Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed nawrotem SHIZOFRENII... Wyjście z cienia


Averna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Blisko rok temu przeżyłam psychozę paranoidalną i od tamtego czasu biorę leki, dokładnie solian i depakine. Póki co nie chodze do żadnego psychologa, mam tylko wizyty u psychoterapeuty, który pyta jedynie "jak się czuję" i przepisuje kolejną recepte.

Mój atak polegał na tym, że widziałam koniec świata i przeżywałam to jak najbardziej realistycznie, do tego miałam omamy i słyszałam głosy. Czy ktoś z Was miał podobne przeżycia? nie umiem sobie wyobrazić życia bez leków, tego ciągłego steru, czy oby znów mi się to nie przytrafi...

Od tamtej pory moje życie się zmieniło, spadło poczucie własnej wartości, poczucie bezpieczeństwa, zostałam sama z myślami, które mnie dołują.

Jestem wariatką w tej rzeczywistości, w której żyje...

Jak się pozbierać do kupy i żyć pełnią życia?

pomóżcie shizofrenicy...

 

chciałabym też wiedzieć m.in, jakie Wy mieliście przeżycia, tzn.jakie omamy występowały u Was itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie chodze do żadnego psychologa, mam tylko wizyty u psychoterapeuty, który pyta jedynie "jak się czuję" i przepisuje kolejną recepte.

Hmm, psychoterapeuta nie ma prawa wypisywać leków, więc przypuszczam, ze chodzisz do psychiatry......swoją drogą to bardzo dziwne i szkoda, ze nie uczestniczysz w terapii - bo tam właśnie uczą jak pokonywać ten lek, także ten przed powrotem.

Ja bym ci radziła poszukać psychologa i to szybciutko :)

 

Ps. Raczj opinii schizofreników tu nie uświadczysz, to ciężka choroba, a my tu tak skromnie o nerwicy i depresji (to zaburzenia), poza tym jaką masz diagnozę - bo jeden atak paranoidalny o schizofreni koniecznie odrazu nie świadczy.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×