Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
emikado

Jak przestać gnić w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

[videoyoutube=Cx7pTwSDuI4]Jak przestać gnić w domu - Jordan B Peterson[/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wystarczy polecieć do Indonezji,tam se kupić 8kg heroiny,usiłować z tym wrócić do kraju i dać się zgarnąć na kontroli bezpieczeństwa.ot całe urozmaicenie życia jeżeli święty spokój ci niemiły i żerowisko dla "instynktownego" społeczeństwa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiejskifilozof, nie kazdy ma takie możliwości. ;) aby gdzieś być, gdzie koilwiek byle nie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkryłam, że są grupy rowerowe. Zastanawiam się nad dołączeniem. Są też grupy kuglarskie i równie chętnie się wkręcę... Chyba każde zainteresowanie można jakoś rozwijać. Kwestia tego, co komu pasuje. Ja niby bym rozwijała się w grupach ale... wolę sama. Warto czasem zrobić w życiu "break" by spojrzeć inaczej. Ja tak miałam dwa dni temu. Wróciłam do domu i od razu poczułam się jak w więzieniu. No i znów sporo tu siedzę...

Fajny ten ŚDS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż sprawdziłam, czy w Kato takiego nie ma. Są dwa, do obu dojazd komunikacją zająłby ponad godzinę a ja nawet biletu nie mam :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przestać gnić w domu? Po prostu wyjść. Przecież to takie proste...

Nie. To nie jest proste. Zmuszamy się na co dzień do wielu rzeczy, więc i do wychodzenia też możemy. Zrobienie czegoś na siłę możemy potraktować w kategorii "przełamania się". Z czegoś, na co nie mamy ochoty możemy zrobić coś, co Nas podbuduje, bo wreszcie się udało. Tylko, że to tak nie działa. To nadal jest przymus, a nie ochota. Do tego, żeby przestać gnić w domu trzeba mieć moim zdaniem założenie, że ów powód do ruszenia czterech liter, który choć początkowo na siłę, kiełkuje z czasem i zmuszanie się ustępuje czerpaniu przyjemności. Jeśli się do czegoś zmuszamy i tak naprawdę nie ma szans na to, żeby z czasem mieć po prostu ochotę to robić, to sprawa jest stracona i po jakimś czasie wrócimy do punktu wyjścia i to jeszcze bardziej zniechęceni. Wybierać trzeba z głową i celować w taką rzecz, która w przyszłości ma szansę zostać częścią Nas samych, o którą będziemy mieć ochotę dbać. Tylko jak takie coś znaleźć pośród milionów możliwości i trafić? Oto jest pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zimę nie jest tak łatwo o nie gnicie w domu. Fakt, ludzie nadal się umawiają, ale znacznie rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Zróbcie kulig 🤩

Nad morzem śniegu zero za to wieje ze 100 km/h, można polatać.😊

No ale zima w północnej Polsce nie zachęca do wychodzenia z domu bo albo pada, albo wieje i słońca nie widać, o ile w dużym mieście to może tak nie przeszkadza bo są inne atrakcje  to na prowincji jest gorzej. No ale dla chcącego nic trudnego jak mówią.    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I przeczytać Harry'ego Pottera po czesku. Jasne.

Wracamy do tematu - Wasze przemyślenia na temat tego jak wyjść z domu, jakie są trudności i szanse, żeby te trudności pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie trudnością jest to, ze poza domem nie czuje się bezpiecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Lilith To nie są racjonalne lęki 🙂

Nawet jakbym na siłę próbowała coś konkretnego znaleźć, to jest to bardzo ciężkie. Oczywiście mogę napisać, że boję się, że np. zemdleje ( co mi się na ulicy faktycznie kiedyś zdarzyło) ale to jest tylko jeden z elementów. 

Chyba po prostu w domu "nie muszę". Pod hasłem "nie muszę" mam na myśli praktycznie wszystko łącznie z "nie muszę mieć siły aby chociaż stać" , ale tak źle ze mną nie jest 🙂

Edytowane przez Nieistotne00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak powiesz sobie jest aktywność to jest aktywność i basta, aktywność w domu czyli sprzątanie, aktywność jako wychodzenie jak najczęściej, z byle powodu nawet po zapałki do sklepu, jak jadę  autobusem to wysiadam 3 przystanki wcześniej i idę do domu na piechotę, aktywność to może być wszystko, również zmiany w żywieniu, sprawniejsze szykowanie się do pracy, nie jesteśmy stworzeni do bierności, jeśli się ruszasz- żyjesz, musimy się ruszać żeby żyć, wszak to życie może się w każdej chwili skończyć. W piątek w Koszalinie 5 młodych dziewczyn poszło do klubu i zginęło w pożarze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi