Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      23
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

"Publication bias and outcome reporting bias: agomelatine as a case example"

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21846075

 

"Five unpublished trials did not find agomelatine more effective than placebo, but in two of these studies the active comparison drug (fluoxetine [Prozac(®)] or paroxetine [Paxil(®)]) was more effective than placebo."

 

"agomelatine does not have a tremendously superior sleep and sexual effects profile. The risk of liver toxicity is also not prominently highlighted in the published literature."

 

-- 11 lut 2015, 09:40 --

 

Walka w obronie agomelatyny to bój z góry przegrany ;)

 

To sa badania z 2011 roku a tu sa z 2014 roku, ktore biora pod uwage wszystkie publikacje.

Sa tez wyniki badan ze imipramina i fluoksetyna sa mniej skuteczne od placebo.

http://www.bmj.com/content/348/bmj.g1888

 

Zreszta wyniki badan to jedno a sampoczucie to co innego.

Ja sie swietnie na razie czuje po agomelatynie mimo calej negatywnej nagonki tutaj a ty nie czules zie zbyt dlug oswietnie po mircie mimo setki pozywtynych linkow, ktore wklejasz. Moze warto po prostu odnosci sie do wlasnych doswiaczen niz do badan w ktorych istotna jest statystyczna obrobka danych?

 

U mnie lek dziala na razie siwetnie na anhedonie, poprawia libido, zwieksza chec kontaktu z ludzmi i ogolnie milosc i sympatie do swiata.Powróciła mi masa zainteresowan na ktore nie mialem sily lub checi.

Zaden lek tak na mnie nie dzialal a jesli dodac minimalne skutki uboczne to na razie uwazam ze za 50 zeta meisiecznie to swietny biznes.

Dawka 12,5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Competing interests: All authors have completed the ICMJE uniform disclosure form at http://www.icmje.org/coi_disclosure.pdf and declare that DT has received personal fees and grants from Servier outside the submitted work." :mrgreen: To wszystko myślę tłumaczy. Teraz już nie odnosimy się do badań którymi tak sypałeś? :P Spoko, cieszę się, że Ci pomaga ten lek, serio. Ale myślę, że masz duże szczęście :) Aha i ja w przypadku agomelatyny też odnosiłem się do własnych doświadczeń, lek był totalnym niewypałem u mnie w dodatku spowodował bóle w prawym boku które ustąpiły po odstawieniu leku (na szczęście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Competing interests: All authors have completed the ICMJE uniform disclosure form at http://www.icmje.org/coi_disclosure.pdf and declare that DT has received personal fees and grants from Servier outside the submitted work." :mrgreen: To wszystko myślę tłumaczy. Teraz już nie odnosimy się do badań którymi tak sypałeś? :P Spoko, cieszę się, że Ci pomaga ten lek, serio. Ale myślę, że masz duże szczęście :) Aha i ja w przypadku agomelatyny też odnosiłem się do własnych doświadczeń, lek był totalnym niewypałem u mnie w dodatku spowodował bóle w prawym boku które ustąpiły po odstawieniu leku (na szczęście).

 

Warto wziac pod uwage moj status kliniczny ,brak depresji, brak zaburzen lekowych i lekka anhedonia.

Poza tym tendencja to lekkiej hypertymii/hipomanii po roznych medykamentach co prawdopodobnie musi sie wiazac u mnie z 5ht2c.

Myślę ze u osob z silna nadekspresja 5ht2c antagonista bedzie skuteczny u osob o ktorych sa dodatkowe zaburzenia i mechanizmy juz niekoniecznie.

 

Najlepiej skombinowac darmowa probke i brac mala dawke jakis czas cwierc tabletki na przyklad dwa tygodniem jak komus podapsuje to ok.

Na pewno osobie z lekka depresja i anhedonai wolalbym dac agomelatyne niz ssri albo mirte bo profil reakcji ubocznych nieporownywalny.

