoda się nawet w niego ładować :( 

 

Nawiasem mówiąc z mirtagenem jest dość podobnie i trzeba mocno się postarać by dostać a oryginalnego leku to już nie ma od grudnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie należę do szczęsliwcow, którym ten lek pomógł. Nie pomógł, a wręcz przeciwnie. Nasilił mi stany depresyjne, robiłam do niego dwa podejścia i dwa razy wystąpilo to samo, więc nie mam wątpliwości. Z tego co widzę, taka reakcja występuje rzadko, ale bądźcie czujni, bo stany depresyjne łatwo uznać za objaw, który wystąpił po prostu, niezależnie od przyjmowanego leku. Mam jednak nadzieję, że u was to nie wystąpi i życzę dużo zdrowia.

P.S. jeszcze lekka tachykardia u mnie wystapila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzonyPrzypominam, że na Forum, zgodnie z regulaminem, jest zakaz "leczenia" innych użytkowników - od tego jest lekarz. To też informacja dla @Piotras80, jako nowego użytkownika - na Forum nie ma lekarzy, którzy "skonsultują" dawki leków, można się dzielić własnymi doświadczeniami, ale nie można nikomu nic zalecać - zatem za odpowiedź na Twoje pytanie kolega otrzymał ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×