Skocz do zawartości
Nerwica.com

Diagnoza jak... wyrok?


cheiloskopia

Rekomendowane odpowiedzi

Uczęszczam na tearpię grupową (dzienny oddział leczenia nerwic).

Jakiś czas temu przyznałam się do problemów z odżywianiem, zaznaczając oczywiście, że nie mam anoreksji ani bulimii.

Usłyszałam, że owszem - mam bulimię, a ciągłe bagatelizowanie problemu i zaprzeczanie oczywistym jego objawom tylko jeszcze bardziej to potwierdza.

 

Wtedy coś we mnie trzasnęło - przestałam sobie zupełnie radzić z kwestią jedzenia.

Boję się jeść, a niemal każdy posiłek ląduje w kiblu; przedtem nie wymiotowałam tak często i tak świadomie - teraz, gdy widzę pełny talerz, od razu wiem, jaki będzie finał jego zawartości.

 

Dodam jeszcze, że rok temu owe zaburzenia skłaniały się bardziej w stronę anoreksji - głodziłam się i wyglądałam jak wieszak.

Sama nie wiem, co gorsze.

 

Nie mam siły już, naprawdę...

Co mam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czyli wychodzi na to, że tę bulimię masz. Może tak zareagowałaś na prawdę, która w końcu do Ciebie dotarła. Uświadomiłaś sobie, że faktycznie masz OKREŚLONY PROBLEM i może Twoje teraźniejsze zachowanie wynika ze stresu z tym związanego?

 

W ogóle to ja do niedawna twierdziłam jeszcze, że mam anoreksję, wiesz? Od roku jem, nie głodzę się, natomiast objadam się i rzygam, i uparcie twierdziłam, że mam anoreksję. Dopiero niedawno pewna psycholożka mnie uświadomiła, że, ja pierdaczę, mam bulimię... I fakt ten mnie podłamał - i faktycznie częściej rzygałam. Ale jednocześnie zdecydowałam się leczyć, choc byłam załamana na początku. Teraz już przynajmniej wiem, z czym dokładnie walczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×