Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niezdiagnozowany problem od wczesnego dzieciństwa


Mateuszb

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przywitać wszystkich Forumowiczów,

 

mam ze sobą problem już od najwcześniejszych lat młodości, kiedy miałem może z 3-4 lata. Już w tym wieku obgryzałem nie tylko paznokcie, ale także skórki u palców, tak że miałem całe zaskorupiałe i z krwawymi ranami (przez jakiś czas u stóp także - póki byłem w stanie). Wciąż to robię choć już o wiele mniej.

 

Inną dziwną rzeczą było moczenie łóżka jeszcze w wieku 11-12 lat.

 

Najważniejsza była jednak pewna blokada - siedziałem na świetlicy przez parę godzin w ogóle się nie ruszając. Raz nawet cały się zasikałem i nie tylko, ponieważ nie byłem w stanie skierować się do łazienki (miałem z 8 lat). Ta blokada trwa po dziś dzień - moje wyrażanie emocji jest wtedy ograniczone, wolniej myślę, jestem niepewny, czuję że nie jestem sobą.

 

Podejrzewałem przez jakiś czas jakiegoś aspergera, ale jestem na 100% pewny że to nie to. Ta blokada mi bowiem czasami ustępuje i jestem wtedy najnormalniejszym człowiekiem na świecie - bardzo lubię ludzi, wydaje mi się że mam naprawdę dobre poczucie humoru i potrafię być błyskotliwy. Problem w tym, że nie mam żadnej kontroli nad tym dziadostwem. Próbowałem techniki relaksacyjne, ale pomagają bardzo rzadko. To wszystko wydaje się absolutnie irracjonalne - czasami ta nerwica przechodzi mi choć mam stresujące wydarzenie (pamiętam jak przed stresującą randką stanąłem na chwilę przed lustrem i po paru sekundach 'zeszło' to ze mnie i randka poszła świetnie), a pojawia się choć siedzę w domu i oglądam przyjemny film. Bez sensu.

 

95% swojego życia jestem w tym cholerstwie i czuję że niszczy to moje życie. Byłem przez 7 miesięcy u psychologa, ale nie był w stanie tego zdiagnozować - domyślam się, że marnego psychologa znalazłem. Mam wyrzuty do rodziców - tyle było sygnałów że coś jest nie tak od najmłodszych lat, a oni nawet palcem nie kiwnęli aby skonsultować się z psychologiem. Teraz mam 28 lat i cierpię. Nerwica schodzi nieco częściej, ale znowu - czuję że nie mam nad tym kontroli a im bardziej się staram tym jest gorzej.

 

Jestem już w sumie nieco zrozpaczony i szukam psychiatry, które skierowałby mnie na dobry rodzaj psychoterapii. Wiem, że diagnoza na forum jest niemożliwa - ale naprawdę mocno potrzebuję jakiegoś nakierowania, wsparcia, podpowiedzi bo w zasadzie nie wiem co to do cholery jest. Czuję że głęboko w środku jestem naprawdę normalnym facetem - ale coś blokuje mnie całe moje życie, i to coś co czuję fizycznie (napięcie w całym ciele - dlatego podejrzewam jakiś rodzaj nerwicy).

 

Będę ze wszech miar wdzięczny za wszelkie myśli i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Mateuszb,

1 godzinę temu, Mateuszb napisał:

Będę ze wszech miar wdzięczny za wszelkie myśli i podpowiedzi.

Przez około pięć lat spotykałem się z różnymi specjalistami. Rozpoznano u mnie osobowość schizotypową, fobię oraz specyficzne zaburzenia osobowości. Po czym zdiagnozowano u mnie w wieku 35 lat zespół Aspergera. Na moje słowa o braku poprawy specjaliści nie odpowiadali, lekceważyli lub przypominali zasady terapii. Nadal nie otrzymałem odpowiedniej pomocy a praca specjalistów nie została podana ocenie. 

 

1 godzinę temu, Mateuszb napisał:

Byłem przez 7 miesięcy u psychologa, ale nie był w stanie tego zdiagnozować - domyślam się, że marnego psychologa znalazłem.

1. Wybierz specjalista, który jest polecany przez innych lub ma dobre oceny,

2. Ograniczone zaufanie.

 

Powodzenia i miłego dnia:)

johnn

Edytowane przez johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dysocjacja? Stupor jak się nie ruszałeś i miałeś ograniczona kontrolę nad ruchami. Czujesz że nie jesteś sobą- depersonalizacja? Wybierz się do dobrego psychiatry, żeby cię dobrze zdiagnozował. Ale super ze dawałeś radę tyle lat:) może to tylko zwykła nerwica od stresu czy coś i może leczenie lekami nie będzie potrzebne. Obgryzanie paznokci to właśnie natręctwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×