Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Amos napisał:

Jestem trochę spokojniejszy po paroksetynie, ale dalej jest nie do wytrzymania we wszystkich innych względach. Moje spowolnieni-psychoruchowe jest dalej bardzo silne, jak i apatia.

 

Przyjmuję paroksetynę i pregabalinę teraz razem.

Mnie po paro trzepalo. Trzesly mi.sie bardzo konczyny. W rekach nic nie moglam utrzymac i po schodach nie moglam zejsc bez trzymania sie poreczy albo kogos. Pozniej drgania sie zmniejszyly lekko ale dalej byly. Po odstawieniu przeszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej uciążliwe jest to, że niezależnie od godziny, rano nie chce mi się zwlec z łóżka. Np. na takiej klomipraminie + mirtazapinie w dużych dawkach wstawalem 4:30 pełen energii. Teraz to jakiś kosmos i zanim się rozbujam trzema kawami to mijają ze 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrenik możesz po prostu się źle czuć bo dokonujesz ciągłych zmian w farmakoterapii (nie jestem lepszy) coś wdrazasz/odstawiasz itp musi się to ustabilizować ja czuję poprawę w OCD dopiero po 10 tygodniach stosowania paroksetyny w dawce rzędu 40 mg i dodatkowo dopiero po wdrożeniu trazodonu 11 dnia 150 mg na noc przed snem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się muszę uspokoić. Zwiekszylem jak wariat dawkę paro szybko do 60 mg, bo z góry założyłem ze 40 to będzie za mało na moje ocd. Samopoczucie o dziwo jak na razie znosne, nawet jakoś specjalnie zamulony nie jestem, zobaczę co się będzie działo, jak będzie źle to najwyżej zmniejsze do 40-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zniszczy cię ta dawka jak się rozkręci nie będziesz miał siły wstać nawet z łóżka ciągła będzie senność w ciągu dnia  i potrzeba drzemek ,a nie zawsze jest to możliwe tryb zombie-mode warzywko dla mnie 50 mg jest już nie do strawienia.

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 04:11, Miss Worldwide napisał:

Mnie po paro trzepalo. Trzesly mi.sie bardzo konczyny. W rekach nic nie moglam utrzymac i po schodach nie moglam zejsc bez trzymania sie poreczy albo kogos. Pozniej drgania sie zmniejszyly lekko ale dalej byly. Po odstawieniu przeszlo.

 

 

Ja tak nie mam po paroksetynie, miałem z kolei ''drgawki'' i mimowolne ruchy kończyn po wysokiej dawce wenlafaksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro podoba mi się z tym, że działa bardzo szybko przeciwlekowo i anksjolitycznie, a po przygodzie z fluo bardzo tego potrzebowałem. Najciekawsze jest to ze już nie biorę benzo, pregabaline zmniejszylem już do 150 mg, a efekt przeciwlekowy jest silniejszy niż był dwa tygodnie temu na 2 mg klona i 600 pregabaliny.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natrętnik lęk, niepokój, napięcie, liczne somatyzacje. Nie oczekuje euforii, oczekuje spokoju. Próbowałem anafranil, wenlafaksyne, duloksetyne. Wszystko po 3 miesiące. Jeszcze była fluoksetyna ale to totalny niewypał i szybko skończyłem z nią przygodę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie,ludzie. Myślicie że po kilku dniach albo tygodniach poczujecie się lepiej? Jeśli po 3 miesiącach nie poczujecie pozytywnych skutków paroksetyny to możecie myśleć o zmianach. Pierwsze 3 miesiące to skutki uboczne a dopiero potem można zauważyć zmiany. Bierzcie leki a w między czasie pracujcie nad sobą wtedy efekty beda spotęgowane.

W dniu 2.10.2019 o 17:55, Delikwent napisał:

Czy po odstawieniu paroksetyny mieliście uczucie przeziębienia, uczucie jak na kacu i nudności ?

Trzyma mnie już tak kilka dni po odstawieniu.

Brałem przez 3 m-ce, ale bez efeku.

Tak. Nudności,zawroty głowy, osłabienie,zamazane widzenie,uderzenia prądu,rozkojarzenie,rozchwianie emocjonalne,drżenia mięśni,większy lęk,głębsze emocje (również te negatywne). Najlepiej nastawić się na to że dopiero po miesiącu znikną objawy.

Odstawiłem z dnia na dzień 20mg jakieś 2 tygodnie temu to nadal czuję lekkie efekty uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elendil 

1. Biorę od 3 tygodni, od wczoraj 30mg. Poki co jest tylko gorzej. W tym momencie chciałbym aby było chociaż tak jak na duloksetynie a jest tragicznie. Może biorę za krótko, nie wiem. Wszystkie objawy się nasiliły. 

2.  Moje zaburzenie zrobiło że mnie zombie. 

3. Jak wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×