Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      23
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to nie za wesolo, ale co poradzic, trzeba brac. Jak smierc sie czuje twarz maskowata a w glowie nie przejrzyscie. A i zimno mi na dworze. Organizm przestal sie grzac;)

 

-- 26 sie 2014, 12:43 --

 

Nie wiem o co chodzi niszczy mnie ten lek, nie mogę nic robic, mogę tylko leżec. Bardzo szybko męczę się psychicznie, męczy mi się umysł, mózg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły szperać 50ciu stron więc zapytam wprost:

1) Można to to łączyć z Paroksetyną (SSRI) w maksymalnej dawce ?

2) Ile to to obecnie kosztuje gdyby prowadzić kurację z maksymalną dawką w skali miesiąca ? (Kiedyś jak byłem u "piguły" to coś mi mówiła, żę trzeba być majętnym aby sioętym lekiem kurować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ovija, nie należy go łączyć z paroksetyną ani innymi lekami SSRI, podobno wtedy te leki wzajemnie znoszą swoje działanie, chociaż lekarze niektórzy mogą mieć inne zdanie.

Kosztuje w zależności od apteki między 100 a 200 zł za opakowanie 25mg. To dawka podstawowa, w ulotce sugerują po paru tygodniach żeby brać 50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agomelatyna jest stosunkowo słabym antagonistą 5-HT2c więc jej działanie terapeutyczne wg. mnie bierze się z downregulacji tych receptorów powodowanej wielokrotnym przyjmowaniem tego leku, ale bez żadnych agonistów (a serotonina z SSRI jest agonistą). Ago to nie jest lek do łączenia z SSRI, jak już to mirta/miansa, silniejsi odwrotni agoniści 5-HT2c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno łagodniejszy jeśli chodzi o skutki uboczne, nie ma tej zmuły ani senności w ciągu dnia. Poza tym za krótko na razie biorę by cokolwiek powiedzieć, mirta zadziałała u mnie kiedyś po 6-7 tygodniach, nie sądzę by jakikolwiek lek mógł to przebić czasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, jak u Ciebie leczenie ago, jest już jakaś poprawa? Bierzesz na noc czy w dzień? I jeszcze pytanko na temat miansy, bo brałeś ją w większych ilościach - czy na początku powodowała u Ciebie nieostre widzenie, w ogóle jakieś zaburzenia wzroku? U mnie jest to bardzo wyraźne, na samej paro miałem tak na początku ale od dołączenia miansy jest powtórka z rozrywki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noc biorę, jest w porządku jak na razie :) Mianseryna nie powodowała u mnie zaburzeń widzienia, ona nie ma działania antycholinergicznego więc nie powinien wystąpić taki skutek uboczny. Paro z kolei ma pewne działanie antycholinergiczne i ten lek już może powodować coś takiego, możliwe, że miansa nasiliła te objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko, oby tak dalej u Ciebie :) Z widzeniem miałem problem od początku stosowania paroksetyny, nieostrość i trudność skupienia wzroku, pewnie masz rację i miansa w jakiś sposób spowodowała nawrót tego zaburzenia. Mam tylko nadzieję że to ustąpi z czasem tak jak ustąpiło po samej paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak wyraźnie zaburzyła mi widzenie, od początku praktycznie, innych ubocznych nie zaobserwowałem poza zmułą w dzień i osłabionym libido, ale to wszystko przeszło. Z kolei po miansie oprócz oczywistego zwiększenia łaknienia, spania jak zabity, mam także ogromną suchość w jamie ustnej, praktycznie budzę się z językiem przyklejonym do podniebienia. No i te cholerne kłopoty z oczami, no ale nic, to musi minąć, nie należę do tych co odstawiają leki z powodu jednego, dwóch czy nawet kilku nieprzyjemnych uboków na początku.

A jak sypiasz na ago? Pisałeś niedawno wprawdzie że jest ok, ale nic się nie zmieniło w tej kwestii? Czy może odczuwasz jakąś poprawę jeśli chodzi o sen, na przykład jego pogłębienie, lepsze wysypianie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×