Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wężownik, trzynasty znak zodiaku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Horoskopy, znaki zodiaku, wszystko to fajne, trzeba by zapytać najlepszego ezoteryka na forum co o tym sądzi? :classic_biggrin: Powiedziałby, że siedzi teraz i studiuje  astro wedy, nic z tego nie rozumie, nie bardzo ma czas na takie rzeczy.

Internet niedawno oszalał na punkcie nowego znaku, NASA faktycznie o tym informowała, jako że nie chcą mieć nic do czynienia z astrologią, to zrobili to w sekcji dla dzieci :mrgreen: Przesunięciu uległo blisko 90% znaków, według nowych wyliczeń jestem teraz strzelcem i uważam, że gady są zajebiste, powinny znaleźć się pod ochroną innych znaków. 

Środowiska astronomiczne się śmieją, astrologowie kłócą czy 12 czy 13, telewizyjne wróżki smsówki jak zarabiały tak zarabiają, portale piszą co chcą (albo co im każą).

Ciekawe ile mamy gadzin na forum? :pirate: 

 

Cytat

Siły grawitacyjne Księżyca mają niebagatelny wpływ na obrót Ziemi wokół własnej osi. Ruch obrotowy jest systematycznie spowalniany. Miliony lat temu nasza planeta obracała się znacznie szybciej, przez co doba trwała znacznie krócej. Z biegiem kolejnych epok ruch obrotowy był spowalniany przez wpływ grawitacyjny Księżyca.

Zmiany są widoczne nie tylko na przestrzeni milionów lat, lecz także w perspektywie zaledwie 3 tysięcy lat. Pierwsze spisane obserwacje astronomiczne pochodzą z czasów Babilonu, gdzie po raz pierwszy nazwano gwiazdozbiory. Nie było ich jednak dwanaście, tak jak w czasach obecnych, lecz trzynaście.

Według astronoma Parke Kunkle'a brakującą dziś konstelacją jest Wężownik, znajdujący się między Skorpionem a Strzelcem. Słońce wkracza w niego corocznie 30 listopada i przemierza go aż do 17 grudnia.

W astrologii ten znak nie jest brany pod uwagę, ponieważ w czasach Babilończyków nie stykał się on z ekliptyką, po której pozornie wędruje Słońce. Jednak w czasach obecnych Słońce przecina ten gwiazdozbiór i należałoby go uznać w horoskopach.

Astrolodzy wzbraniają się przed tym, ponieważ znak Wężownika to składowa dawnego gwiazdozbioru Węża, który uważany jest za symbol szatana. Gwiazdozbiór ten jest związany z Eskulapem (Asklepiosem), greckim bogiem sztuki lekarskiej, który potrafił wskrzeszać zmarłych.

8p5ynhmzti7w522zqngipza3g9bi9tz1.jpg

Zgodnie z mitologią grecką Zeus zabił go na prośbę Hadesa, króla podziemia, gdyż stanowił dla niego zagrożenie. Zeus umieścił go na pamiątkę na niebie wraz z wężem, pomagającym mu zbierać zioła, który dzisiaj stanowi gwiazdozbiór Węża, podzielony przez Wężownika na dwie części, głowę i ogon węża.

Jakie są osoby spod znaku Wężownika? Wężownik jest typem introwertyka. Spędza czas w samotności, przejawia zachowania antyspołeczne, nie dominuje w grupach. Ukrywa swoje spostrzeżenia i pragnienia, roztacza wokół siebie aurę tajemniczości. Najważniejszą rzeczą dla niego jest przetrwanie. Wężownik stroni od osób, które są bojaźliwe lub nieufne.

Kontroluje umysły, przymila się do swoich wrogów, w ten sposób nimi manipulując. Osoba spod tego znaku skrywa tajne informacje. Może otworzyć puszę Pandory, ujawniając skandale i spiski. Potrafi zniszczyć swoich oprawców. Wężownicy mają też szczytne ideały, są pomysłowe, inteligentne, wizjonerskie i długowieczne.

Gdyby w astrologii zaszły zmiany i znak Wężownika brany byłby pod uwagę, co na niektórych serwisach o tej tematyce od jakiegoś czasu ma już miejsce, to okres obowiązywania poszczególnych znaków zodiaku uległby zmianom i wyglądałby następująco:

Koziorożec: 21 stycznia - 16 lutego,

Wodnik: 17 lutego - 11 marca,

Ryby: 12 marca - 18 kwietnia,

Baran: 19 kwietnia - 13 maja,

Byk: 14 maja - 21 czerwca,

Bliźnięta: 22 czerwca - 20 lipca,

Rak: 21 lipca - 10 sierpnia,

Lew: 11 sierpnia - 16 września,

Panna: 17 września - 30 października,

Waga: 31 października - 23 listopada,

Skorpion: 24 listopada - 29 listopada,

Wężownik: 30 listopada - 17 grudnia,

Strzelec: 18 grudnia - 20 stycznia.

Źródło: TwojaPogoda.pl

 

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2017-12-06/slonce-weszlo-w-trzynasty-znak-zodiaku-ktory-oficjalnie-nie-istnieje/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×