Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam wytrzymać i czekać aż zacznie w końcu działać? Mam skłonność do odstawiania leków kiedy tylko zaczynają sprawiać że nie mogę normalnie funkcjonować ale tęsknota za stanem w którym byłem kiedy pierwszy raz zażyłem ten lek jest tak silna że chyba wytrwam. Rozumiem, że ten pozytywny stan który miałem kiedy pierwszy raz wziąłem ten lek wróci po jakimś czasie? Trzeba tylko systematycznie brać tabletki i przetrzymać ten chwilowy (mam nadzieję?) efekt senności i totalnego osłabienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogole jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich neurleptyków.

I słusznie.

Znam z poradni psychiatrycznej faceta, ktory od ładnych kilkunastu lat jest stale na neuroleptykach.

Nie pytam na co, bo nie wypada.

Ale obserwując go na przestrzeni lat , kiedy to kilka razy spotkalem go w poradni i kilkanaście na mieście jestem przerażony widząc na żywo co to jest dyskineza późna , o ktorej mimochodem wspominają w ulotce jako możliwy skutek uboczny.

Wcześniej , kiedy go poznałem nic takiego nie miał.....

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskineza_p%C3%B3%C5%BAna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na angielskiej wiki pisze, że 50mg amisulpirydu działa lepiej przeciwdepresyjnie niż zoloft czy impiramina podobnie z działaniem przeciwlękowym. Warto spróbować ten amisulpiryd? Tak w ogole jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich neurleptyków.

 

 

W praktyce u mnie w takiej dawce na drugi dzień pogorszone samopoczucie, na trzeci depresja

 

jestem na nie, imipramina dawniej działała za to bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce u mnie w takiej dawce na drugi dzień pogorszone samopoczucie, na trzeci depresja

Bo w praktyce nie jest to lek na dni ,ale na co najmniej jeden lub więcej miesięcy. Dopiero w dłuższej perspektywie można zobaczyć w pełni jego pozytywne działanie. Na początku zawsze i przy każdym u mnie z nim( solian)podejściu przez pierwsze 1,5 tygodnia jest kicha ,dopiero póżniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a jeśli brałam sulpiryd i ten powodował u mnie mlekotok [nawet zejście do 100 mg na dobę nie pomogło], to czy jest sens próbowania z solianem? w sensie - czy solian ma na tyle podobne działanie by również powodować hiperprolaktynemię? w teorii tak, wiem, ale może ktoś brał oba leki z tym chrzanionym skutkiem ubocznym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem mlekotoku na solianie za to mam ginekomastie, ale wole brac solain i byc aktywnym i miec ginekomastie niz lezec w lozku i nie brac solianu. tak w ogole solian jest na dopamine. w dawce 50-200mg na podniesienie dopaminy, w dawce 400mg-wzyz na zablokowanie dopaminy. wlasnie w dawce 50-200mg dobry jest podobno na depresje. ja to biore, bo mam schizofrenie prosta i mi w dawce 200mg z rana pomaga. po solianie mam najmniej skutkow ubocznych, bo solian dziala tylko na receptory dopaminergiczne D2, D3. ze skutkow ubocznych to ginekomastia (mlekotoku nie mam), zaparcia w zaleznosci od dawki i sennosc. ginekomastia mi nie przeszkadza, bo sie przyzwyczailem, a poza tym mam to gdzies, zaparcia potrafia byc uporczywe, sennosc da sie wytrzymac, bo jest to raczej sennosc rodzaju naturalnego. w ulotce jest napisane, ze dziala na objawy negatywne w dawce 50-300mg - bzdura, bralem w dawce 250mg, 300mg, 350mg, 400mg na raz i nigdy nie bylo dobrze - na angielskiej wikipedii jest napisane, ze solian owszem dziala na objawy negatywne, ale w dawce 50-200mg. testowalem na wlasnej skorze wiec wiem co mowie. dopiero 200mg pozytywnie na mnie zadzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem sulpiryd przez pewien czas to faktycznie trochę mnie pobudzał, ale przy tym drżały mi dłonie i ciągle bolał mnie brzuch.. Ostatnio zmieniłem na Solian i jest o niebo lepiej, nie ma skutków ubocznych, bardzo trzeźwo i fajnie się myśli, a do tego wcale nie czuje się apetytu, także już schudłem parę kg.. Dodam, że biorę bardzo małą dawkę bo 2 x dziennie po pół tabletki i jest ok, nie potrzebuje zwiększać, polecam ten lek bo jest świetny a wcześniej brałem już chyba wszystko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem sulpiryd przez pewien czas to faktycznie trochę mnie pobudzał, ale przy tym drżały mi dłonie i ciągle bolał mnie brzuch.. Ostatnio zmieniłem na Solian i jest o niebo lepiej, nie ma skutków ubocznych, bardzo trzeźwo i fajnie się myśli, a do tego wcale nie czuje się apetytu, także już schudłem parę kg.. Dodam, że biorę bardzo małą dawkę bo 2 x dziennie po pół tabletki i jest ok, nie potrzebuje zwiększać, polecam ten lek bo jest świetny a wcześniej brałem już chyba wszystko..

 

 

witaj

 

a jak długo juz bierzesz Solian i w jakiej dokładnie dawce ?

jezeli moge zapytac jaką masz diagnoze ? jakie masz objawy ?

 

pozdrawiam

d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×