Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      23
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

mi ten lek zupełnie nic nie pomógł dlatego odstawiłam, a ze mieszkam zagranica to wykupiłam receptę na kilka miesięcy i no cóż, zostało mi teraz kilka opakowań :? a lek do najtańszych nienależny. Jestem zła i rozczarowana.

 

jak ktoś by był zainteresowany to proszę na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja schodze z wenli. A zamiast tego valdoxan 25mg na noc. Jest takze ketrel 50mg na noc. Wspomagam sie klonem od tyg. a valdek jak narazie nie dziala,biore go juz 8 dzien.Czekamy

 

-- 16 paź 2015, 21:26 --

 

Witam. Jestem po wizycie u lekarza. Biore juz valdoxan 2 tyg. i narazie nic. Doktor zwiekszyl jednak valdka do 50mg do tego dolozyl sertraline 50mg po mojej namowie. Jak ktos ciekawy opisalem dlaczego na temacie wenlafaksyny. Zostawil takze ketrel 50mg na noc. Powiedzialem lekarzowi ze valdoxan to chyba zly lek. Majac na mysli te forum a takze moje 2 tyg. doswiadczenie. Powiedzial ze sam w sobie nie wystarcza ale w kombinacjach z innymi lekami pomogl wielu osobom. No to zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy z osób które stosowały lek, na początku leczenia lęki i drżenie ciała nasiliły się? :( Bo ja w sumie mam lepsze samopoczucie, jakoś tak łatwiej mi podchodzić do problemów ale ciągle czuje wewnętrzny niepokój i strasznie łapy mi się trzęsą :/ Biorę 25mg wieczorem od 5 dni...

Piszta ludziska, proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek wyszedł niedawno, więc podchodzę do niego narazie sceptycznie.

 

Oczywiście przedstawiciele firmy farmaceutycznej już chodzą po lekarzach i bombardują reklamami tego leku. Pokazują wyniki badań, ale w medycynie połowa badań klinicznych jest gówno warta.

 

Nikt czemuś nie reklamuje propranololu na lęki - nic dziwnego skoro lek ten jest tani. Dochodzi do paradoksów, że lekarza oczarowani urokiem firm wypisują słabo działający Valdoxan za grube pieniądze, a nie piszą tańszego starszego i o wiele skuteczniejszego propranololu.

 

valdoxan należy traktowac jako stosunkowo drogi lek nasenny dla niezbyt chorych ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten lek moze powodowac wzrost masy ciala? tyje na ssri a agomelatyna podobnie jak ssri oddzialuje na 5ht2c or sth.. bede wdzieczny za kompetentna odpowiedz bardziej obeznanych w temacie ode mnie.

edit: miesiac bez fluwo 5 kg mniej bez zadnej diety - wreszcie nie mam parcia na smieci, nie jem jak pojebany plus na bank cos mieszaja u mnie ssri z retencja plynow - dwie dziurki na pasku mniej i nie czuje sie tak opuchniety

ale ad rem -czy na valdoxanie moge utyc? znalazlem apteke gdzie kosztuje 90 zl za pake i moze bym sprobowal......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynam z valdoxanem. wszystko inne do łykania juz za mną.od kilka dni skubie po kawałeczku.wczoraj większy kawałek przed snem i dzis ucisk w klatce piersiowej i mniejszy napęd.ostatnio generalnie dobrze sie czułam na 50 trittico only ..

ktos aktualnie valdoxanuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem niedawno przez 1,5 miesiaca jako na probe podleczenia niskiego libido. Lek działal bardzo delikwtnie na tą sferee ale cos tam minimalnie sie poprawialo. Szkoda w sumie ze zrezygnowalem i dluzej nie bralem.

u mnie ten lek pogorszył kiedyś te sprawy pewnie na skutek komponenty melatoninowej, która chyba mi nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynam z valdoxanem. wszystko inne do łykania juz za mną.od kilka dni skubie po kawałeczku.wczoraj większy kawałek przed snem i dzis ucisk w klatce piersiowej i mniejszy napęd.ostatnio generalnie dobrze sie czułam na 50 trittico only ..

ktos aktualnie valdoxanuje?

 

diczipers, jak oceniasz ten valdoxan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 musze łykac .jest znosnie ale zadna rewela.dokladam tritico i lit niebawem-zmieniłam sajko i jestem pełna nadzieji:)))

 

 

diczipers, to do kogo teraz chadzasz w Trójmieście? Możesz na priv, jeśli nie chcesz tu pisać.

Lit to dość potężne działo. Zdiagnozowano Ci dwubiegunówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale z drugiej strony śmiech że taki escitalopram czy bupropion nie są refundowane do tej pory, mimo że są na rynku o wiele dłużej , a rezultaty w badaniach leczenia depresji mają lepsze (agomelatyna w niektórych badaniach nie przewyższała nawet placebo). Niech mi ktoś teraz powie że lobby farmaceutyczne nie jest najważniejsze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje o refundacji mozna jedynie tlumaczyc tym, ze Servier ma w Polsce dlugie lapska, jak widac nie tylko na nizszym szczeblu. Zanim w maju wszedlem na Wellbutrin, rozwazalem mozliwosc leczenia Valdoxanem, ale moj lekarz mi to odradzil, chodzi oczywiscie o negatywny wplyw na watrobe. Biorac pod uwage, ze przez cztery lata przerobilem z nim mase lekow i zawsze chetnie przystawal na moje sugestie, bylo to wymowne. Powiedzial, ze jak juz naprawde by mi zalezalo, to mam do niego przyjsc z wynikiem prob watrobowych, ale on, jak to ujal, raczej by sie nie leczyl tym lekiem. I dobrze, ze stalo sie, jak sie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valdoxan 25mg/28 tabl będzie kosztował przy odpłatności 30% -45,41 zł.

Ten shit tak jak i moklobemid nie powinny być w ogóle refundowane. Zamiast nich powinny to być: mirtazapina i escytalopram.

różnica miedzy mirtazapina a mianseryna jest praktycznie zadna podobnie miedzy citalopramem a escitalopramem.

Oczywiscie producenci robili swoje badania ale ja w razie czego prosze o niezalezne porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×