Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mętlik w głowie po wizycie u psychiatry (leki) , co dalej ?


ultrasone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W końcu po długim czasie wybrałem się do psychiatry po prostu wygadać i zobaczyć co mi powie (kierowałem się jak zawsze stroną znanylekarz i opiniami ludzi).

przypisała mi :

 

NEXPRAM

TRITTICO

DEPAKINE CHRONO

chyba niepotrzebnie czytałem ulotki od tych leków bo to co widać w ostrzeżeniach i skutkach ubocznych to jakiś dramat chociaż nie było to nic nowego bo moja mama brała kiedyś PAROGEN i tam było to samo prawie. Następna wizyta u niej za 2 miesiące ale chce się wstrzymać z tymi lekami generalnie to nie stwierdziła nic konkretnego poza wahaniami nastroju że tak powiem .

Mój problem polega na tym że często mam dołujące myśli (jak zaczynam się dołować to coraz bardziej i przywołują coraz gorsze wspomnienia) gdy pytała mnie czy miewam stany eurofii to nie byłem w stanie sobie przypomnieć czegoś takiego , czasem czuje się taki nieobecny i obojętny do tego z natury jestem uczuciowym człowiekiem i to nie pomaga. Niektórzy ludzie to chodzą jak szaleni , są pomysłowi , kreatywni , energia z nich kipi aż a ja czuje się jak bym bym jakiś niedojebany nazywając rzecz po imieniu (przepraszam za wyrażenie)

taki stan jak opisałem wyżej czyli "żyć nie umierać" , bycie rozgadanym  , kipienie energią , pomysłowość itd. mam tylko po stymulantach (często są w tak zwanych suplach pre-workout)

generalnie mechanizm działania jest podobny dla wszystkich substancji czyli oddziaływanie na receptory adrenergicznee (głównie beta) czyli masz  po prostu wywaloną serotoninę , dopaminę

przykładowo geranium (DMAA) ale od dawna nie używam bo są lepsze zamienniki 

i tutaj zaznaczę że na pewno mój stan NIE JEST od nadużywania stymulantów ponieważ biorę raz na jakiś czas gdy na prawdę muszę iść na trening a czuje się jak dętka bez powietrza , do tego miałem to samo zanim w ogóle zacząłem mieć kontakt ze stymulantami

i częściowo tutaj diagnoza nasuwa się sama , mam duże braki dopaminy i serotoniny nawet kiedyś zrobiłem ten test http://pl.swissherbal.eu/test-bravermana/ i tak samo wyszła mi natura GABA i duży brak dopaminy i serotoniny tylko teraz pytanie DLACZEGO mam takie braki tych dwóch neuroprzekaźników ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×