Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wczesniejsze epizody depresji a depresja poporodowa


lorana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do mam ,jeżeli wczesniej miałyście depresje, to czy wystąpiła u Was tez po urodzeniu dziecka?

Ja miałam już 4 epizody, w tym też w trakcie brania leków.Moja depresja zawsze pojawiała się w momentach przełomowych w moim życiu.Na psychoterapie chodziłam łącznie 2, 5 roku.Zastanawiam się czy w takiej sytuacji to w przyszłości jest w ogóle sens ładować się w ciąże, skoro szansa,że znów będę mieć depreche jest niemal 100 % :( Pewnie nawet jakbym brała leki w ciązy to i tak guzik by to dało.Obecnie od 5 lat nieprzerwanie jestem na lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo interesuje mnie ten temat. Biorę leki od 5 lat, mam ciągłe zaburzenia nastroju. Chciałabym mieć wkrótce dzidzię, ale depresję poporodową mam gwarantowaną. Osobna kwestia to wpływ zaburzeń na dziecko. Nie chciałabym przekazać mu w genach podatności na depresję ani wychowywać wedle swojej depresyjnej osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie branie leków poczatkowo w ciazy, odstawienie i powrót po ciazy. Nie załuje brania leków, biore i mam sie w miare dobrze. Nie miałam typowej poporodowej co ogolnie nawrot depresji spowodowanej burza hormonalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×