Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
shadow_no

FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

217 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      138
    • Nie
      64
    • Zaszkodziła
      35

Rekomendowane odpowiedzi

Psychopharm, dzięki. A jeśli chodzi o zachłystywanie się dobrym życiem, to jak napisałem gdzies tam powyżej, że zdaje sobie sprawe, że wszystko co dobre za jednym tupnięciem może zniknąć, ale po co mam się nakręcać i denerwowować ? Żyje chwilą, tym co mam, bo przynajmniej przez te 2 tyg jestem bez wahan nastrojów. Na 18 miesięcy to trochę mało. Tak jak powyżej

Wiem że to wszystko jest nietrwałe jak wrzos nad bagnem, że wystarczy tylko lekkie tąpnięcie, i to wszystko może zniknąć, ale leci 2 tydzień, bez psychotropów i nasennych, a ja od 2 tygodni czuje się stabilny, i szczęsliwy patrząc na pasmo złych chwil. Śpie w nocy, i budzę się rano bez kwadratowego łba.

wiem, że szczęscie jest względne, ale całe życie umartwiać się nie mozna. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy to normalne że po tym leku budze się o 03:00 ? !!!

i czy wstępne podniesione lęki zamienią się w spokój i odwagę jak na stale nasyci się już nim mój organizm ?

miną prawie miesiąc...

hejka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na tym leku żeby spać, musiałem posiłkować się nasennymi, więc to normalne.

Na drugie pytanie ciężko odpowiedzieć u mnie niestety tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy to normalne że po tym leku budze się o 03:00 ? !!!

Witaj w klubie budzących sie o 3:00 :D

Też się budze koło tej godziny i jestem wyspany. Ale przeciez nie będę wstawał w środku nocy...

Udaje mi się usnąć jeszcze, tylko później jest problem z otwarciem oczu i wstaniem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a te inne leki na T co proponowaliście to jakie mają właściwości ?

-- 17 paź 2015, 14:30 --

albo ten na S bo na tym flo to chyba długo nie uciągne :?

no i dlaczego mam taka ochotę na S E X !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karolina.Miś, ja to bym się cieszył, jakbym miał ochote na sex po proszkach :mrgreen: Na wyższych dawkach skutecznie Ci się odechcę, sprawdzone info ;) A po odstawieniu znów wszystko wróci do normy :D

Jeśli nie potrafisz spać do rana, powiedz swojemu lekarzowi, żeby przepisał Ci jakieś środki nasenne.

A co do leków fluo jest skuteczne ale bardzo długo się wkręca, niestety musisz trochę pocierpieć, bo nie warto zmieniać w tak krótkim okresie leków, bo zanim następny się wkręci swoje minie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i dlaczego mam taka ochotę na S E X !!!

też nie lubię prochów , które podbijają libido .

To bardzo męczące . Ostatnio po pewnych proszkach ( mesterolon etc. z tej grupy )byłem zmuszony w jeden dzień trzykrotnie zwalić kapucyna( a i w nocy żonę dmuchnąć ) , bo nie szło normalnie wytrzymać .Żyć nie szło , bo tylko gołe cipki przed oczami i ja zabawiająćy się z nimi :D )

Pieprzyć takie proszki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde to co to za proszki macie :mrgreen: Mi tak naprawdę ochota i emocje z tym związane wróciły dopiero ok tydzień po odstawieniu, bo przedtem to wszystko takie sztuczne było.

Już prawie 2 tyg na detoxie na razie nic się nie dzieje.. oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja to tam nie wiem ale to po tym leku mam taką chcice ;)

no bo normalnie to aż tak się nie puszczam :roll:

jak tak dalej będzie to efektem ubocznym brania flo będzie zatrzymany okres na 9 m-ce :mrgreen:

-- 18 paź 2015, 19:39 --

a , te i inne leki Tianeptyna czy Sertralina to co to za wynalazki ? co to o nich wspomnieliscie możecie coś więcej mi napisać

hejka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, że niewiele rzeczy jest mnie w stanie już zdziwić, ale o nadmiernym "puszczaniu się" jako skutku ubocznym fluoksetyny jeszcze nie słyszałem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karolina.Miś, siłą rzeczy, a raczej przyzwsoitości pewne rzeczy jednak zachowałbym dla siebie w tym przypadku ;)

Masz wątki w tym dziale poszukaj conieco, ale Tobie chyba brak cierpliwości jest.. a tego żaden lek nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:oops: nie smiejcie się ze mnie proszę :cry:

no co po tym leku flo mam większe pobudzenie psychoseksualne i tyle !!! bo jak facet ma większą potrzebę no to wszyscy biją brawo !!! jaki jest zajebisty , a jak kobieta no to wiadomo że k***** tylko że to są ci sami ludzie tylko różne potrzeby :roll:

-- 19 paź 2015, 03:25 --

-- 19 paź 2015, 03:28 --

a te inne leki można łączyć z flo , bo czasami piszecie że bierzecie 3-4 a nawet więcej na raz ...

to jak to jest z tymi Sertralina i Tianeptyna ? lepsze są , wspomnieć mogę o tym na następnej wizycie mojemu lekarzowi ???

