Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boje sie ze nie jestem soba


rikq

Rekomendowane odpowiedzi

Az dziwnie mi o tym mowic :( Mecze sie z nerwica od roku, mial ktos tak...? Przezylam kazde mozliwe natrectwo ale tego chyba nic nie przebije... Czy to kolejne natrectwo? Czuje sie jakbym zachowywala sie i mowila jak nie ja, nie wiem jak to powiedziec ale bardzo mysle nad tym jak sie wypowiadam i czuje ze nie jestem soba, boje sie ze cos mi sie dzieje i ze jestem totalnie kims innym i zapomne kim jestem naprawde.. Wiem, ze to chore ale wszystko co nowego polubie, zrobie, powiem, pomysle powoduje u mnie mysl ze znowu cos sie zmienilo i nie jestem soba. Mam jakiegos raka mozgu? bpd? albo cos innego, nie wiem, koncza mi sie juz pomysly a mnie zzera stres od srodka. Ostatnio mam tez bzika na punkcie mycia i odkazania rąk :( I to spowodowalo u mnie jeszcze wiekszy strach bo zawsze po prostu mylam rece i nie mialam takiej obsesji. Czuje ze wracaja stare nawyki, szybko zmienia mi sie humor i zdanie na jakis temat, boje sie ze to moze jednak jakies bpd albo cos innego... Prosze o odpowiedz czy to normalne w nerwicy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2024 o 21:28, rikq napisał(a):

Prosze o odpowiedz czy to normalne w nerwicy:(

Nie odpowiem czy to jest objaw nerwicy bo czegoś takiego nie miałem ale wiem , że rozchwiany umysł potrafi wmawiać sobie nierzeczywiste sytuacje i żyje w alternatywnym świecie, wtedy wszytko urojone staje się prawdą . Potrzeba dużo pracy i fachowej pomocy żeby zdjąć z urojeń znamiona rzeczywistości . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może to być objaw nerwicowy. 
Dla odmiany przy moim zaburzeniu (DID) mam zawsze poczucie, że w danej chwili jestem sobą ale że np parę godzin wcześniej sobą nie byłam - do tego nie pamiętam nawet do końca jaka wtedy byłam, co myślałam i co czułam a często też nawet co robiłam, z kim i o czym rozmawiałam etc… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×