Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

kalosz311

Użytkownik
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kalosz311

 1. Mi chodzi nie ile trwa terapia, tylko co ile dni/tygodni macie kolejne spotkania z psychologiem w terapii ?
 2. Tak jak w temacie co jaki czas macie wizytę u psychologa ? Prywatnie czy państwowo ?
 3. U mnie to wygląda tak, że jest to terapia poznawczo-behawioralna i dłużej niż 15spotkań trwać nie będzie, tak mi powiedział psycholog.
 4. Czy warto wydać te 1000-1500zł na terapię prywatnie ? Wiadomo to jest inwestycja w siebie i być może lepsze dalsze życie. Co o tym sądzicie .
 5. W internecie wyczytałem ,że po kilku spotkaniach można być już "zdrowym".
 6. Po jakim czasie można zobaczyć efekty w terapii poznawczo-behawioralnej ? Czy spotkania 2x w tygodniu mają sens? Czy lepiej 1x w tygodniu ?
 7. To do psychologa i psychiatry nie jest potrzebne skierowanie ? Gdzieś słyszałem, że do psychiatry jest potrzebne albo mi się wydawało. Na terapię później jest potrzebne skierowanie ? Wypisuje je psycholog/psychiatra?
 8. Ile się przeważnie czeka na wizytę do psychologa na nfz ? Czy taki psycholog też prowadzi terapie poznawczo - behawioralną ? U rodzinnego powiedzieć po prostu, że chcę skierowanie do psychologa czy będzie mnie pytać o szczegóły ?
 9. na nfz to ciężko chyba o dobrego psychoterapeutę.
 10. Po ilu spotkaniach można spodziewać się poprawy jeśli taka będzie ?
 11. Witam po raz kolejny, Jakoś nie mogę się przemóc i zapisać się do psychologa. Mój problem to głównie trzęsącę się ręce co opisałem w innym temacie. Odczuwam lęk przed niektórymi osobami sam nie wiem czemu. Nie jest to taki lęk, że ich się boję, tylko czuję nerwy przez co trochę dziwnie się zachowuje bo muszę trochę to maskować. Zastanawiam się z tego powodu, że nie wiem czy to jest na tle nerwowym, czy psycholog coś pomoże itp. Jedna wizyta to aż 100 zł, czy kilka wizyt może pomóc ? Dodam, że mam na oku takiego psychologa, który także terapeutą, ale nie wiem czy nie jest w trakcie robienia jakiegoś właśnie kursu dot. terapii. Z tego co wyczytałem to zajmuję się terapią poznawczą-behawioralną. Czy to dobry wybór. Przepraszam za ten chaos w poście.
 12. A co Tobie dolega? I ile miałaś spotkań dotychczas ?
 13. W tym temacie napisałem co mi dolega: trz-s-ce-si-r-ce-nawet-w-odosobnieniu-t59826.html Zdecydowałem się pójść do psychologa. Teraz tylko zadzwonić i się umówić. Mam zamiar iść prywatnie. Tylko cena mnie przeraża 100zł za jedną wizytę, więc maksymalnie będę miał ich kilka bo nie mam tylu pieniędzy. Czy to dobry krok ? Ile wy płacicie za wizyty i jak często chodzicie ? Czy po kilku wizytach coś wam pomógł ?
 14. Czy więc warto udać się do psychologa ?
 15. Chodzę do endokrynologa, jednak on mówi, że to nie jest z powodowane niedoczynnością tarczycy. Tak jak napisałem biorę na nią tabletki.
 16. Udać się do psychologa? Pomóżcie. Czy kilka sesji może pomóc ?
 17. I co z tym zrobić ? Biorę tabletki już drugi rok.
 18. Witam, Mam taki problem jak w tytule. Z rana jest najgorzej i wtedy również czuję jakby serce szybciej biło. Tak od godziny 17 to się uspokaja. Trzęsą mi się ręce nawet jak sam jestem w pokoju. Gdy mam podnieść szklankę w towarzystwie innych osób denerwuje się tym, że ktoś to zobaczy przez jeszcze bardziej mi się trzęsą ręce. Do tego mam niedoczynność tarczycy na którą biorę lekarstwa. Dodam, że właśnie głównie z rana czuję niepokój przez co te objawy się nasilają. Natomiast sam nie wiem skąd ten niepokój jak niczym się nie przejmuje. Dodam, że w gimnazjum, technikum zawsze przed wyjściem do szkoły się stresowałem ze względu na nieprzyjemnych ludzi w mojej klasie się uczących. Teraz na studiach nie stresuje się tym, bo ludzie są normalni. Dodam, że nawet jak idę do lekarza lub gdzieś tak to przed wejściem strasznie mój organizm się stresuje sam nie wiem czemu. Może to mi zostało z przyzwyczajenia jak chodziłem do gimnazjum, technikum ? I jak to zwalczyć ? Najgorsze są te trzęsące się ręce. Przez to w towarzystwie boję się wziąć szklanki etc. Teraz próbuje przez dłuższy czas pobrać magnez swanson w proszku i zobaczyć czy to coś pomoże. Myślałem nad psychologiem, ale prywatnie. Czy na NFZ można znaleźć dobrego ? Jestem studentem, więc nie mam dużo pieniędzy. Jedna wizyta to 100zł, więc tych wizyt by było maksymalnie kilka. Czy kilka wizyt może pomóc ? Czy to może objaw jakiejś choroby ?
 19. Nie wiem czemu, ale mam tak, że czuje jakiś wewnętrzny niepokój. Najgorzej jest z rana, wieczorem to jakoś przechodzi. Nie wiem skąd to się bierze, bo ten lęk pojawia się nawet jak niczym się nie stresuje, tak z niczego. Do tego trzęsą mi się ręce. Teraz mam zamiar wypróbować magnez swanson cytrynian magnezu i zobaczę czy coś pomoże jeśli go będę przyjmował przez ok. 2 miesiące. Czy ktoś brał ten magnez ?
×