Skocz do zawartości
Nerwica.com

Eckhart Tolle


nw_kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zastanawiam sie czy powstala bardziej wartosciowa ksiazka dla nerwicowcow niz Potega terazniejszosci Eckharta Tolle. Doslownie wszystkie problemy sprowadzaja sie do ego a ta lektura(jego nauka) jest kluczem w zrozumieniu jak dziala to narzedzie. Jakby ktos mial ochote podyskutowac na ten temat to zapraszam na priv:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetodik ma rację, żadne nauki mistyków nie pomogą Ci pozybć się nerwicy, a bardzo prawdopodobne że pogłębisz swoje problemy. Ich nauki nie są tym, za co bierze je Twoja wyobraźnia. Chociaż znam osobę która "podleczyła" tym schizofrenię, ale to nie jest powrót do normalności, tylko specyficzny sposób na życie, które eliminuje skutki choroby. Nie polecam, bo można sie pokaleczyć, jeżeli masz jakies pytania, wal do mnie na priv albo pisz tu, siedziałem troche w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy z której perspektywy patrzymy, bo jeżeli z perspektywy mistyków, to oni raczej nie postawiliby znaku równości między ja=ego osobowość. Nie wszyscy sie zgodzą, ze te spontaniczne osiagniecie Tolla nie można osiągnąć dzięki książce, a raczej praktykom, które są tam opisywane, które zreszta sam Tolle propaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że książka jest wartościowa i warto ją przeczytać bo pozwala wiele zrozumieć. Ale nie jest to podręcznik leczenia nerwicy tylko jest przeznaczona dla osób zdrowych zainteresowanych rozwojem osobistym lub duchowym.

Z tym że sama koncentracja na terażniejszości jest jak najbardziej pomocna w poznawaniu siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×