Skocz do zawartości
Nerwica.com

Koronawirus- zagłada ludzkości czy niepotrzebna panika?


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

@Luna* może u Ciebie w powiecie jest więcej zachorowań i niektórzy ludzie ciut zaczynają panikować ;) u mnie jest ich malutko jak na cały powiat, głównie zamknięte ogniska to ludzie mają większy luz ;) 

 

58 minut temu, carlosbueno napisał:

sezon grypowy się zaczął to i covid skoczył bo to w końcu jednak wirus grypopodobny który aktywuje i rozprzestrzenia się głównie jesienią i zimą.  Wg mnie jak nie będą manipulować w wynikach to do końca października 10 tysięcy dziennie pęknie.  

@carlosbueno jedyną nadzieją na pozbycie się dziadostwa może być zima i mrozy, ale patrząc na lata wstecz na mroźne zimy bym nie liczyła zbytnio 🙄 bo to też musiałoby potrwać dłuższą chwile, a nie 2 dni mrozu i +5 od razu :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luna* napisał:

Stresuje mnie ta sytuacja z rosnacą liczbą zachorowan, wczoraj znow ludzie wywozili ze sklepu pełne wozki towaru..

 

Chyba wolę żeby się bali, bo panika pokazuje że biora to serio, a nie że mają to w pompie i od frajerów wyzywa się osoby, które maski noszą...

 

Ja zauważyłam tylko wykupione żele odkażające w Rossmanie, akurat chciałam kupić bo mi się skończył. I pasty do zębów :0 Ale nie wiem jak sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, acherontia styx napisał:

@Luna* może u Ciebie w powiecie jest więcej zachorowań i niektórzy ludzie ciut zaczynają panikować ;) u mnie jest ich malutko jak na cały powiat, głównie zamknięte ogniska to ludzie mają większy luz ;) 

 

@carlosbueno jedyną nadzieją na pozbycie się dziadostwa może być zima i mrozy, ale patrząc na lata wstecz na mroźne zimy bym nie liczyła zbytnio 🙄 bo to też musiałoby potrwać dłuższą chwile, a nie 2 dni mrozu i +5 od razu :bezradny:

mrozy wirusa nie zabijają, co najwyżej przez to że jest wtedy zwykle suche powietrze się mniej rozprzestrzenia. Na wybrzeżu zeszłej zimy nie było ani jednego dnia z mrozem w godzinach południowych a i porannych,  nocnych przymrozków niewiele. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Aurora002 napisał:

Chyba wolę żeby się bali, bo panika pokazuje że biora to serio

Jakby rząd i media nie urządzili kompromitującego teatrzyku wiosną i poczekali z obostrzeniami do jesieni, to byłoby więcej ludzi podchodzących "na serio".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mark123 napisał:

Jakby rząd i media nie urządzili kompromitującego teatrzyku wiosną i poczekali z obostrzeniami do jesieni, to byłoby więcej ludzi podchodzących "na serio".

Trzeba było wtedy nie robić żadnych obostrzeń, więcej osób by to przeszło łagodniej bo organizm wiosną jest silniejszy, no ale mądrze się tak mówi z perspektywy czasu  a w marcu wszyscy srali w gacie ze strachu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, acherontia styx napisał:

@Luna* może u Ciebie w powiecie jest więcej zachorowań i niektórzy ludzie ciut zaczynają panikować ;) u mnie jest ich malutko jak na cały powiat, głównie zamknięte ogniska to ludzie mają większy luz ;) 

Mozliwe, bo u nas do tej pory bylo bardzo spokojnie, niedawno dopiero pojawily sie pierwsze konkretne przypadki, znaczy i zachorowania i zgony; do tego mamy czerwony powiat po sąsiadzku.

 

Z drugiej strony patrzac na kraj ogolnie to tez mam wrazenie, ze ludzie to zagrozenie koronawirusem jakos wyparli, albo sie przyzwyczaili, nie wiem.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luna* napisał:

 

Z drugiej strony patrzac na kraj ogolnie to tez mam wrazenie, ze ludzie to zagrozenie koronawirusem jakos wyparli, albo sie przyzwyczaili, nie wiem.. 

Łatwiej udawać, że coś nie istnieje niż uznać niewygodną prawdę i ją respektować... 

 

2 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

WHO odradza lockdawn 

Dlaczego?

 

13 godzin temu, carlosbueno napisał:

mrozy wirusa nie zabijają, co najwyżej przez to że jest wtedy zwykle suche powietrze się mniej rozprzestrzenia. Na wybrzeżu zeszłej zimy nie było ani jednego dnia z mrozem w godzinach południowych a i porannych,  nocnych przymrozków niewiele. 

