Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niedobór magnezu czy nerwica lękowa?


PannaPaulina_1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponad miesiąc już męczę się z zaburzeniami snu. Zaczynało się od tego, że budziłam się codziennie jakoś o 7-8 i nie mogłam dalej spać, mimo że zawsze lubiłam długo pospać. Później codziennie pobudki pomiędzy 3-4. Zaczęło mnie to martwić. Bo stało się to nagle i zupełnie nie wiem co mogłoby być tego powodem. Tak bardzo wkręciłam się w strach przed bezsennością, że przez prawie tydzień nie mogłam spać w ogóle. Zaczęło mi później doskwierać drganie, pulsowanie mięsni. Raz zapulsuje mi coś w plecach, raz w nodze, raz w ręce. Nie są to bolesne drgania. Ale oczywiście trochę nieprzyjemne. Od czasu do czasu zdarzy się też że zadrga mi powieka. Zdażało się również mrowienie w stopach, ale stosowałam magnez i mrowienie ustąpiło co mnie bardzo cieszy. Ogólnie podczas stosowania tego magnezu lepiej się poczułam, zaczęłam nawet normalnie zasypiać aczkolwiek budzę się nadal w nocy. Myślicie że to niedobór magnezu? Pojawiła mi się również biała plamka na płytce paznokcia. Kiedy nie używałam magnezu miałam bardzo dziwne paznokcie, rozdwajały mi się i były białe. Teraz jest już lepiej. Myślicie że kontynuować suplementację magnezem i witaminami z grupy b? Dodam że zażywam codziennie od tygodnia witaminę d, kompleks witamin z grupy b i citri mag forte. Jest o wiele lepiej, gdyby tylko jeszcze ten sen się unormował ale pociesza mnie to, że jest lepiej niż było na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannoPaulino_1998, przez Internet nie da się stwierdzić, czy Twoje dolegliwości to konsekwencja niedoboru magnezu, nerwicy, a może tych dwóch czynników jednocześnie. W pierwszej kolejności radziłabym zrobić odpowiednie badania, by sprawdzić, czy nie brakuje Ci konkretnych mikro- i/lub makroelementów, które należałoby suplementować. Warto też zbadać poziom hormonów.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły to jest tak, że magnez niweluje objawy nerwicy efektem uspokajającym poprzez blokowanie kanałów wapniowych. Można więc przyjąć, że większość ludzi z nerwicą nie bierze tego suplementu by uzupełnić niedobory pierwiastka, tylko żeby jego nadmiar wykorzystać jako uspakajacz. Czy w Twoim przypadku jest podobnie - trudno powiedzieć. Jeśli normalnie się odżywiasz, nie pijesz zbyt dużo kawy, to niedobór jest mało prawdopodobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×