-- 19 paź 2015, 03:29 --

-- 19 paź 2015, 14:23 --

a czy jak się połączy te trzy leki to będzie lepszy efekt działania ???

-- 19 paź 2015, 14:35 --

Twoja wiadomość:o co mam się zapytać predzej na następnej wizycie ? Sertralina czy o Tianeptyna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro fluoksetyna wplywa tak pozytywnie na Twoje libido, to te leki maja na to jeszcze wieksze prawdopodobienstwo. Z dwojga zlego sprobowalbym tianeptyny, bo moze sie okazac neutralna dla libido.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mijają 2 tygodnie dziś od ostatniej tabletki, pierwszy tydzień był cudowny, teraz trochę gorzej, ale nie jest źle.. zobacze ile dam rady wytrzymac na sucho, oby jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hejka nadal boli mnie głowa i mam brak apetytu nie chcę mi się jeść i chcę wymiotowac ...

jestem prawie już 1,5 m-ce !!!

niedługo wizyta co mam powiedzieć - nie wiem może i jestem niecierpliwa być może ... lekarz wcześniej wspominał o leku trójpierścienicowym ale nie jestem tego pewną...

pomóżcie mi ??? czy poprosić o tą Sertraline czy Tianeptyne ??? pls napiszcie coś więcej ... hejka ;)

-- 22 paź 2015, 09:42 --

#edith: lekarzowi chyba chodziło o leki trójpierscieniowe TLPD ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czego Ty oczekujesz ? Twój lekarz będzie wiedział najlepiej, co Ci przepisać. 1,5 miesiąca to zdecydowanie za mało, żeby poczuć jakieś działanie fluoksetyny. Ja miałem zmniejszone łaknienie ponad miesiąc i nie narzekam bo schudłem 10kg tyle cvvo przybrałem po nasennych :mrgreen:

ja się męczyłem ponad 4 miesiące zanim coś zaskoczyło przedtem kolejne 12 miesięcy, a niektórzy długimi latami (pewnie dołacze do tej grupy) Myślisz, że od razu będzie dobrze ? Niestety tak to działają tylko neuroleptyki, nie ma cudów :roll:;)

------------

Czas mija, czuję się dziwnie, ni to lepiej, ni to gorzej.. czuję się mocno średnio ale stabilnie, ponad 2 tyg.. zobaczymy co będzie za kolejne 2 tygodnie jak już się wypłuka całość z organizmu.. Pierwszy tydzien był super, ale teraz marazm totalny.. Nie chce mi sie wracać do prochów, jeśli nie będę musiał.. leży wenylafeksyna i czeka az mnie poskłada.. to se poczeka, bo nie mam zamiaru się poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Don Kamillo Ale czego Ty oczekujesz ? rly ??? a ty czego oczekujesz schodząc z leków bo ja odrobiny normalności ;) tylko nie wiem czy ty tak masz w pakiecie ale może jednak weź te leki bo stajesz się niekiedy nieznośny :P

Vengence co k*rwa 3 m-ce mam czekać na cud ;) ?

hejka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Vengence co k*rwa 3 m-ce mam czekać na cud ?

Nie, nie na cud tylko na normalne okienko terapeutyczne , w przypadku tego leku, stan/ stężenie stacjonarne osiągane jest po 30-60 dniach ciągłego stosowania. A skuteczność terapeutyczną SSRI najlepiej oceniać po 12 tygodniach stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym to zawęził do 8 tygodni w przypadku depresji i do 12 tyg. w przypadku zaburzeń lękowych i ZOK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie dla doświadczonych :

Ile musze czekać by poczuć się "czysty" po fluo ?

Czy mój nastrój po 3 tygodniach detoksu mógł się lekko zepsuć (objawy odstawienne czy nawrót depresji i zaburzeń obsesyjnych ), ile powinienem dac sobie czasu (jeśli mam dosyć kiepski nastrój i życie) nim zaś wróce do prochu ?

Jestem w stanie to wszystko wytrzymać, ale znów zaczyna się frustracja, a pierwszy tydzien był cudowny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Don Kamillo, Fluo ma długi wash-out , sama fluo ma okres półtrwania 4-6 dni, a jej główny metabolit 4-16 dni = czyli dopiero po takim czasie stężenie zmniejszy się do połowy wartości początkowej od zażycia ostatniej dawki. W skrajnych przypadkach to może nawet trwać do 5 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli teraz dopiero lek zaczyna się wypłukiwać z organizmu, stąd ew. pogorszenie stanu, a ten tydzień po odstawce to lek mógł jeszcze działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę fluoksetyne 6tyg ale dopiero w pełnej dawce 20 mg 3tyg ,miałam takie lęki i depresję gorzej niż przed leczeniem tym lekiem,teraz jakby ciut jest lepiej Ale nadal mam napady lęku.Powiedzcie mi co mam robić brałam juz wszystkie ssri ten też i zawsze pomagaly ,co mam robić odstawic czy jeszcze czekać?zw na arytmie nie wiem na co mogłabym zmienić?

Dark co to jest stan stacjonarny leku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi