Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Zdania na temat skuteczności fluoksetyny są bardzo podzielone. Znam osoby, które to brały lata i nie mają już depresji. Sam brałem tylko miesiąc. Miałem silne somatyczne objawy uboczne - potliwość, bardzo wzmożoną diurezę, wysypkę alergiczną. Efekty lecznicze w samej depresji niestety nie przeważyły tych niedogodności i więcej już do fluoksetyny nie wróciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę fluoksetynę od dwóch miesięcy. Na początku były zawroty głowy, omdlenia, a teraz nic. Po prostu NIC! Zero jakiejkolwiek reakcji. No może poza tym, że więcej śpię. Po jakim czasie to zacznie działać? SpiE do 16 godz na dobę i po woli mam tego dosyć. Życie mi przecieka między palcami. A ja nie mam siły nic zrobić. Czy taki stan się kiedyś kończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po zażywaniu tego leku wystąpiły odczyny alergiczne na skórze takie jak wysypka, zaczerwienienie, świąd

jest takie ostrzeżenie w ulotce i zalecenie, żeby natychmiast odstawić lek

ale nie chciałabym przerywać leczenia, bo psychicznie czuję się bardzo dobrze z alergią mam problem dość długo i nie wiem czy obecnie ma to związek z zażywaniem bioxetinu- czy ktoś miał podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:) Troszke was ludzie nie rozumiem, to albo się chcecie leczyć, albo nie? Trzeba wybrać albo alko, albo tabletki. Oczywiście jeszcze nikt nie umarł od jednego piwka, ale też np. podczas leczenia antydepresantami nie można popijać sobie dziennie...z jakiej przyczyny? proste umrzeć nie umrzemy ale lęki się nasilają i wtedy nasze leczenie nie ma sensu! Czy nie pytaliście psychiatry? Więc wolicie popijać czy się wyleczyć? odpowiedź należy do was:) pozdrawiam

 

p.s ja jadę na asentrze, zobaczymy jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przepisany seronil i od jutra zaczynam brac,mam pytanie czy piliscie przy tym alkohol nie mowie o duzych ilosciach,ale jakies piwko czy drinka raz na kiedy?jezeli tak to jak sie potem czuliscie?mieliscie jakies skutki uboczne?(Poza skutkami jakie wywoluje alkohol hehe ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore seronil od 2 miesiecy i anwet nie probowalem powachac alkocholu..nawet łyka nie pailem sie..nie wiem czy sa jakies skutki czy nie..lekarz powiedzial zeby nie pić to nie pije..czuje sie świetnie ostatnio...przy seroxcie piłem i nic nie mi nie było..a zdarzało mi sie pić ostro przy nim.tyle ze sie nie wyleczyłem...może lepiej sobie odpuscic picie n aczas leczenia..ja wychodze z takiego założenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czrnyolek pewnie masz racje ja mam obawy tylko apropos wyjsc jakis ze znajomymi,bo tak to zawsze sie jakiegos piwa napilam zazwyczaj sie tak na 2 konczylo...a tak to zaczna sie pytania a czemu nie pijesz...a ciezko jest takim przetlumaczyc ze sie nie ma ochoty na alkohol...bo ja sie moge bez tego obejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak na pytanie czemu nie [ijesz juz brakuje mi wymówek...ale zawsze coś wymyślam...ale nawet mnie nie ciagnie do picia!!! poczatki byly ciezkie ale teraz jest ok potrafie sie obejsc toasty wznosze sokiem :)serio wole nie ryzykowac...nie rodzaj lęku tylko raczej rozsądku...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyne biore od tygodnia. To mój pierwszy lek na depresję. Przedtem starałem sie sobie radzić bez niczyjej pomocy, ale szło niezbyt ciekawie. Ale po ostatnich wydarzeniach musiałem zaczac coś brać...

Jak narazie to obserwuje u siebie jedynie straszliwe zmęczenie wszystkim. Mam olbrzymia niechęć do robienia czegokolwiek. Zobacze jak będzie później.

Czy ktoś wie jakie to efekty wywołuje z alkoholem? Kiedy mam ochotę się zabić to jedynym sposobem by tego nie robić to sie nawalić do nieprzytomności ;/

Mona75. Czytałem, że to zaczyna działać po 1-4 tygodniach. Ale podkreślam - czytałem. Może powinnaś porozmawiac z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam ostatnio u lekarza i dostałam tabletki o nazwie: SALIPAX.

chciałam zapytać czy ktoś z was to brał albo zna...bo jakoś boję się je zacząć brać,boję się że jak zacznę to już bez nich nie będę umiała no i wiadomo boje się żeby nie było skutków ubocznych w postaci tycia;)

jesli ktoś coś wie o tym leku to bardzo proszę o informację.z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mona75 lek dał jakies efekty może? Czy nie byłaś jeszcze u lekarza?

Na mnie basolutnie nie działa. Czuję się tylko bardzo osłabiony... i często mam krwotoki z nosa, a to już dziwne. Przynajmniej parę razy na dzień. Może to przez stres, bo leki chyba nie powinny wywoływac takich skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem i ogólnie to salipax pomógl mi wyjść z tego najgorszego momentu choroby (dla mnie to były 4 pierwsze miesiące) po zażywaniu gookoło 3 tygodni czułem się na tyle dobrze, ze juz nie brałem no ale oczywiście po około 2 miesiącach znów brałem i tak na zmianę, ale ogólnie jest dobry i nie bój się, ja też bałem sięgo na początku, ale od niego sie nie umiera, bierz i góra 2 tygodnie wrócisz do życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Seronil od 4 miesiecy. Od poczatku dawke 40mg. Przez 2,5 miesiaca dzialal (bulimia, depresja), ale juz przestal. Lekarz przepisal mi teraz Zotral. Nie mialam zadnych wiekszych skutkow ubocznych po Seronilu. Moze troche wiecej spalam, najwazniejsze ze hamował łaknienie. I nastroj tez mialam super. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lek był pierwszym lekiem w mojej karierze leczenia farmakologicznego.

Pierwszye tygodnie pamietam ,że bardzo się obserwowałem i wyraźnie zwiększył mi się lęk. Po 1-2 miesiącach zacząłem odczuwać znaczną poprawę. To dobry lek. Ponadto przeczytałem ksiązkę " wsłuchując się w Prozac" ( bioxetin) i realistycznie potrafiłem ocenić na co mogę liczyć po nim.

Tabletka szczęścia to slogan reklamowy prozacu ,ale jest coś w tym ,że po tym leku człowiek czuje że idzie w dobrym kierunku. Samopoczucie się stabilizuje , lęk( moja główna dolegliwość) nawet znacznie się zmniejszył. Poczułem większą pewność siebie. teraz są nowsze leki i jeszcze bardziej selektywnie blokujące wychwyt zwrotny serotoniny , może mają mniej skutków ubocznych , hcociaż po bioxetinie nie było ich wiele, ale ja mam sentyment do tego leku . No i chyba jest teraz duzo tańszy niz kiedyś.Są też tańsze odpowiedniki..

Ze skutków ubocznych to miałem mniejszą przyjemność z seksu ,słowem później osiagałem satysfakcję niż przed braniem leku.

Z innych spraw to ból gardła , jakaś zgaga ??? No i nadmierna potliwość- niewielka ,ale zauważalnie zwiększona.

 

Nic więcej nie pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja brałam najpierw Zoloft i Lexapro. jednak efekty ubocznie nie dawały mi żyć. Od dwóch lat biorę seronil. Balansuję miedzy 20 a 40mg. Pomaga mi na tyle, że normalnie funkcjonuję - pracuję i jestem niezależna. Jednak lęki przed nowymi sytuacjami i depresyjna obojetność nadal mnie nie opuszcza. Bardzo często źle się czuję, ale to może być efekt leków lub depresji. Teraz przeraża mnie , ze to może nigdy się nie skończyć, brak mi nadziei na wyzdrowienie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę stwierdzić, że lek działa. Są kryzysy, często nawet spore, ale generalnie jest ok. Działań ubocznych specjalnych nie widzę, choć od czasu jak biorę ten lek - tyję :? Na ulotce wyczytalam, że zmniejsza łaknienie - u mnie jest odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzisiaj pierwsza tabletka Seronilu i tak po przeczytaniu jej ulotki nie było mi wesoło...już kilka osob zauważyło u siebie spadek libido.

 

Moje pytanie brzmi: czy po jakimś czasie powrociło do normy mimo brania leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę opis mojej, ciągle trwającej, przygody z Seronilem.

 

Dzisiaj wziąłem 15-stą tabletkę 20mg (taką mam dawkę dzienną)

 

Pierwszy efekt pojawił się drugiego dnia i było to budzenie się po kilku godzinach snu. Mało sympatyczne, ale udawało mi się po chwili zasypiać. Cieszę się jednak, że od kilku dni przesypiam noc bez przerwy.

 

Drugi efekt, który niestety też się skończył, to zdecydowanie łatwiejsze wstawanie rano - trwało to ok. tygodnia.

 

Oprócz tego w zeszłym tygodniu miałem okres dwóch dni z grubsza ze stabilnym nastrojem (a mam zaburzenia tegoż niestety).

 

Może być oczywiście tak, że te dwie ostatnie rzeczy nie były efektem działania samego Seronilu. Co do pierwszej, to jestem pewien, że to działanie leku - wyraźna korelacja czasowa, efekt nietypowy no i inne osoby wspominały o takim objawie.

 

Ostatecznie ciągle mam nadzieję, że te dwa tygodnie to za mało na pojawienie się pozytywnych skutków brania Seronilu. Bo jeśli to już wszystko, to niestety, ale nic mi nie pomogło. A to przecież "tabletka szczęścia" ma być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ponoc na efekty Seronilu trzeba czekać 4-5 tygodni :/..ja dzisiaj zażyłam 4...a objawy sa następujące...suchość w gardle, uwazam tez, że za dużo mimo wszystko chodzę do WC - dzisiaj w nocy mnie przebudził pełny pęcherz...a rano kręcilo mi sie w glowie....zauwazam też, jak ktos tu juz wcześniej wspomniał, robie "dziwne" rzeczy - nagle kroję inaczej ogorki, albo niepotrzebnie wyjmuje klucze ;)itp...i dopiero po chwili zdaje sobie z tego sprawę...czuje też, że brzuszek pracuje...męczy mnie tez zaparcie...wczoraj mnie pierwsi bolały...mam tez dylematy w stypu - wyjśc na dwor czy nie...a to wszystko przy dawce 10 mg, aż strach pomyslec co bedzie się dziac przy 20 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja też cos napisze.

biore już 9 dzień seronil i na drugi dzień po wzięciu pierwszej dawki (20mg) bolał mnie strasznie brzuch(wydęty) głowa mnie tak dziwnie też bolała, straszna zgaga, serce mi latało jak głupie :roll:

dopiero dwa dni temu minęły te trzy pierwsze objawy, a serce dalej mi bije jak głupie.

przed wczoraj jeszcze było mi strasznie niedobrze i raz gorąco raz zimno..

a i jeszcze strasznie jestem senna, ale budze sie wcześnie :(

 

narazie nie widze żadnych pozytywnych objawów ale to pewnie za krótko..

 

a właśnie mam pytanie czy można pić alkohol zażywając seronil ?

bo właśnie w czwartek mam iść i nie wiem czy moge sobie wziąść piwko czy jakiś soczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×