 

Mi się wydaje że w Poznaniu mieliśmy jeden dzień mrozu. I ani jednego dnia śniegu. Piszę z pamięci, oczywiście pewnie gdzieś są oficjalne dane :P Ale fakt, to nie to co parę lat temu, jak -10 trzymało z tydzień, dwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Aurora002 napisał:

Dlaczego?

Chcesz lockdownem do końca dobić gospodarkę? :D znaczy się wiesz, mi lockdown nic nie zrobi, bo ja pracę znajdę zawsze, zresztą poprzedni w żaden sposób nie wpłynął na moje funkcjonowanie na co dzień, do roboty musiałam chodzić i tak, bo nie da się być pielęgniarką zdalnie, ale masa ludzi, tych, którzy jeszcze zachowali pracę ją potracą jak firmy będą zmuszone do kolejnego przestoju.

 

14 minut temu, Aurora002 napisał:

Mi się wydaje że w Poznaniu mieliśmy jeden dzień mrozu. I ani jednego dnia śniegu. Piszę z pamięci, oczywiście pewnie gdzieś są oficjalne dane :P Ale fakt, to nie to co parę lat temu, jak -10 trzymało z tydzień, dwa. 

W Warszawie było to samo. Śnieg leżał aż 1 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aurora002 napisał:

Nie chcę nic dobijać, tak po prostu pytałam o powód. 

Inna sprawa, że nie da się ludzi na nie wiadomo jak długo zamknąć w domu. Już co czwarte zwolnienie lekarskie pochodzi od psychiatry, jak nas kolejny raz pozamykają co będzie? Jeszcze więcej depresji, jeszcze więcej zaburzeń lękowych... psychiatria tego nie uciągnie, a co dopiero ZUS wypłacając zasiłki chorobowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, acherontia styx napisał:

Inna sprawa, że nie da się ludzi na nie wiadomo jak długo zamknąć w domu. Już co czwarte zwolnienie lekarskie pochodzi od psychiatry, jak nas kolejny raz pozamykają co będzie? Jeszcze więcej depresji, jeszcze więcej zaburzeń lękowych... psychiatria tego nie uciągnie, a co dopiero ZUS wypłacając zasiłki chorobowe ;)

To jedyna nadzieja, że wreszcie będzie szczepionka :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aurora002 napisał:

To jedyna nadzieja, że wreszcie będzie szczepionka :( 

Astra Zeneca już robi testy, w optymistycznej wersji zapowiedzieli, że będzie na koniec roku gotowa, ale przy tego typu badaniach zawsze jest obsuwa, bo już raz musieli wstrzymać testy bo im wyszło jakieś działanie uboczne niebezpieczne dla życia, co prawda po 2 tyg. testy ruszyły znowu. Na jakim etapie to jest obecnie to nie wiem, bo nie interesowałam się ostatnio.

 Po drugie to jest firma zagraniczna, to zanim te szczepionki Polska będzie mogła zakupić to też minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora002

 

https://www.astrazeneca.pl/aktualnosci/2020/AstraZeneca_bez_zysku_dostarczy_do_Europy_do_400_mil_dawek_szczepionki.html

 

Co prawda info z czerwca ale nie słyszałam, żeby coś się zmieniło poza chwilowym przestojem w testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aurora002 napisał:

"na szczepionkę to poczekamy kilka lat"

Przy standardowych procedurach, badaniach klinicznych itp. rzeczywiście, wprowadzenie jakiegoś leku do obrotu trwa kilka lat, z tym, że z tego co wiem, w tym przypadku część procedur skracają (tych które mogą i nie będą się wiązały z potencjalnymi szkodami dla ludzi), żeby jak najszybciej wyprodukować skuteczną szczepionkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, buraczek58 napisał:

To nie żarty, to koniec ludzkości, i dobrze . Najpierw wymrą najstarsi, potem ciut młodsi. Młodsi będą się starzeli i tez kaplica. I tak po kolei, wymrą wszyscy.

Hmmm.... jakby nie patrzeć, to na tym polega cykl życia, że starsi umierają, młodsi się starzeją i w końcu też umierają, ale najpierw Ci młodzi w większości mają dzieci i tak się kółeczko kręci ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, buraczek58 napisał:

Tylko tych dzieci nie będzie miał kto wychować, bo wcześniej starzy wymrą na koronę.Zrobić dzieci łatwo, ale zapewnić im  przyszłość, nie prosta sprawa.

Widzę że ktoś tu bardziej straszy niż media głównego nurtu, póki co korona nie ma żadnego istotnego wpływu na śmiertelność w Polsce, a jeśli ona wzrośnie to przez paraliż służby zdrowia a nie bezpośrednio Covida. Poza tym średnia wieku zgonów osób z covid wynosi 70 parę lat, dzieci maja już dawno odchowane co najwyżej zajmują się wnukami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×