Skocz do zawartości
Nerwica.com

petysana

Rekomendowane odpowiedzi

@chester Byłam u laryngologa i pulmonologa, ale na NFZ i chyba potraktowali mnie lekceważąco. Laryngolog np. stwierdził, że mogę mieć flegmę od nerwicy, na tej zasadzie że mogę mieć refluks od nerwicy i jej zdaniem jedynym objawem refluksu jest flegma XD A gdy moja mama (z racji fobii społecznej była tam ze mną) wspomniała jeszcze o zgadze jako objawie refluksu, to pani laryngolog odparła, że pierwsze słyszy.. W necie jednak czarno na białym piszą wszędzie, że zgaga jest jednym z głównych objawów tejże choroby. Po zbadaniu mnie stwierdziła, że moja choroba nie ma podłoża laryngologicznego i nawet na gastroskopię chciała mnie wysyłać, aka najgorsze badanie jakie może istnieć, a nawet nie zrobiła szczegółowego wywiadu medycznego w kierunku tego refluksu, bo z tego co wiem to u chorych na refluks problemy uwydatniają się najbardziej po zjedzeniu, a u mnie tak nie jest, o co nigdy żaden lekarz przypisujący mi refluks nigdy się nie spytał. A gdy jej powiedziałam że jak byłam u pulmonologa to on stwierdził że laryngolog jest od mojej choroby, ona powiedziała że niby widzi coś tam w tym nosie, jakieś zmiany alergiczne i przepisała mi steryd do nosa. Nie powiedziała tego jakoś pewnie, ale jednak powiedziała i to dopiero gdy ja wspomniałam o słowach pulmonologa, ciekawe czy by mi cokolwiek o tych "zmianach alergicznych" powiedziała, gdybym tego nie zrobiła, pewnie nie. A, i jeszcze wspomnę, że gdy miałam robione testy alergiczne (19 próbek) to nie wykazały alergii, chociaż nie wiem czy miałam zastosowane wszystkie próbki jakie można zastosować, bo z powodu korony odwołali mi kolejną wizytę i nie wiem do dziś po co ta wizyta miała być, czy po kolejną turę testów czy po spotkanie z alergologiem w gabinecie takie normalne, nie wiem. A jeśli chodzi o pulmonologa, to do niego tak wiele wątów nie mam, choć stwierdził że ze spirometrii wynika że nie mam choroby o podłożu pulmonologicznym, a w necie piszą, że jeśli nie bierze się podczas badania wystarczająco długich oddechów to spirometria nie jest wiarygodna.. A ja nie brałam takich oddechów jak trzeba, bo nie mogę, przez flegmę właśnie. Już sama nie wiem co mi dolega i ta beznadzieja jest najgorsza, przez to co przechodzę teraz z lekarzami to kompletnie nie ufam w to że któryś z nich mi pomoże. A na wizyty prywatne mnie nie stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×