Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

3 miesiąc na fluo 20mg od początku. Wszystko dobrze teraz, brak efektów ubocznych. Dla mnie najlepszy lek. Wróciłam na prostą. Tylko kiedy przestać? Te decyzje są zbyt łatwe w podjęciu a skutki mogą być duże. Nie chcę całe życie brać antydepresantów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zacząć brać cos innego

może byś dołożył do fluo coś bardziej ukierunkowanego na lęki typu spamilan , trazadon , spamilan . Do nich też potrzeba czasu na pełny rozkwit działania , ale przynajmiej nie uzależniają . EW. popatrz w dział < afobazol > . To bardzo dobry lek na lęki.

Pozdrawiam. Zawsze warto sie dopytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja już powoli mija, o ile już nie minęła bo i w pracy, jak i w domu - w garażu daje rady bez problemu. praktycznie teraz 3 dni w garazu bez przerwy. Ale jeśli chodzi o kontakty społeczne, emocje i uczucia, DNO. Dalej mam czasem lęki - paniczne nie, ale są. Natręctwa myślowe czasem też przejdą przeze mnie. Do tego dochodzi ciągła zgaga ( dziękuje chojrakowa, przynajmniej wiem, ze to przez prochy - bo nawet Omeprazol nie pomaga) ciągły ból brzucha który raczej staram się olewać, i serce często pobolewa.. ogólem ciezko ale stabilnie.

 

mam na wszystko wyjebane :( . Ciesze się, bo wymieniłem sobie sam w samochodzie kompletne zawieszenie.

 

Ide pojutrze do lekarza i bedziemy zastanawiać sie co dalej, bo fluo nie daje spektakularnych efektów a 4 miesiąc już leci teraz dawka 40mg. Chyba zapytam go o Sertaline, albo cokolwiek innego, bo zalało mnie już serotoniną raczej, a czuję się jakby w sercu deszcz padał. Żyje sam dla siebie, a chciałbym w końcu dla kogoś.. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo

Żyje sam dla siebie, a chciałbym w końcu dla kogoś..
tego chyba prochy nie załatwią ... a jak się teraz czujesz i co rozumiesz przez "zalały mi mózg serotoniną" i po jakim czasie zacząłeś odczuwać działanie fluo 1 miesiąc ... czy więcej bo to podobno najwolniej rozgrywający się ssri ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prochy to tylko uniemożliwiają. Z prochami źle, bez jeszcze gorzej, taka wegetacja.

 

Po 2 miesiącach myślałem że mi to pomaga, a teraz boli mnie serce, głowa, jestem ciągle osłabiony, żołądek mnie napier.. mam zgage której nie umiem zaleczyć a kiedyś nie miałem... durne lęki nachodzą, nie chce mi sie w ogóle wychodzic z domu do ludzi jedynie do pracy bo kasa potrzebna, ot taki kolejny dział pamiętnika "młodego wertera" ;)

 

A jak to rozumiem ? Ciagle zaspany, czasem lekka euforia, czasem muł jak uj. Później nic mi się nie chce, mam na wszystko wyjebane, i przez to rozumiem, że "zalało mi mózg serotoniną" :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, bo te leki mają o wiele większą skuteczność w leczeniu lęków, nerwic, ZOKów itp. imho. W przeciwdepresyjne działanie też wątpie już od dawna. Jeśli jeszcze nie brałeś ssri, to możesz spróbować, często za pierwszym podejsciem potrafią wywindować bardzo nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pomogły w depresji. W innych zaburzeniach też. Z kolei nie wyciszyly wszystkich lęków ale i tak zrobiły bardzo dużo,więcej niż oczekiwała. A bralam inne srri i nie było tak terapeutycznego efektu z mała ilością efektów ubocznych. Początek był ciężki ale teraz nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzuciłem prochy od początku września, znając życie też do nich wrócę :D Bardziej zacząłem sie zyciem przejmować, bardziej mi zalezy na wszystkim, poprawa pamięci i myślenia, brak zamulenia, na SSRI zlewka i brak emocji. Zobaczę jak długo pociągnę bez prochów, pewnie do listopada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej byłem u nowej Pani Dr. i chciałem poprosić o fluo bo kiedyś przed maturą też to brałem a Pani Dr. że nie da i już bo to źle tolerowany lek na napady głodu i bulimie no i może powodować lęki ...

 

dlaczego fluoksetyna jest teraz tak rzadko i niechętnie przepisywaną czy nowsze leki są bezpieczniejsze szybciej działające i mniej szkodliwe ... czy o co tu chodzi ... co się stało z Prozackiem ;) ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

-- 25 wrz 2015, 16:41 --

 

a miał ktoś taki objaw na fluo "małogadatliwego" ???

 

co za to może być odpowiedzialne - bo jak kiedyś brałem fluo to stałem się małomówny ... tak jakgdybym fluo zrestartowała mi mózg i niemałem o czym gadać taka niemowa

 

-- 25 wrz 2015, 16:41 --

 

a miał ktoś taki objaw na fluo "małogadatliwego" ???

 

co za to może być odpowiedzialne - bo jak kiedyś brałem fluo to stałem się małomówny ... tak jakgdybym fluo zrestartowała mi mózg i niemałem o czym gadać taka niemowa

 

-- 25 wrz 2015, 19:56 --

 

a pozatym fluo ma prawie 500 stron postów a reszta ponad 1000 stron ;)

 

-- 25 wrz 2015, 20:41 --

 

postow...

 

-- 25 wrz 2015, 21:00 --

 

a może to po przez lękotwórcze działanie fluo (bo jest też pobudzająca) byłem taki markotny i mało się odzywałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×