Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA + FLUWOKSAMINA - ciekawe połączenie leków


eleniq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Postanowiłem założyć wątek dla osób, które brały bądź biorą takie połączenie leków - kwetiapinę i fluwoksaminę. Sprawdzono naukowo, że to połączenie leków powoduje istotny wzrost transmisji dopaminergicznej w całym mózgu, wywierając bardzo silne działanie antydepresyjne i przeciwlękowe. Mało tego wzmożenie transmisji dopaminergicznej jest tutaj bardzo ustabilizowane, nie dochodzi do przeładowania dopaminą. Mówi o tym takie badanie naukowe: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15138756/

 

Stosowałem owe połączenie - kwetiapina 200mg i fluwoksamina 50mg. Rzeczywiście czułem się bardzo dobrze, momentami wręcz za dobrze. Momentami miałem takie trochę wrażenie, jakbym wchodził w manię, ale jeszcze taką stabilną manię. Bardzo dobrze mi się funkcjonowało, czułem że żyję, praktycznie nie odczuwałem żadnego napięcia nerwowego, pewność siebie na wysokim poziomie, szybkość przetwarzania informacji niezwykła, idąca za tym spora biegłość słowna. Niestety jeden jedyny i niestety dość uporczywy skutek uboczny zadecydował o zakończeniu terapii takim połączeniem - mianowicie żywe i koszmarne sny. Prawdopodobnie spowodowane serotoninergicznym działaniem fluwoksaminy. Myślę jednak, by kiedyś spróbować wrócić do tego połączenia, może za drugim podejściem sen będzie bardziej uregulowany. Teraz też mógłbym zastosować to połączenie razem z lamotryginą. Byłbym ciekaw efektu.

 

Na razie jednak pytam Was. Jak czuliście się albo czujecie na takim połączeniu? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×