Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szkoła a zaburzenia lękowe


mozbae

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni prawie nie byłam w szkole z powodu zaburzeń lękowych i ataków paniki. Chciałabym, ale od razu jak wychodzę z domu czuję przerażenie i muszę wziąć leki, które i tak za bardzo nie pomagają. Boję się, że przez to narobię sobie problemów i zaległości, chociaż staram się uczyć na bieżąco w domu. Chodzę na terapię i staram się z tym walczyć, ale to dopiero początek długiej drogi. Czy w takim razie powinnam powiedzieć nauczycielom, wychowawczyni albo dyrektorce o mojej chorobie? Nie chciałabym być traktowana przez to inaczej (jak ofiara losu i pokrzywdzone dziecko), ale może ich wiedza umożliwiłaby mi lepszą opiekę, gdy podczas lekcji dostaję ataku, albo dostawałabym od nauczycieli materiały z lekcji do zrobienia w domu. Nie chcę żeby lęk niszczył mi życie, zależy mi na edukacji. Może poprosiłabym psychiatrę o wypisaniu jakiegoś zaświadczenia do szkoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie powinnam powiedzieć nauczycielom, wychowawczyni albo dyrektorce o mojej chorobie? Nie chciałabym być traktowana przez to inaczej (jak ofiara losu i pokrzywdzone dziecko), ale może ich wiedza umożliwiłaby mi lepszą opiekę, gdy podczas lekcji dostaję ataku, albo dostawałabym od nauczycieli materiały z lekcji do zrobienia w domu.

Jeśli czujesz potrzebę, to powiedz, nie przejmowawszy się myślami pedagogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×