Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam fioła na punkcie zwierząt !!!


Gość toya75

Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksy mewki to byly takie malusie bialo czarne ptaszki, parke mialam (teraz to nawet pewna nie jestem ze dobra nazwe pamietam hihi) :mrgreen:

 

Fobia owszem zwierzakow u mnie zawsze byl dostatek ;)

 

LitrMaslanki zadny ze mnie Noe hihi ale slonia to bym chciala miec one sa takie fajniste i maja dlugasne traby :twisted::lol::mrgreen:

 

 

poki co moje dwa psiska starczaja mi w zupelnosci i ani mysle jakiegokolwiek innego zwierzaka sobie do domu spraszac 8) jedyne co to konik mi sie marzy ale to za kilka lat, narazie jeszcze nie czas na to ;)

 

mam za to jeszcze Stefcie i Franka dwa kwiatki ktore o dziwo jeszcze zyja - bo do kwiatkow to reki wogole nie mam ale te sa dzielne :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kurierem klatka, jest duża i mama mówi, że za duża.

Nie wiem jak ją przekonam do jeszcze większej, mam nadzieję że na urodziny mi się uda... :((

Ech i nie wiem co powie o tym terapeutka, czy powie, że chcę żeby rodzice mnie cały czas zaspokajali i nie będę w nikim kogo oni znają sprzymierzeńca :(:-|:cry::why:

 

Powiedzcie mi czy jeśli klatka stoi na stabilnym podłożu to może być wysoko ?

Zaczyna się około 1,5 m i kończy 60 cm wyżej, docelowo będzie 80 cm wyżej...

 

Czy tak jest szczurce dobrze, czy może Claire być za gorąco i duszno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania, Doxia

 

Mam małe mieszkanie i to jest jedyne miejsce na klatkę, wszędzie wysokie meble a tutaj taka mała szafa/ duża szafka...

Pozatym ona zawsze tam jest, tylko teraz klatka jest wyższa.

Mam ją trochę potrzymać w tej klatce niech oznaczy teren i pochodzi sobie czy mogę ją wziąć ?

JEst w niej już pół godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, nie znajdę :(, jak będę miał windowsa to mogę wysłać zdjęcia...

 

Próbowałem na szafkę ją dać, ale brat się sprzeciwia bo nie ma gdzie dać drukarki, ech.

Pozatym chcę kupić i mam nadzieję, że uda się większą, więc będzie przyzwyczajona, zresztą chyba jest bo mieszka na tej wysokości od zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:105::105::105:

 

[videoyoutube=D85yrIgA4Nk][/videoyoutube]

 

Piękne :), chciałbym mieć takie stadko.

Moja szczurka mnie wczoraj polizała a dzisiaj nie :(, może się boi nowej klatki i nie wie co się dzieje.

 

Brat i mama są przeciwni klatce, będzie ciężĸo ich przekonać, a niestety w tej klatce nie będę mógł mieć 2 szczurów ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższy filmik jest cudowny :)

 

Vi., szkoda, że mimo Twoich chęci masz takie warunki do trzymania zwierzaka, ale na pewno uda Ci się to jakoś wszystko pogodzić :)

 

Swoją drogą ja mam takie szczęście, że obecnie mogę sobie pozwolić, by po moim pokoju hasało co chciało (nie mam łózka tylko materac i 2 mebelki, więc nigdzie się nie zaklinuje) . Mój niedoszły chomik będzie miał mój pokój dla siebie... nawet zmobilizowałam sąsiadów do zbierania rolek po papierze toaletowym, bo chce mu zrobić labirynt, żeby się nie nudził jak mnie nie będzie w pokoju :) A klatkę mam niestety dość małą (podstawa jest podobnej wielkości jak gazeta z programem telewizyjnym), dlatego mój pokój będzie jego pokojem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak nauczyć Claire przychodzenia na imię, czytałem to forum i stosuję tą metodę ale ona nawet w klatce nie podchodzi, chyba że zobaczy smakołyk.

Może ta witaminka co jej daje jej nie smakuje, bo wypluwa i leży sobie w klatce.

 

Kupić coś innego jako nagrodę dla szczurki ?

Ile może trwać nauczenie jej przychodzenia na komendę ?

Inaczej jej na spacer po pokoju nie puszczę bo się schowa gdzieś i będę miał ogromny problem.

 

Brat tak jak pisałem krzyczy gdy ją całuję, gdy ona mi wchodzi do ust...

Ech. Mam nadzieję, że się poprawi bo już cała rodzina się uczepiła mnie co do szczurka :(:-|

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy jak daję Claire nagrodę to mogę się z nią delikatnie szarpać ?