 

Co do bolu w prawym podzebrzu to ja tak mialem po kazdym leku, latalem robilem proby watrobowe, usg i inne testy, dwie gastroskopie mialem i gastrolog powiedzial ze prawy bok jest tak neispecyficzny ze moze bolec wszystko od watroby po zakrety jeli, zoladek od refluksu woreczek zolciowy a nawet nerka.

Nie mowiac ju zi sile autosugestii po przcezytaniu ulotki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tendencję do opisywania świata trochę pod moje objawy i reakcję na leki, dlatego wszystkich którzy mnie czytają uczulam na to. Ja bardzo dobrze reaguję na antagonistów 5-HT2c ale ago okazała się w tym względzie totalnym niewypałem - ja po prostu nie czułem tego leku, tak jak np. czuję mirtazapinę. Jeśli jakiś lek mocniej antagonizuje 5-HT2c to ja to po prostu czuję, zwiększa mi się apetyt (kluczowe przy apetycie receptory - 5-HT2c i 5-HT1b) oraz zmniejsza mi się potliwość pod pachami. Eseseraje nigdy w tym względzie nie dawały takiego efektu jak antagoniści (skrót myślowy - mam na myśli odwrotnych agonistów oczywiście), do tego czułem zawsze na nich dość mocny agonizm tych receptorów - to widać np. po opóźnieniu czasu ejakulacji (bez wstydu no:P) i nasilenie lęku - to jedyne receptory serotoniny których agonizm powoduje tak wyraźne nasilenie lęku. SSRI mają za to jedną przewagę nad mirtazapiną i innymi "antagonistami" - nie są tak sedatywne bo nie blokują H1, oraz nie są tak "wkurwo" twórcze i lękotwórcze bo nie blokują alfa-2 - do tego agonizują inne "ważne" receptory serotoninowe, stąd ich popularność. U mnie agonizm 5-HT2c przez SSRI przechyla szalę, muszę mieć je bardzo wrażliwe albo nadprodukowane w dużych ilościach.

 

Sporo czytam, mam dostęp do 99% wszystkich artykułów medycznych i książek które się pojawiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No luz ale juz sie spieralismy o to i pomijasz fakt ze odwrtny agonizm 5ht2c nie jest na dluzsza mete dobry dla pacjenta. Jest o tyle dobry ze szybko daje poprawe, ale ten efekt nie tylko sie nie utrzyma po zaprzestaniu brania leku ale zafcznie slabnac juz w trakcie brania dlatego ze odwrotny agonista powoduje UPREGULACJE 5ht2c.

Agonista i antagonista powoduje downregulacje z czasem przy czym agonista na poczatku daje przykre skutki uboczne.

W tym jest caly trik, dla mnie lek ktory dziala krotko i buduje tolerancje na pozadany efekt nie jest korzystny bo przeciez trzeba kiedys go odstawic?

 

TU masz o paradoksalnej upregulacji 5ht2c przez odwrotnych aqonistow.

https://books.google.pl/books?id=2ZU7AQAAQBAJ&pg=PA163&lpg=PA163&dq=5ht2c+upregulation&source=bl&ots=TfArnXvzi_&sig=Npz6-fShvdfH3UdT0EO9YNd7U1s&hl=pl&sa=X&ei=s2zbVInrKdDuaPungfAO&ved=0CHYQ6AEwCQ#v=onepage&q=5ht2c%20upregulation&f=false

 

Tu tez ciekawostka ze trazodon jest antagonista 5ht2c obok fluksetyny i agomelatyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są badania in vitro, a jak wiesz często in vitro mija się z in vivo. Osobiście na mirtazapinie nie czuję rosnącej tolerancji, a na SSRI downregulacji, co tylko potwierdza rozmijanie się badań in vitro i osobistych doświadczeń. Tak z ciekawości to masz jakieś badania wykazujące następującą downregulację przy użyciu agomelatyny?

 

-- 12 lut 2015, 09:49 --

 

Poza tym jeśli lek by już zadziałał to bym się go raczej trzymał, zawsze po odstawieniu wszystko u mnie wracało (czy to były SSRI czy inne leki), więc już pogodziłem się z tym, że będę musiał brać leki nazwijmy to "do odwołania"...

 

-- 12 lut 2015, 09:52 --

 

PS. SSRI mimo, że powodują tą "downregulację" (której za bardzo nie czułem) to przez zwiększony poziom serotoniny agonizm występuje stale, więc pewnych objawów mogą nie zlikwidować nigdy (tak jak było to u mnie na tych lekach), a mirtazapina nawet jeśli przyjmiemy, że powoduje ew. upregulację w tych obszarach korowych (bo tego dotyczyła informacja z linku) to brana ciągle będzie blokowała ew. dostęp naturalnego liganda (pamiętajmy, że mirta nie zwiększa za bardzo serotoniny, jak już to w hipokampie a nie w korze czołowej, co potwierdzają badania). Do tego nie sądzę by odwrotny agonizm 5-HT2c był głównym mechanizmem przez jaki działa ten lek - jak już to stawiałbym na blokadę alfa-2 (przez to odbywa się zwiększenie dopaminy które powoduje ten lek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest masa badan dotyczaca downregulacji przez ogolnie antagonistow 5ht2 w tym agomelatyny wklejalem w tym temacie juz ze downregulacja jest mocna i wyrazna podobnie antagonizm.

 

Coz wspolczuje Ci jesli trudno Ci osiagnac trwala poprawe bez lekow,ale rozumie mze czasami tak trzeba podobnie jak z cukrzyca.

Moze warto dac soebie z pol roku bez lekow i zmienci tryb zycia wprowadzic ekstremalny wysilek inna diete?

Nie wygladasz na kogos w glebokiej depresji wiec masz taka mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pod ręką link do badania który pokazuję downregulację 5-HT2c przez ago to chętnie poczytam.

 

Dlatego też trudno mi sobie wyobrazić branie agomelatyny przez dłuższy czas, gdy lek może mieszać z wątrobą - po prostu bym się bał.

 

Najlepszą reakcję miałem na mirtazapinę, teraz biorę połączenie paro z mirtą, pobiorę jeszcze niecałe 2 tygodnie i wchodzę na wyższą dawkę mirtazapiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

 

-- 12 lut 2015, 11:19 --

 

ten lek kosztuję 200 zł???? dlaczego? kurde to już lepiej wellbutrin kupić ;]

 

Da sie go kupic za 100zl, ale to i tak duzo bo on jest huja warty

 

no depresji on raczej nie wyleczy , jako środek nasenny jak już . nie dałbym 20 złotych za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że przedstawiciel firmy Servier która sprzedaje ten lek tłumaczył ten krótki okres półtrwania leku jednemu lekarzowi tak: "agomelatyna tylko całuje receptory i znika z systemu". Ja bym mu odpowiedział, że pocałować to on mnie może, wie gdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pod ręką link do badania który pokazuję downregulację 5-HT2c przez ago to chętnie poczytam.

 

Dlatego też trudno mi sobie wyobrazić branie agomelatyny przez dłuższy czas, gdy lek może mieszać z wątrobą - po prostu bym się bał.

 

Najlepszą reakcję miałem na mirtazapinę, teraz biorę połączenie paro z mirtą, pobiorę jeszcze niecałe 2 tygodnie i wchodzę na wyższą dawkę mirtazapiny.

Ale brac mirte ktora moze doprowadzic do smiertelnej agranulocytozy to sie nie boisz ;)

Bylo sporo wiecej smiertlenych wypadkow agranulocytozy po mianserynie i mirtazapinie niz po agomelatynie, fakt ze te leki duzo dluzej sie stosuje ale az tak bezpieczne to one nie sa.

 

Tu masz dokladnie mechanizm dzialania

http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.topic882884.files/Agomelatine%20Nature%20Drug%20Dis%202010.pdf

 

-- 12 lut 2015, 12:08 --

 

to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

 

-- 12 lut 2015, 11:19 --

 

ten lek kosztuję 200 zł???? dlaczego? kurde to już lepiej wellbutrin kupić ;]

Efekt utrztymuje sie caly dzien nastepny, wiec nie wiem jak to dziala ale u mnie dziala:)

a raczej wiem i tlumaczylem ale i tak malo kogo to obchodzi :D

 

Niech kazdy lyka co mu pasuje i tak jestesmy owcami dla firm farmaceutycznych.

patrza na nas jak rzeznik na swinie wazne zeby byla kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pod ręką link do badania który pokazuję downregulację 5-HT2c przez ago to chętnie poczytam.

