Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog nie jest cudotwórcą


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Psycholodzy, to zjeby :roll: Przynajmniej ci, z którymi ja miałam do czynienia :evil:

 

Miło mi :mrgreen:

I racja - psycholog to nie cudotwórca, ale jednak musi pamiętać "primum non nocere". I mieć odwagę przyznać: "Nie potrafię Ci pomóc", jeśli jego kompetencje są niewystarczające. Odczarujmy zawód psychologa. To nie nadczłowiek. Psycholog też błądzi, myli się, płacze, złości się, ma problemy małżeńskie, boi się, reaguje nieadekwatnie, ma problemy wychowawcze z dziećmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholodzy, to zjeby :roll: Przynajmniej ci, z którymi ja miałam do czynienia :evil:

 

Miło mi :mrgreen:

I racja - psycholog to nie cudotwórca, ale jednak musi pamiętać "primum non nocere". I mieć odwagę przyznać: "Nie potrafię Ci pomóc", jeśli jego kompetencje są niewystarczające. Odczarujmy zawód psychologa. To nie nadczłowiek. Psycholog też błądzi, myli się, płacze, złości się, ma problemy małżeńskie, boi się, reaguje nieadekwatnie, ma problemy wychowawcze z dziećmi...

 

zgadzam sie.

ja uwazam ze kazdy psycholog powinien miec swojego terapeute.zeby zachowac dystans ''nie zwariowac''

 

to mowilam ja, studentka psychologii :P chodzaca na terapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholodzy, to zjeby :roll: Przynajmniej ci, z którymi ja miałam do czynienia :evil:

 

Miło mi :mrgreen:

I racja - psycholog to nie cudotwórca, ale jednak musi pamiętać "primum non nocere". I mieć odwagę przyznać: "Nie potrafię Ci pomóc", jeśli jego kompetencje są niewystarczające. Odczarujmy zawód psychologa. To nie nadczłowiek. Psycholog też błądzi, myli się, płacze, złości się, ma problemy małżeńskie, boi się, reaguje nieadekwatnie, ma problemy wychowawcze z dziećmi...

 

zgadzam sie.

ja uwazam ze kazdy psycholog powinien miec swojego terapeute.zeby zachowac dystans ''nie zwariowac''

 

to mowilam ja, studentka psychologii :P chodzaca na terapie

Hmm jak chodziłem do psychologa, terapeuty to mówił że coś takiego jest i raz na miesiąc co najmniej się widzi ze swoim takim supervisorem, ny mieć w siebie lepszy wgląd i by ktoś w razie czego go prostował: ponoć to jest jakoś zapisane w zasadach ogólnych zawodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna powstać antypsychologia, tak jak istnieje antypsychiatria.

 

Tak i jechać po psychologach dlatego,że nie pomogli w sytuacjach w których psychologia pomóc nie może.

Analogicznie do antypsychiatrii hejtować psychiatrię bo leczą tym co mają,a dzięki ów lekom wiele osób może normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie.Bo błędy jak w każdej dziedzinie medycyny się zdarzają.

Chodzi o rzeczy, które głosi współczesna psychologia.

 

W każdym zawodzie znajdzie się jakiś matoł.

Można też powiedzieć, w każdym zawodzie znajdzie się jakiś profesjonalista, gdy ma się głównie na myśli zawody, w których matoły stanowią większość (bo w jednych stanowią mniejszość, w innych większość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×