Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czarny protest czy biały protest?


mrs.hanger

Rekomendowane odpowiedzi

Wkleiłam link do transmisji z obrad Sejmu, wystarczająco wiarygodne?

 

Temat Kaczyńskiego to temat na oddzielny wątek. Wszystko co robi jest skrupulatnie zaplanowane, robi dwa kroki do tyłu pod wpływem nacisku suwerena, żeby potem móc zrobić pięć kroków do przodu i przepchnąć inne ustawy mimo protestów, jak np. ustawę o KRS. Ale nie będę odchodziła od tematu.

 

flossy, ten jego ''kompromis'' jest jedynie pozorny, Kaczyński ma skrajnie konserwatywne poglądy.

 

Heledore, Zrobiłaś z tego wątku dokładnie to czego chciałam uniknąć - dywagacje kto jest proPiS, a kto antyPiS i zabawę w 'co Jarosław miał na myśli''. Chciałam tylko poznać Wasze zdanie na temat samej aborcji i jej ewentualnym zakazie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tych wszystkich alimenciarzy wsadzą do więzienia to tylko straszak, no bo by musieli chyba budować miasteczka więzienne. :lol::lol:

 

Miałam okazję być w więzieniu (oczywiście w celach naukowych :lol: ) i to żadna sielanka nawet dla alimenciarzy. Oni zazwyczaj pracują w więzieniu, co nie zmienia faktu, że podatnicy i tak do tego dokładają, co jest przegłupim rozwiązaniem :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrs.hanger, nie trzeba mieć konserwatywnych poglądów, żeby widzieć problem. Nawet jeśli poglądy Kaczyńskiego są skrajne, to - sądząc z jego wypowiedzi - raczej zdaje on sprawę z tego, że państwo jest przestrzenią wspólną. Istnieje subtelna różnica między usunięciem ciąży z gwałtu, a usunięciem ciąży tylko dlatego że dziecko może mieć zespół Downa (i o tym zdaje się Kaczyński mówi). Tyle że chory płód to nie tylko zespół Downa, to też inne choroby, które wymagają kosztownego leczenia. Z tym problemem - znając życie - rodzice dziecka zostaną sami. Dlatego jestem przeciwko zaostrzeniu przepisów.

 

To ja zaczęłam mówić o Kaczyńskim, bo momentami razi mnie nagonka na tego człowieka.

 

 

Zresztą trudno nie mówić o PiSie, kiedy mają większość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heledore, poziom polityków w Polsce to dno, poziom protestów też. Społeczeństwo obywatelskie niestety jest w naszym kraju w powijakach i to ma swój wpływ na taki stan rzeczy. Jedyne protesty, jakie widziałam i które w moim odczuciu były dobre, to protesty lekarzy, którzy byli w stanie zachować poziom i odnosić się do tematu merytorycznie, mimo że na pewno był on dla nich emocjonujący. W przypadku aborcji obie strony używają - przynajmniej niektóre jednostki - języka propagandowego, odnoszącego się do emocji. Przeciętny Kowalski, niezainteresowany na co dzień polityką, może dać się wciągnąć w ten spór na poziomie emocjonalnym, a to nie prowadzi do dobrych rozwiązań.

 

Tyle że chory płód to nie tylko zespół Downa, to też inne choroby, które wymagają kosztownego leczenia. Z tym problemem - znając życie - rodzice dziecka zostaną sami. Dlatego jestem przeciwko zaostrzeniu przepisów.

Właśnie. Nie jestem entuzjastką aborcji, ale jeśli już ktoś chce czegoś zakazywać w tej kwestii, to powinien najpierw zapewnić godziwe warunki takim rodzinom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszajcie biednych kobiet do rodzenia dzieci u których wykryto bardzo poważne wady genetyczne. Lepiej ten płód usunąć/zabić jak najwcześniej, niż skazywać dziecko na nieprawdopodobne cierpienie.

 

Jeżeli ciąża jest zagrożeniem życia matki, to matka powinna wybrać, czy chce zaryzykować i urodzić tym samym poświęcając swoje życie, czy chce pozbyć się dziecka.

 

Jeżeli kobieta została zgwałcona i nie chce tego dziecka, to powinna usunąć płód jak najwcześniej. To dziecko nie poczęło się z miłości, tylko z przestępstwa. Rozumiem wiele kobiet, które nie chcą dziecka posiadającego geny przestępcy seksualnego.

 

Kobieta nie powinna mieć możliwości skorzystania z aborcji na życzenie. Dziecko to nie przedmiot, to nie zabawka, to nie własność rodziców, tylko to nowe istnienie, nowe życie. Jeżeli kobieta była bezmyślna i zaszła w ciążę, to powinna to dziecko i tak urodzić. W dzisiejszych czasach mamy wiele metod antykoncepcji. Jeżeli nie chce tego dziecka, może je oddać do domu dziecka, ale wtedy zarówno ona jak i mąż powinni płacić alimenty na to dziecko do czasu osiągnięcia przez je dorosłości. To oni powinni utrzymywać to dziecko, a nie państwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heledore, monachopsis, :uklon::uklon::uklon:

 

Do rządu należy strzelać, a nie z nim rozmawiać. Pamiętacie Brunona K? Jestem za jego uwolnieniem.

 

Brunon Leszek Kwiecień, ps. Doktor (ur. 1967) – polski inżynier chemik, pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, skazany prawomocnym wyrokiem za próbę zorganizowania w 2012 roku zamachu na najwyższe władze państwowe Polski.

:uklon::uklon::105::105:

 

Chyba poszedłbym na czarny, ale musieliby mnie zmusić i powiedzieć, wybieraj na jaki protest iść . Nie czuję się upoważniony (jako facet) by cokolwiek mówić. Mogliby wszyscy faceci w Polsce zrezygnować z wypowiadania się na temat co będzie dla kobiet najlepsze - to oczywiście nierealne. Ale gdyby dać zdecydować kobietom na najwyższych szczeblach władzy zrobić porządną ustawę to może miałoby to większy sens. Kościół i Jarosław K nie mieliby prawa głosu. Ciekawe co by z tego wyszło.

Inteligentne babeczki doszłyby jakoś do porozumienia.

Sprzed dwóch lat

-> przez nią boję się kobiet :-| i nie śpię w nocy :cry:

Albo ta w czarnym ->

zalecam dietę w pierwszej kolejności, mózgu niech nie obciąża, więcej ćwiczeń fizycznych, nie golić skroni i może wyjdzie na ludzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład mało inteligentnej kobiety:

 

[attachment=0]serduszko_na_glowie_2016-04-12_03-10-41.jpg[/attachment]

 

wybieraj-kobieto-ktora-reka.jpg

:mrgreen:

 

Wychodzi, że nie ma konsekwencji w moim myśleniu, bo po części popieram tę katarynkę z serduszkiem. Natomiast w realnym życiu gdybym taką spotkał, to uciekam, unikam i nie chcę patrzeć, nie mówiąc już o rozmawianiu. Typowa osobowość unikająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kobieta była bezmyślna i zaszła w ciążę

 

Sama nie zaszła w ciążę a raczej za sprawą mężczyzny z którym uprawiała seks. Jeśli mówimy o bezmyślności bądź przypadku to jest w tym momencie dwoje ludzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nie zaszła w ciążę a raczej za sprawą mężczyzny z którym uprawiała seks. Jeśli mówimy o bezmyślności bądź przypadku to jest w tym momencie dwoje ludzi ;)

Racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kobieta była bezmyślna i zaszła w ciążę

 

Sama nie zaszła w ciążę a raczej za sprawą mężczyzny z którym uprawiała seks. Jeśli mówimy o bezmyślności bądź przypadku to jest w tym momencie dwoje ludzi ;)

Sprawdzić czy nie ksiądz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie obchodzą oba protesty, to sztuczne bibie piany i odciąganie od ważniejszych problemów. Niestety PiS popadł już w wielką przesadę w ingerowaniu w prawo , mówieniu jak ludzie mają żyć, kiedy robić zakupy, jak i czy polować, kiedy rodzić a kiedy nie( choć póki co całkowity zakaz aborcji jeszcze nie wszedł w życie i nie wiadomo czy wejdzie) no ale to skrajni socjaliści to trudno aby było inaczej. PO sprzedało by Polskę za bezcen a PiS chcę ingerować w każdy aspekt ludzkiego życia i bądź tu człowieku mądry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie obchodzi bo tysiące kobiet może być postawione w sytuacji bez wyjścia...rodzić bez względu na wszystko a na to się nie godzę. Obecna sytuacja prawna jest najodpowiedniejsza i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie obchodzi bo tysiące kobiet może być postawione w sytuacji bez wyjścia...rodzić bez względu na wszystko a na to się nie godzę. Obecna sytuacja prawna jest najodpowiedniejsza i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Jeśli PiS ma choć trochę zdrowego rozsądku to tego projektu nie poprze, ale tego nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzanie kobiet do roli bezwolnego narzędzia do poprawiania demografii jest zbrodnia popełniana na żeńskiej części populacji i powinno być surowo karane a nie sankcjonowane ustawą. Jestem przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×