Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu nawaliłam potrzebuje pilnej rady. Nie mam leku i potrzeba mi recepty na już, myślę o izbie to mi wypiszą bo tylko w tym szpitalu jest karta moja co brałam tylko ze w poradni a jest sobota i zamknięta. Pytanie czy muszę osobiście czy jak przedzwonię na izbę też wypiszą jedno opakowanko na e receptę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Niedawno wstałam 😱o mamo. Głowa mnie boli, kawyyyy błagam 

 

Widzę że księżyc nie tylko mi dał popalić, pełnia żniwiarzy zbiera swoje żniwo bo sporo osób narzeka 😉 

 

Godzinę temu, Dalja napisał(a):

Nikt nie chce wypisać jak nie pokaze papierków że to bralam

Dlatego warto mieć zaświadczenia od lekarza, ja mam w torebce🙆 

Na sor raczej ci nie dadzą jeśli nie ma tego w ich systemie a nie wiem czy jest wgląd w całe nasze leczenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szczebiotka napisał(a):

Dzień dobry.

Niedawno wstałam 😱o mamo. Głowa mnie boli, kawyyyy błagam 

 

Widzę że księżyc nie tylko mi dał popalić, pełnia żniwiarzy zbiera swoje żniwo bo sporo osób narzeka 😉 

 

Dlatego warto mieć zaświadczenia od lekarza, ja mam w torebce🙆 

Na sor raczej ci nie dadzą jeśli nie ma tego w ich systemie a nie wiem czy jest wgląd w całe nasze leczenie. 

 

Na izbie w psychiatryku? Mam tam kartę w poradni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cynthia napisał(a):

Powinnaś mieć takie zaświadczenie od psychiatry @Dalja tak jak napisała @Szczebiotka żeby lekarz rodzinny mógł wypisywać leki.

Ach wiem... ile ja rzeczy powinnam to mnie dobija. Zawsze mówię nigdy więcej nie braknie mi leków, zadbam o to, to albo przez przypadek albo zapomnę. Ty zginiesz mówi matula 😬 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dalja napisał(a):

Odpada awaryjne kupienie w aptece bo ostatnio realizowałam ją 300 km stąd i tyle

Przecież farmaceuta może Ci wystawić receptę, ale będzie ona na 100%. No ale oni to robią niechętnie i trzeba mieć raczej stałą aptekę gdzie się zna już farmaceutów i oni Ciebie znają.

Ewentualnie jak masz wśród znajomych pielęgniarkę/położną z uprawnieniami do wystawiania recept to ona może Ci wystawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cynthia napisał(a):

Powinnaś mieć takie zaświadczenie od psychiatry @Dalja tak jak napisała @Szczebiotka żeby lekarz rodzinny mógł wypisywać leki.

W życiu nie brałam takiego zaświadczenia od lekarza 😅 no ale ja mam inną sytuację, bo nawet jak mi się skończy niespodziewanie jakikolwiek lek to piszę sms do psychiatry i mam po 5 minutach receptę, od biedy sobie sama wystawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Przecież farmaceuta może Ci wystawić receptę, ale będzie ona na 100%. No ale oni to robią niechętnie i trzeba mieć raczej stałą aptekę gdzie się zna już farmaceutów i oni Ciebie znają.

Ewentualnie jak masz wśród znajomych pielęgniarkę/położną z uprawnieniami do wystawiania recept to ona może Ci wystawić.

 

Pielęgniarki mogą wystawiać receptę? Nawet nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dalja napisał(a):

Nikt nie chce wypisać jak nie pokaze papierków że to bralam

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 – otrzymasz niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. Z platformy mogą korzystać

Edytowane przez Wirginia Zachodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dalja napisał(a):

Ach wiem... ile ja rzeczy powinnam to mnie dobija. Zawsze mówię nigdy więcej nie braknie mi leków, zadbam o to, to albo przez przypadek albo zapomnę. Ty zginiesz mówi matula 😬 

Na sorze nie powinni robić problemu. Przecież każdemu może zabraknąć leku, bo myśli, że ma jeszcze opakowanie , a jednak już nie. Powiesz, że przyjmujesz leki na stałe i Ci zabrakło i boisz się dyskontynuacji. Myślę, że po wywiadzie wystawią Ci receptę na to jedno opakowanie leku. Ja też nie mam zaświadczeń o przyjmowanych lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 94. napisał(a):

 

Pielęgniarki mogą wystawiać receptę? Nawet nie wiedziałem.

Nie wszystkie. Muszą mieć uprawnienia do tego, z tego co kojarzę.

Godzinę temu, Dalja napisał(a):

Na izbie w psychiatryku? Mam tam kartę w poradni

Nie wiem

53 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

W życiu nie brałam takiego zaświadczenia od lekarza 

A bo ty to akurat masz lepiej niż my 😅 ja nawet nie mam nr do psychiatry mimo że chodzę prywatnie 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cynthia napisał(a):

dzień dobry witam i czołem 🙂 jak dzisiaj?

A w porządku. :D Po pierwszej kawie, za niedługo druga. Trzeba nieco posprzątać i potem małe zakupy. Potem nie mam planów ;) A jak tam Twoje plany na dzisiaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, edta napisał(a):

A w porządku. :D Po pierwszej kawie, za niedługo druga. Trzeba nieco posprzątać i potem małe zakupy. Potem nie mam planów ;) A jak tam Twoje plany na dzisiaj?

Ja właśnie piję kawkę. Już nie wiem która. :P My ogarniałyśmy opał, bo kupiłyśmy już na zimę i teraz tak sobie siedzę 🙂 a planów to zawsze mam pełno ale nic z nich nie wychodzi.

 

a tak swoją drogą... mam dobre samopoczucie. To podejrzane. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregaba już plynie w żyłkach. Jutro wrocimy do zywych. Zostałam ofukana, ale mi wypisała na tej izbie. Dziób zamknęła dopiero jak powiedziałam że mam u nich kartę, bo takto "ale na jakiej podstawie mam wypisac od tak, panią muszę na odzial polozyc itp" dziekuje wszystkim za rady 💕💕 niestety panie farmaceutki bały się wczesniej wypisać w kilku aptekach;/

Edytowane przez Dalja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×