Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia poznawczo-behawioralna


kalosz311

Rekomendowane odpowiedzi

kalosz311, a jak długo chcesz miec te terapie, bo to jednak pare miechów powinno trawc jakby nie patrzec , ja dłuzej to raz w tygodniu, a jak krócej to moze dwa ,ale ja bym wolał dłuzej raz w tygo0dniu zeby przystosowac sie psychoicznie, przetrawic wszystko, poukładac i dłuzszy okres czasu jednak lepsze efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam kilka lat temu epizod nerwicowy i było dość ciężko i właśnie kilka wizyt u terapeuty mi pomogło. Tam też zrozumiałam mechanizm, który napędzał ten epizod i nauczyłam się, jak go przerwać i w ten sposób udało mi się w porę zadziałać, gdy w przeciągu tych kilku lat z dwa razy coś podobnego czaiło się w oddali, więc myślę że skuteczność po prostu zależy od osoby i problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę na taką terapie od maja. Razem z psychologiem "działamy" na mieście. Moim problemem było dalsze i samodzielne wychodzenie z domu. Przez te pół roku jest spora różnica. Poznałem kilka metod, które pozwalają przezwyciężać lęk. Im więcej chęci, zaangażowania i wiary w sukces, tym lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nerwicy lękowej, która 'zamknęła' mnie w czterech ścianach wystarczyło mi siedem spotkań.

Terapię miałam raz w tygodniu i codziennie ćwiczyłam wyjścia z domu.

Później mogłam wychodzić wszędzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×