Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomocy, całkowita zmiana zachowania


cyberh

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni zaobserwowałem w bliskiej mi osobie zmianę zachowania. Osoba ta zaczeła wszystkich obrażac. Poniewaz jest mi bardzo bliska, chcialbym zapytac, gdzie można zgłosic się o pomoc. Osoba ta zanim się zmieniła, była wesołą, mającą świetne poczucie humoru, ustabilizowaną, bratnią duszą. Natomiast teraz jest przede wszystkim wulgarna, obraża tyle ludzi ile tylko można - bez powodu. Dlatego mnie to nie pokoi. Nie zdarzyło się ostatnio nic, co mogłoby tak bardzo wplynąc na jej psychikę. Czy możliwe są przyczyny neurologiczne? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozmawiales z nia o tym szczerze??moze przyczyna wcale nie sa zaburzenia psychiczne. Pogadaj z nia o tym a jesli okaze sie ze faktycznie nie ma zadnej przyczyny to wypadaloby pomyslec o wizycie u psychiatry ewentualnie neurologa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyberh, tak mogą to być przyczyny neurologiczne jeśli zmiana zachowania tej osoby jest nagła i wydaje się być bez konkretnej przyczyny tzn.mam na myśli przyczyny psychologiczne takie jak trudna sytuacja czy bodzce stresogenne,jakis uraz psychiczny itd.Ja polecałabym neuropsychologa najpierw który wykona testy,zbada i oceni czy to przyczyna neurologiczna czy nie a potem ewentualnie do neurologa w celu wykonania jakis badań obrazowych :CT,MR żeby wykluczyć uciskający na tkankę mózgową guz lub jakieś inne zmiany np.krwiak czy uszkodzenia innego typu.Takie objawy jak opisujesz są przy zmianach dotyczących obszarów czołowych mózgu,często występujących w następstwie uderzeń w głowę,wypadków.Może porozmawiaj z ta osobą i zapytaj czy np. nie zdarzył się jej ostatnio jakis wypadek,czy nie uderzyła się,czy ma jakies inne objawy jak ból czy zawroty głowy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×