Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak żyć w PL


Tella

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czego ty się spodziewasz? Państwo nas nie szanuje, trzyma w nędzy, to trzeba jakoś sobie radzić. Ja codziennie mam myśli samobójcze i mam ochotę zrobić sobie krzywdę, bo nie radzę już sobie z tą frustracją. Ale skoro wybierasz życie, to musisz wybrać pakiet bardzo oszczędny. Inaczej w połowie miesiąca zęby w ścianę.

Ja jak mieszkałem w UK i zarabiałem w przeliczeniu na polskie ponad 30 zł/h to też miałem myśli samobójcze i to większe niż pracując za 8 zł w Polsce . Na pewno sytuacja w Polsce takim myślom sprzyja, ale tez nie można za wszystko obwiniać czynników zewnętrznych, sytuacji w kraju itd.

15 lat temu było gorzej w PL niż teraz, na pewno za minimum płacowe nie kupiło się tyle jedzenia co dziś, nie mówiąc już o elektronice, ubraniach itp, opłaty wzrosły za to sporo ale suma sumarum i tak lepsze 1350 zł na rękę dziś, niż 500 zł w 2000. Oczywiście zaraz mnie shejtujecie że nie znam życia itd, ale mimo wszystko jest lepiej niż było naście lat temu, sam pamiętam że za godzinę pracy można było kupić paczkę chipsów 100g, albo niecałe dwa najtańsze piwa, dziś można z 4 albo i 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, stopa życiowa się podnosi. Już to słyszałem od jednego z funkcjonariuszy młodzieżówki PO. Gdyby jego ojcu się tak fiut podnosił, to by go na świecie teraz nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też to fakt nie umiem dobrze zaplanować co i jak...bo o ile wiem, że w pracy jem tylko serek grani...a w domu jakiś obiad.

No, ale każdy obiad kosztuje...wiem pisze jak tluk..ale tak jest...co prawda Nam taniego rzenika co ma udla za 3:90, wątróbkę też tania, kurczaka kolo 6 zł.

Żołądki czy serduszka te tanie, ale serc nie, ale psiaki lubią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowego rok mają zwiększać AŻ DO 2000 brutto pensję minimalną..będzie lepiej ...

 

To chyba tylko jakbym chciał coś ukraść.

 

Choć zwykły obiad można stworzyć na parę dni, jak się dobrze pomyśli.

U mnie z tymi pomysłami to kaszana:/

 

Ja zawsze gotuję na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, stopa życiowa się podnosi. Już to słyszałem od jednego z funkcjonariuszy młodzieżówki PO. Gdyby jego ojcu się tak fiut podnosił, to by go na świecie teraz nie było.
Przeciętnie się podnosi to nie znaczy że dla każdego. A rząd podnosi minimalną raczej nie z troski o obywatela tylko o własne dochody bo przecież im wyższa minimalna tym więcej z niej zabiera. Rząd bardzo chętnie to stosuje i tak to przez ostatnie 10 lat płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie, a przedsiębiorcy nie tylko jakoś prosperują ale chętnych do pracy znaleźć nie mogą, także to że nie stać ich na płacenie więcej to w większości przypadków była ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy,od punktu siedzenia.Stajesz rano,obok Ciebie leży śliczna lat 35,była miss Wielkopolski.Obecnie projektantka mody.Masz 40 lat,wsiadasz do Audi A8,jedziesz do pracy.W kancelarii adwokackiej.Zarabiasz 60 tys.Złociszy miesięcznie,Polska to dla Ciebie cudowny kraj.

 

 

Masz 40 lat,pracujesz jako ochroniarz za 6 złoty za godzinę.Chodzisz do roboty piechotą,bo nawet na PKS Cię nie stać.Twoja żona,ma 34 lata.Bieda w Waszym domu sprawiła,że kobieta wygląda na starszą o 15 lat.Cały dzień chodzi markotna i mówi,że nie ma z czego się śmiać.

Tobie narzekanie się udziela.Według Ciebie,Polska to najgorszy kraj do życia.

 

Podsumowując tam,gdzie pieniądze tam radość życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć w tym faszystowskim, ultrakoatolickim, antysemickim i rasistowskim kraju do prawdy nie wiem. Brak demokracji, swobód obywatelskich, wszechobecna cenzura tu nie da się żyć. Tak widzą Polskę za granicą, plus kilka milionów obywateli zwolenników PO i nowoczesnej. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×