Czy raczej uzna to za dokuczanie i uzna, że chcę jej zabrać jedzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dziubol właśnie okazał się być anonimowym palaczem papierosów :shock::mrgreen:

zapitala mi paczkę i chce wyciągać fajki z niej :mrgreen:

A teraz rozkłada ową paczkę na części trzecie :lol:

 

Vi., co dajesz do jedzenia swojej ulubienicy?

Reagowanie na imię to sprawa indywidualna każdego szczurka, niektóre szybko to łapią, inne po latach, a niektóre mogą wcale nie reagować. Ale jest coś czego potrzebujesz - CIERPLIWOŚCI. Tydzień treningu to za mało.

Ogólnie proponuję Ci poszerzyć trochę wiedzę odnośnie naszych małych pupili bo wciąż chyba mało wiesz np. o psychice szczurków. :)

 

Jeśli nie bawisz się ze swoim szczurem na zasadzie przeciągania liny, zaczepiania czy lekkiego droczenia się - owszem, szczurek może potraktować Twoje próby jako odebranie jej jedzenia i chęć dominacji w stadzie. Także take it slow.

 

[Dodane po edycji:]

 

a teraz zapieprzył mi peta z popielniczki i 5 min musiałam za nim biegać, zeby mu zabrać :shock::mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

i był wielce obrażony, że mu w ogóle zabrać chcialam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, Kasiu mogłabyś wstawić fotki Twojej miss. Jak na Nią patrzę to cieszę gablotę :) Jest taka śmieszna, a zarazem piękna.

 

Wszyscy tak bardzo zajmujecie się swoimi milusińskimi, a ja tego nie robię. Zaczęły mnie denerwować, nie mam do nich cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, O.o, dobry jest. Kiedyś słyszałem o szczurze przynoszącym fajki, skoro twój się tym interesuje to może go spróbujesz nauczyć.

Masz rację potrzeba mi cierpliwości, więc postaram się być cierpliwy, daję jej do jedzenia http://www.24parrot.com/Vitapol-Rodent-Menu--Beetroot-Flakes-P566003/ tylko, że smak sałatki.

 

A o psychice szczurków też na tym forum znajdę ?

Ja je powoli przeglądam, dowiedziałem się że do nowej klatki muszę kupić terasy i że tym dwóm(Oby) Szczurom urządzę ją jak najlepiej umiem.

Dasz mi link do materiałów o psychice szczurków ?

 

Właśnie mam ją na ramieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem o szczurze przynoszącym fajki, skoro twój się tym interesuje to może go spróbujesz nauczyć.

 

Nie, bo rzucam palenie :mrgreen:

 

daję jej do jedzenia (...)

szczerze- jakbym była szczurem to bym to jedzenie osikała, albo wywaliła z miski. Jednorodne, nudne. Dajże mu coś ze zbożami, owocami, jakieś różności. Poduszeczki na ścieranie zębów, od czasu do czasu jakiś ogórek, jabłko itd. i niech nie traktuje tego jako prezent i nagrodę, tylko normalne jedzenie. I urozmaicone.

Poza tym dobrym rozwiązaniem są kolby - można taką nawet samemu zrobić. Moje przepadają za kolbą z miodem.

 

Tutaj masz cały dział o zachowaniu - http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=37&sid=40fb7298d0bc08c83d259a2a46b417ac

 

 

PS. Bessi jest słodkim potworkiem :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, ona ma różne rodzaje, teraz ma bez zbóż suszoną, później będzie miała inną.

MA wapienko, ma kolbę świętojańską a ja się pytałem czy to jest dobre jako na nagrodę dla niej za reagowanie na imię.

 

[Dodane po edycji:]

 

Upatrzyłem sobie taką klatkę http://www.zwierzowisko.pl/products/1159-ferplast-klatka-furet-plus---klatka-dla-fretki

Trochę droga, ale podobno inne duże się strasznie kołyszą np. ta :

http://allegro.pl/klatka-zestaw-70x80cm-fretka-szynszyl-koszatniczka-i1312649805.html

No i oczywiście, nie mają atrakcyjnych drzwiczek, a ta pierwsza ma górę całą otwieraną oraz całkiem duże drzwi wejściowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., w nagrodę dobre jest cokolwiek szczurka lubi, a rzadziej dostaje. No cokolwiek, np. kawałek jabłka może być.

 

jeśli chodzi o te klatki to raczej ta druga - pierwsza to tak trochę przepłacenie. albo coś w tym stylu -sporo miejsca do zaaranżowania - http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla-koszatniczki-70cm-2-gratisy-i1289600386.html

http://allegro.pl/super-klatka-dla-szynszyla-koszatniczki-wielka-i1249342616.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basia,, to dam jej coś dobrego :)

 

Co do klatki, to boję się, że będzie się trzęsła- tak napisali na forum o szczurach...

Te drzwiczki, też są bardzo niewygodne w użytkowaniu chyba.

Myślisz, że nie warto płacić aż tak drogiej ceny za klatkę, jeśli mogę zdobyć środki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×