Skocz do zawartości
Nerwica.com

przemówcie mi do rozsądku


aniam97

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2023 o 16:04, aniam97 napisał:

Proszę, przemówcie mi do rozsądku.
Już kolejny rok tęsknię za facetem. Ten wprost powiedział mi, że jego koleżanka jest ode mnie lepsza...
On zarabia grubą kasę, ja się staczam i staczam. Mam 25 lat, skończyłam studia, chodzę na oddział dzienny, ale nie lubię tam chodzić. Boję się pracy i że jej nie utrzymam. Może brzmię jak miękka faja. Mój życiorys to kilka traum. Nie mam nikogo bliskiego, rodzina ma mnie gdzieś. Nie obchodzi ich, czy zostanie po mnie mokra plama czy co... Bardzo silne myśli rezygnacyjne i samobójcze.
Wprost powiedział mi, że za mną nie tęskni, może mnie nawet kiedyś kochał, ale nie dociera do mnie, że nie tęskni; ciągle doszukuję się w internecie 'sygnałów że on tęskni', nie umiem przyjąć do wiadomości, że jest tak jak mówi...
To już 3 rok jak nie gadamy ze sobą. Zastanawiam się, co musi się stać, żeby do mnie dotarło...

Jeszcze do tego przytyłam 15kg od leków na deprechę. Chciałabym ją odstawić, źle działa na moje samopoczucie odbicie w lustrze. Jedną z moich niewielu zalet była figura. Nie jestem głupia, wiem, że nie mogę nagle przestać jej brać... Ale korci

🤔 to proste, On po prostu na Ciebie nie zasługiwał. Skoro poszedł tam gdzie mu wygodniej to znaczy, że nie dorósł do stałego poważnego związku, jest jeszcze głupi i szuka sobie wygód. Nie trać życia. Tamta go zostawi dla lepszego to zrozumie, może jeszcze będziesz wolna i mu wybaczysz, a jak nie to poczuje się jak Ty teraz. Człowiek docenia najbardziej wtedy jak straci. Stąd zradza się mądrość. Nauka uczy inteligencji, a życie mądrości, można być inteligentnym i głupim tak jak Twój były, skoro tyle zarabia to na pewno jest sprytny i inteligentny, a można nie mieć szkoły i być wrażliwym, mądrym człowiekiem i takiej połówki trzeba szukać, która rozumie bez słów:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DEPERS napisał:

Człowiek docenia najbardziej wtedy jak straci. Stąd zradza się mądrość. Nauka uczy inteligencji, a życie mądrości, można być inteligentnym i głupim tak jak Twój były, skoro tyle zarabia to na pewno jest sprytny i inteligentny, a można nie mieć szkoły i być wrażliwym, mądrym człowiekiem i takiej połówki trzeba szukać, która rozumie bez słów:) 

O tak tak, bardzo mądre stwierdzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aniam97 napisał:

watpie ze za mna zateskni, to byloby zbyt piekne zeby bylo prawdziwe... ta dziewczyna, o ktorej mowil ze jest lepsza - ma meza.

No to się dobrali. Oj kobietko Wszystkiego najlepszego z okazji Twego Dnia:). Widocznie jest bezduszny i Mu nie zależało, a Ty się biedna angażowałaś. Byłaś jedną z wielu dam, a Ty już ślub planowałaś, jak to Sanach śpiewa. Czas zagoi Twoją ranę w sercu i znajdziesz kogoś komu zależy, albo raczej on znajdzie Ciebie. Pamiętaj, że prawdziwy mężczyzna zabiega o kobietę, a nie na odwrót:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 16:04, aniam97 napisał:

Proszę, przemówcie mi do rozsądku.
Już kolejny rok tęsknię za facetem.

