Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lot samolotem a nerwica


Cerveza95

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani czy ktoś z was leciał samolotem mając nerwice?

W lipcu i mnie to czeka,okropnie się stresuje aż teraz na samą myśl mam mdlości.

Czytałam coś że osoby z dusznościami nie powinny latać.Dodatkowo od dwóch miesięcy mam silne bóle głowy,dokuczają mi codziennie,raz są silniejsza raz słabsze.Mam też nabrzmiałe i wyczuwalne żyly skroniowe.Boli mnie czoło i skronie,czasami cała głowa,dwa razy potylica.Lekarze podawali mi antybiotyki i kierowali mnie do kolejnych specjalistów,byłam u laryngologa bo myślałam że to zatoki,okazało się że są czyste.Ponoć dokucza mi napięciowy ból głowy,ale obawiam się ze to coś poważniejszego :(

Do jakiego lekarza mogę się udać żeby wykluczył wszystkie przeciwskazania w związku z lotem,dzięki temu na pewno będę spokojniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jak ja latam to przy każdym starcie i lądowaniu strasznie się boję, że na pewno się rozbijemy.

Myślę że jeśli pójdziesz do jakiegoś lekarza to się uspokoisz, ale tylko na chwilę. Z każdym następnym lotem będzie to samo albo nawet gorzej, bo lekarz twierdził że wszystko OK a Ty wcale nie czujesz się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cerveza95, Jeśli lekarz wykluczył choroby, to możesz się teraz czuć gorzej, ponieważ już myślisz o wyjeździe i się nakręcasz. Cały organizm będzie Ci teraz robił psikusy, ale nie daj się! Nikt cię nie uspokoi, oprócz Ciebie samej.

Tak, leciałam samolotem w nerwicy. Co mogę Ci doradzić - Jest jeszcze bardzo dużo czasu, wiele może się zmienić, więc nie warto tym sobie teraz głowy zawracać. Jeżeli jedziesz na wakacje zajmij się planowaniem pobytu, nakręceniem pozytywnym, jaka frajda cię czeka.

Nie przyjeżdżaj na lotnisko za wcześniej, odprawa, kontrola zajmuje czas i głowę. Do samolotu weź jakąś niezobowiązującą lekturę typu głupkowata gazeta, krzyżówka, co tam Ci pomaga, czasami się udaje wkręcić w takie zajęcie. Możesz mieć w telefonie np. nagraną muzykę relaksacyjną. Trik podstawowy - nie można mieć ze sobą teraz picia, więc koniecznie kup przed startem na lotnisku wodę, czy colę, żeby małymi łyczkami popijać podczas lotu. A przede wszystkim nie daj nerwicy odebrać sobie całej przyjemności z wyjazdu. Wielu osobom już na miejscu przechodzą wszystkie objawy.

Jeśli jeszcze nie miałaś w ręku, koniecznie przeczytaj "pokonać lęki i fobie"" J. Bemis - to właśnie uczyni cię spokojniejszą i pomoże przetrzymać lęk, dostaniesz sporo wskazówek.

Jest jeszcze wersja pójścia na łatwiznę - po prostu nafaszeruj się prochami...

A i jeszcze porozglądaj się po współpasażerach -większość z nich się makabrycznie boi. Tego z reguły nie widać. Ale nie jesteś w tym wyjątkowa, więc jeśli się obawiasz swoich reakcji to naprawdę nikogo nie zbulwersuje jak np. będziesz łazić po samolocie, nerwowo pożerać cukierki, czy siedzieć jak posąg z osłupiałą miną. :D

Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×