 

Dlatego też trudno mi sobie wyobrazić branie agomelatyny przez dłuższy czas, gdy lek może mieszać z wątrobą - po prostu bym się bał.

 

Najlepszą reakcję miałem na mirtazapinę, teraz biorę połączenie paro z mirtą, pobiorę jeszcze niecałe 2 tygodnie i wchodzę na wyższą dawkę mirtazapiny.

Ale brac mirte ktora moze doprowadzic do smiertelnej agranulocytozy to sie nie boisz ;)

Bylo sporo wiecej smiertlenych wypadkow agranulocytozy po mianserynie i mirtazapinie niz po agomelatynie, fakt ze te leki duzo dluzej sie stosuje ale az tak bezpieczne to one nie sa.

 

Tu masz dokladnie mechanizm dzialania

http://isites.harvard.edu/fs/docs/icb.topic882884.files/Agomelatine%20Nature%20Drug%20D

is%202010.pdf

 

 

 

-- 12 lut 2015, 12:08 --

 

to wychodzi na to że trzeba by cały dzień jeść tabletki ;) co 2 godziny :D

 

-- 12 lut 2015, 11:19 --

 

ten lek kosztuję 200 zł???? dlaczego? kurde to już lepiej wellbutrin kupić ;]

Efekt utrztymuje sie caly dzien nastepny, wiec nie wiem jak to dziala ale u mnie dziala:)

a raczej wiem i tlumaczylem ale i tak malo kogo to obchodzi :D

 

Niech kazdy lyka co mu pasuje i tak jestesmy owcami dla firm farmaceutycznych.

patrza na nas jak rzeznik na swinie wazne zeby byla kasa.

 

 

Dlatego lepiej w to nie wchodzic, jezeli ktos ma lagodna depresje, to sport, dieta i jakies zajecie powinno duzo wiecej zdzialac niz leki, w ciezkich stanach depresyjnych niestety leki, ale tez przez jakis okreslony okres czasu, ja zaluje ponad 2 lat na paroksetynie, ja nic przez te 2 lata nie zrobilem, zero postepu, siedzialem na chacie i bylem zadowolony z tego ze nic nie robie, przeciez to jest jakies popierdolone, ssri robia z ciebie zadowolonego glupka który ma w dupie wszystkich i wszystko co sie wokól niego dzieje, bez wzgledu na to czy sie dzieje dobrze czy zle w jego zyciu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 przypadki agranulocytozy były częstsze przy stosowaniu mianseryny niż mirtazapiny. Zdaję sobie z niej sprawę, ale daje ona charakterystyczne objawy i można to szybko wyłapać. Lek jest rzeczywiście dużo dłużej stosowany niż agomelatyna - sprawa wątroby też nie była wiadoma od razu w przypadku ago. Wydaje mi się jednak, że skala stosowania mirtazapiny a agomelatyny to dwa różne poziomy - mirtazapina jest stosowana w wielu krajach, w tym USA (tam już nie ma mianseryny), a agomelatyna np. na rynku USA nie występuje - nawet po Polsce widać, że nie jest to zbyt popularny lek (mimo, że Servier ma u nas dość silny lobbing). W badaniach porównawczych skuteczności leków mirtazapina zawsze lokuje się wysoko, na poziomie najwyżej notowanego SSRI - sertraliny. Mirtazapina postrzegana jest jako lek skuteczny chociaż nie jest to lek pierwszego rzutu ze względu na przykre działania uboczne typu senność, sedacja czy zwiększenie apetytu - jest to jednak lek zazwyczaj oceniany jako skuteczny, sprawdzony i sprawdzający się w cięższych przypadkach. Wątpię czy lekarz przepisałby agomelatynę osobie z cięższą depresją czy w przypadku gdy potrzebuje pewnego efektu - z moich obserwacji wynika, że jest to lek kolejnych rzutów, lub stosowany gdy lekarz dostał "darmową próbkę" lub chce sprawdzić ten lek. Jednak wydaje mi się, że wielu by się obawiało zastosować ten lek.