Jeden z ludzi których cenię tak mówi jak coś się kończy ,,traktuj ten etap w swoim życiu jak piękny koncert który się skończył” bądź wdzięczny życiu , że mogłeś/aś go przeżyć i idź dalej , nie próbuj zapominać na siłę bo to daje tylko przeciwny  rezultat . Życie składa się z wielu takich koncertów , jedne ciekawsze , inne nudne , jeszcze inne zapierają dech w piersiach ale każdy z nich nas czegoś uczy . Wyjdź z tego mądrzejsza i kup bilet na następny koncert , może tym razem będzie trwał dłużej . Ja z perspektywy czasu nauczyłem się , że sami nadajemy znaczenie chwilom z życia a na koniec i tak nie będzie z niego egzaminu , dla świata i tak zawsze jest dobrze , jedno na co możemy mieć wpływ to są nasze myśli , warto się uczyć je kierować w stronę radości . We wszechświecie to nikt nie jest lepszy albo gorszy , wszyscy jesteśmy równi , Ty nie jesteś gorsza , Ona nie jest lepsza , jesteście inne . 

Edytowane przez Robinmario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 16:41, aniam97 napisał:

watpie ze za mna zateskni, to byloby zbyt piekne zeby bylo prawdziwe... ta dziewczyna, o ktorej mowil ze jest lepsza - ma meza.

 

30 minut temu, aniam97 napisał:

jest tu jeszcze ktoś?
ciagle mi sie wydaje, ze jemu zalezy na mnie, ale doslownie powiedzial mi przeciez ze jest inaczej...
mam tego dosc

Moja ocena jest taka, że to Ty za nim tęsknisz i to Tobie zależy na nim i nie dopuszczasz do siebie myśli, że on woli inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ok. Może ludzie już nie wiedzą co więcej napisać w tym temacie. Ja na przykład nie wiem. Ale jestem mocno zamulony, więc może dlatego

Cytat

macie rację, zablokował mnie za wyświetlenie jego stories na instagramie, jest mi strasznie głupio

zachowujesz się trochę jak stalkerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniam97 napisał:

przeszło mi to przez myśl, ale czy to nie normalne że zastanawiasz się co u kogoś, z kim byłeś blisko? 

Nie wiem, ale myślę, że facet tak uznał. Byłem przez moment w podobnej sytuacji (była dziewczyna nagle chciała kontaktu ze mną) i czułem się osaczony. Może on też tak się poczuł. W sumie zastanawianie się co u niego raczej Ci nie służy. Trzeba ruszyć do przodu, a nie zrobisz tego, póki nie zamkniesz tych  drzwi za sobą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkochiwanie się nie jest proste, ale nie masz wyjścia. Za każdym razem jak o nim pomyślisz, wyznacz sobie karę.

Punkt 1 w wychodzeniu z uzależnienia od drugiej osoby jest taki sam jak przy alkoholu, trzeba odstawić to, co Cię truje: nie szukać po Internecie wiadomości o nim, nie próbować niby przypadkiem "spotkać", wyrzucić na śmietnik wspólne zdjęcia i to co się z nim kojarzy, starać się nie myśleć o obiekcie - przede wszystkim nie idealizować go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dryagan napisał:

Odkochiwanie się nie jest proste, ale nie masz wyjścia. Za każdym razem jak o nim pomyślisz, wyznacz sobie karę.

Punkt 1 w wychodzeniu z uzależnienia od drugiej osoby jest taki sam jak przy alkoholu, trzeba odstawić to, co Cię truje: nie szukać po Internecie wiadomości o nim, nie próbować niby przypadkiem "spotkać", wyrzucić na śmietnik wspólne zdjęcia i to co się z nim kojarzy, starać się nie myśleć o obiekcie - przede wszystkim nie idealizować go

Mogę się podpiąć pod temat? 15lat temu(wiem śmiesznie to brzmi) ale spodobał mi się ktoś. Nie było między nami nic a ja wylądowałam w psychiatryku. Ostatnio jak miałam zły czas i puścili w radiu piosenki miłosne to aż rzuciłam telefonem do kibla, żeby tego nie słuchać. Bo myślałam, że to o niego chodzi. Pytałam się psychoterapeuty skąd u mnie takie myśli. Nic mi nie powiedział. Nie śledzę go ani nic z tych rzeczy, nie chce go nigdy więcej widzieć. To skąd u mnie tyle emocji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×