Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natrectw i brak poczucia pewnosci siebie.


Pawel.770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam OCD cale zycie. Prawie cale zycie jestem tez na lekach... problem w tym ze przez nie mam brak poczucia pewnosci siebie i lęki. Czy Wy tez tak macie ze sie latwo stresujecie i mowicie uleglym glosem? Jest na to jakis lek bo skoro mam to cale zycie i to nerwica to trzeba na pierwszym miejscu leczyc to lekami a potem terapia. Myslicie ze wellbutrin albo metylofenidat tu pomoga? Bralem niskie dawki neuroleptyku(amisulpiryd) i doznalem odchamowania dopaminowego co skutkowalo totalnym poczuciem pewnosci siebie i wyluzowaniem ale nasilila sie nerwica na tak niskich dawkach... stad pytanie czy na wyzej wymienionych lekach uswiadcze owego odchamowania dopaminowego i czy nie nasila nerwicy? Dodam ze metylofenidat lub bupropion przydadza mi sie na brak motywacji ktory jest czyms ze spektrum ADHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 przede wszystkim proponuję udać się do psychiatry i z nim omówić tego typu kwestie. 

Może nie tyle co łatwo się stresuje, ale zaczynam spać lękiem w momencie, gdy ktoś zaczyna się denerwować. Złość jest dla mnie czymś złym, więc automatycznie zaczynam być uległa, byle tylko ktoś się przestał złościć. Sama też tłumię w sobie złość,  ponieważ uważam że to coś złego. Niestety to wynika z moich relacji z mamą za dzieciaka, ale pracuje nad tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to ja nie tlumie stresow i mojego podenerwowania tylko je eksponuje gdy ktos bliski mnie zaczyna wkurzac. Tzn. tylko w domu zaczynam prowokowac klotnie, a raczej zaczynalem bo teraz dopasowuje leki i jest w miare ok ;)

Problem mam w kontaktach miedzyludzkich, nie wiem czesto jak sie odezwac i brakuje mi pewnosci siebie w rozmowie 😕

 

z tego co opisujesz Ty to wnioskuje ze jestes dosc pewna siebie i komunikatywna a tylko w pewnych sytuacjach bywasz ulegla, ze mna jest niestety troche gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×