 

Mirtazapina a agomelatyna to dwa różne światy. Lubię firmę Servier bo zawsze stara się myśleć innowacyjnie. Cenię tianeptynę, mimo, że wielu uważa ten lek za placebo - dzięki temu lekowi dowiedzieliśmy się wiele na temat neuroplastyczności i szkodliwych efektów stresu. Jednak agomelatyna, mimo, że jest lekiem nowszym i powinna być lekiem skuteczniejszym to jednak rozczarowuje. Bardzo. Niestety, bo sam liczyłem na ten lek, brałem go przez 6 tygodni bo tyle wytrzymałem. Działania nie było żadnego, nic, nigdy tak nie miałem, bo zawsze coś czułem, na wszystkich lekach które brałem - czy to uboki, czy sedacja, czy pewne działanie, to jednak zawsze coś było. A tu nic, zero, jak cukierki. Nie wspominając o bólu w prawym boku który pojawił się pod koniec brania to zero efektu. Do tego cena jaką Servier chce by płacić za ten lek woła o pomstę do nieba.

 

Lek miał już swoje pięć minut i nigdy już nie zdobędzie popularności. Taką popularność zdobywa się skutecznością. Tianeptyna, która nie jest dostępna w USA zdobyła swoją pewną popularność, jako lek ciekawy, z ew. działaniem nootropowym i ochronnym (ludzie nawet sprowadzają ją sobie do USA z innych krajów) - agomelatyna, mimo, że jest dostępna już parę lat na rynku takiej popularności nie ma i nigdy jej nie będzie mieć. Wątpię nawet czy gdy skończy się patent to czy znajdzie się jakakolwiek firma która będzie chciała produkować generyki tego leku. Lekarze swego czasu byli zarzucani darmowymi próbkami leku (sam dostałem miesięczny zapas leku) ale i tak nie zdobył on popularności.

 

A schemat monitoringu funkcji wątroby załączony na stronie Servier przy agomelatynie wygląda jak ponury żart. Nowy lek a taki ogromny zonk. Pierwsze co powinien mieć nowy lek to przede wszystkim nie powinien szkodzić. Primum non nocere - ale o tym chyba nie pamiętają firmy farmaceutyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie może by dzialał, bo jeszcze nigdy nie miałem tak zeby brać lek i nie czuć w ogole jego dzialania, ale najbardziej obawiałem się wzrostu lęku po nim

w ogole sie dziwie ze na napady lękowe mi go lekarz zaproponował, no ale dokopałem się do artykułu ze faktycznie działa przeciwlekowo ,mam juz straszną nieufnosć do lekarzy, nawet do tych z klinik

 

-- 12 lut 2015, 19:31 --

 

http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Agomelatyna-z-pozytywna-rekomendacja-prezesa-AOTM,139901,6.html

to w koncu ten lek jest na zniżke czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie może by dzialał, bo jeszcze nigdy nie miałem tak zeby brać lek i nie czuć w ogole jego dzialania, ale najbardziej obawiałem się wzrostu lęku po nim

w ogole sie dziwie ze na napady lękowe mi go lekarz zaproponował, no ale dokopałem się do artykułu ze faktycznie działa przeciwlekowo ,mam juz straszną nieufnosć do lekarzy, nawet do tych z klinik

 

-- 12 lut 2015, 19:31 --

 

http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Agomelatyna-z-pozytywna-rekomendacja-prezesa-AOTM,139901,6.html

to w koncu ten lek jest na zniżke czy nie?

Nie ma znizki ale niektore sieci aptek maja po 100PLN i mozliwe ze nie potrzbuejsz pelnej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×