Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


Andy4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Jestem Mateusz. :smile:

 

 

Mam problemy.Nie wiem jak to nazwać.Chyba mam stany lękowe.Boję się wychodzić z domu. Zaczęło się od tego że zostałem pobity ,a raczej 2 czy 3 uderzony.I do tego zostałem upokorzony (o tym może na pw).Moja matka to straszny panikarz odrazu wpadła w panikę że ci ludzie jak tylko wyjdę na nadwór odrazu zrobią mi krzywdę.Od tego czasu wychodzę na dwór rzadko.Czuję strach , nie wiem ale dla mojej podświadomości miasto to teraz dla mnie strefa zagrożenia.Od tego zdarzenia minęło kilka lat ,a nadal czuję niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mateusz!

 

Ile masz lat? Co robisz aktualnie? Uczysz się, pracujesz?

Uważam, że Twoje stany lękowe są trochę "wyhodowane" i zaindukowane przez matkę. Owszem, można czuć lęk po sytuacji, w której czułeś się zagrożony, bo ktoś Cię przestraszył. Zaszywając się w domu i czyniąc z niego "strefę komfortu", tak naprawdę pomogłeś urosnąć swoim lękom. Teraz przybrały rozmiar, że trudno Ci funkcjonować poza domem. Twoje stany lękowe mają charakter wtórny - powstały wskutek jakiejś stresującej, trudnej dla Ciebie sytuacji. Skuteczna terapia metodą behawioralno-poznawczą powinna przynieść dobre skutki i pomóc odzyskać Ci poczucie bezpieczeństwa. Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u specjalisty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×