Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki w niskich dawkach a prolaktyna


najs10

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem już o to w temacie o amisulprydzie ale bez odpowiedzi więc spróbuje tutaj... Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa podnoszenia poziomu prolaktyny kiedy bierze się neuroleptyki w niskich dawkach (konkretnie Solian), czyli w takich dawkach kiedy teoretycznie powinny uwalniać a nie blokować dopaminę? Można przeczytać różne wypowiedzi osób które twierdzą że brały Solian w dawce powiedzmy 100mg i to niby podniosło im prolaktyne. Jak to możliwe skoro ten lek w małej dawce zwiększa poziom dopaminy to jakim cudem zwiększa też poziom prolaktyny? Czy może po prostu ludzie piszą bzdury i jest to nieprawda? Pytam bo chciałbym wypróbować Solian ale boję się bo mam pssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega Grabarz666 napisał coś na ten temat:

paroksetyna-seroxat-xetanor-arketis-paxtin-rexetin-parogen-t464-21238.html#p2306451

Ja na swoim przykładzie też potwierdzam, że po Solianie w dawce 100 - 200mg urosły mi piersi. Po odstawieniu wróciło do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia - mówi się że wysokie libido to wysoki poziom dopaminy i niski prolaktyny, to dlaczego jednocześnie mówi się że ludzie uzależnieni od seksu / masturbacji mają podwyższony poziom prolaktyny (czyli rozumując w ten sposób obniżony dopaminy) a mimo wszystko dalej im się że tak powiem "chce"? Czy tylko ja widzę że to bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×